Dr. Russell Marvin provádí běžný průzkum atmosféry pro další vesmírné lety. Sondy ale mizí! Nečekaně a překvapivě na stanici zaútočí mimozemštěné! (oficiálny text distribútora)

kitano

Skutocne nadherne sci-fi ktore som si vychutnal uplne po vsetkych strankach. Trochu najivny avsak kvalitny a velmi dobre gradovany pribeh a predovsetkym fantasticke triky Raya Harryhausena. Zasnem co ten chlapik vo svojej dobe dokazal. Doslova som ziral ako realisticky sa mu podarilo spracovat lietajuce taniere a podobne aj ich smrtiaci paprsok. Vzdusne suboje tanierov so stihackami, s protileteckou artileriou, rakety zem-vzduch a zaverecna destrukcia mesta - to vsetko vyzera skutocne paradne. To co pre mna znamena Godzilla medzi monster filmami, to iste pre mna znamena tento kusok medzi sci-fi. Samozrejme by bola hlupost ho zrovnavat napr. so Spielbergovou Vojnou svetov. Toto je dobovy snimok. Ma vsak naozaj neopakovatelnu atmosferu, priam by som povedal, ze vyzrel ako vino. Proste som sa fantasticky bavil - a neberte to s nadsadzkou. Je to skutocny klenot. Preto udelujem plnohodnotne, najvyssie hodnotenie. (10/10) ()

D.Moore

O nestárnoucí klasice s neodolatelným dobovým kouzlem, jakou je dnes například King Kong, tady kvůli opravdu naivnímu a lety vyčpělému scénáři nemůže být řeč, a tak z Earth vs. the Flying Saucers zbývá k obdivování především množství špičkových triků Raye Harryhausena a zručná režie scén, v nichž jsou použity. Doopravdy skvělé záležitosti, které si zaslouží tři hvězdy. Při destrukci monolitu jsem se sice málem utloukl smíchy (jak jsem si vzpomněl na Burtonův Mars útočí, který právě tomuto filmu složil ohromný hold), ale za to ta příjemně béčková podívaná nemohla. ()

Niktorius

Charizmatický hrdina, nostalgicky oldschool design, fajn triky, roztomilá naivita - to všechno v tom filmu je, ale je to bohužel navlečené na velmi nudný scénář, kterému chybí smysl pro gradaci a nějaký dramatický vývoj. A vůbec nepřekvapí, že ačkoli by měly létající talíře okupovat celou Zemi, tak k vítězství lidstva stačí sestřelit pár cizáků letících nad Washingtonem :-) ()

dobytek odpad!

No je to sice o něco lepší, než Plan 9 from outer space, ale v provonání třeba s Forbidden planet (taky z roku 1956) ty triky nejsou žádnej zázrak. Navíc ten film je příšerná nuda. Asi tak 70 minut se skoro nic neděje a film nabídne akorát hromadu blábolů o hovně a několik nic moc triků. Navíc je to, podobně jako Plan 9, sestříhaný z hromady různejch jinejch filmů. Posledních cca 10 minut je trochu akčních a obsahuje i trochu (ale opravu jen trochu) zajímavější triky a je to jediná část filmu, na kterou se dá dívat. Na závěr nás pak čeká ještě kýčovitej happy end, kdy hlavní postava a jeho stará spolu trávěj romantickou chvilku kdesi na pláži. Klidně mě ukamenujte, ale pro mě je tohle 70 minut jasnej odpad a 10 minut při nejlepší vůli možná tak 2 hvězdičky. Když to budu hodnotit jako celek, tak je to takovej lepší odpad. ()

T2

V rámci trikov a tých makiet to je dosť pozoruhodné spracovanie, Ray Harryhausena je tam fakt cítiť, škoda že spočiatku slušne načrtnutý dej so zaujímavými rozmluvami sa v konečnom výsledku dosť uskromnil a zameral len na likvidačné akčné pasáže, škoda, malo to na viac. Schématicky dosť podobné s ID4(Deň nezávislosti/ od Rolanda Emmericha), pravdepodobne tento film UFO útočí! mohol byť pre tvorcov inšpiráciou. /60%/ ()

• Scéna výbuchu lodi je ve skutečnosti záznamem z potopení HMS Barham, k němuž došlo 25. listopadu 1941. (Marek06)
  • Poslední film, ve kterém Ray Harryhausen použil stop-motion k vytvoření hroutících se budov. Řekl, že je to příliš velká práce. (Marek06)