Kinky Boots: The Musical

Predloha:

Harvey Fierstein (kniha)

Hudba:

Cyndi Lauper

Záznam populárního muzikálu z londýnského Adelphi Theatre. Tento hit, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví příběh dvou lidí, kteří spolu nemají nic společného – alespoň si to myslí. Charlie (Killian Donnelly) je majitel továrny na boty, snažící se udržet rodinný byznys, Lola (Matt Henry) je drag umělkyně, která dostala výborný nápad. Tato nečekaná dvojice se s trochou soucitu a hromadou porozumění učí překonat vzájemné rozdíly – výsledkem jsou pořádné boty na vysokém podpatku pro drag umělkyně, jaké svět neviděl. Ale tím opravdu senzačním úspěchem je přátelství, které mezi Charliem a Lolou vzniká. Nenechte si ujít tento muzikál, který vás z továrny v Northamptonu přenese až na módní mola v Miláně. (TroiMae)

Ponds

Druhý londýnský muzikál, který jsem navštívila. Zážitek to byl úžasný. Všechny písničky do jedné, mi zněly v hlavě ještě několik dní poté. Při zhlédnutí na kanálu YouTube v rámci projektu Shows Must Go On jsem cítila neuvěřitelnou nostalgii a zase se na chvíli přenesla do Adelphi Theatre. ()

jiri.twist

Muzikálová kritéria u mě vynesla příběh až téměř na samý vrchol. Pokud se podívá divák podruhé a jednotlivé scény se mu vryjí ještě více pod kůži, musí být naprosto úžasný zážitek potom zhlédnout představení naživo, což se nám všem asi nepodaří. Naprostí profíci, kteří nám předávají "něco", co obohacuje naše vnitřní prožitky a nahání husí kůži ... 4x10 ()

Sinner.

Jedním slovem: Fantastické! Fantastické herecké výkony, fantastická hudba, fantastický zpěv. Nechápu, jak některá taneční čísla mohli udýchat. Každá píseň je naprosto brilantní hudební číslo, které je často vtipné i nádherně dojemné. Pro mě jednoznačně lepší než Billy Elliot a brečel jsem u toho snad ještě víc než u Moulin Rouge! Pro milovníky muzikálů naprostá povinnost. ()

haluska11

...aneb Baťa vs RuPaul. skvělý muzikál (anebo spíš buzikál? pls dont cancel me.) s nádhernými botami, kostýmy, hudbou i scénografickou složkou. skvělá feel-good komedie, ale i cíťák, ba dokonce i horror: hodně mě vystrašilo jméno "harvey xxxstein" v titulcích. perfektní herecký výkon Matta Henryho a ostatních drag queens. miluju! ()