I Used to Go Here

Spisovatelka Kate (Gillian Jacobs) právě vydala knížku, ale zdaleka není spokojená. Stále myslí na svého expřítele a její tour ke knize bylo právě zrušeno. Dostává pozvání k autorskému čtení na její alma mater od jejího bývalého profesora (Jemaine Clement), do kterého bývala zamilovaná. Vzhledem k okolnostem se rozhodne pozvání přijmout. Tím se roztáčí spirála tragikomických příběhů, ať už s aktéry z její minulosti, nebo se skupinkou studentů, které poznává ve svém bývalém domě. (MaaaR@)

sochoking

V tomto filme bol úplne každý v totálnej pohodičke. V takom svete ja chcem žiť. Do štvrtej hviezdy mi chýbalo síce viacej humoru, ale ako oddychovka poslúži fantasticky. ()

J.F.B.

"You're on Ambien right now? Are you sure you're not too tired to drive?" "Oh, yeah. No problem. I'll sleep when I'm dead. Am I right?" Solidní oddychovka, která stojí na skvělé Gillian Jacobs a jejích zábavných interakcích s ostatními postavami. Snímek má velmi příjemnou atmosféru, pěkně odsýpá, vytknout mu lze snad jen jednu trochu "akčnější" scénu, která lehce vyčnívá z nálady filmu. Recenze od Sheily O'Malley, díky níž jsem se o I Used to Go Here dověděl. ()

• Režisérka filmu Kris Rey (dříve Swanberg) si zde střihla drobné cameo jako nová přítelkyně Katina (Gillian Jacobs) bývalého snoubence – můžeme ji vidět na fotografiích na jeho Instagramu. (J.F.B.)