ricci.s

Takže opäť tu máme skupinku teenagerov, ktorí sa tentokrát vyberú do potulného cirkusu. Žiaľ, naserú jeho majiteľa, takže ich čakajú krušné chvíle, pretože tí mutantíci sa im rozhodnú upraviť vizáž podľa svojich predstáv. Trailer bol opäť lepší ako celý film. Čakal som totiž, že by sa to mohlo aspoň trochu priblížiť k môjmu obľúbenému cirkusovému masakru Freakshow, ale to ani omylom. Je to nuda, chýba gore a trpaslík Phil Fondacaro so svojim prefajčeným hlasom mi už od začiatku žral nervy, lebo vkuse len trepal a nič nerobil. Dá sa na to pozerať len a len kvôli prehliadke monštier, lebo masky sú to jediné, čo je v tomto horore dobré. ()

beso74

Horor z produkcie Full Moon, presne taký, aký mám od nich rád. Prostredie kočovného obludária + jeho svojskí obyvatelia, to je skutočné potešenie pri celej tej záplave všakovakých vlkolakov, upírov, nájdených videokaziet, šantiacich duchoch či hladných nemŕtvych valiacich sa z hororov dnešných dní. Síce skôr ako film to vyzerá na prehliadku masiek a mejkapu spojenú veľmi tenkou niťou do akého-takého príbehu, ale aj tak mi srdce zaplesalo, že som po sérii väčších či menších nepodarkov z posledných rokov (zväčša väčších) zhliadol od nich aj niečo na kvalitatívne oveľa vyššej úrovni. Ak by sa dej filmu dal zhustiť do 10 minút, bol by to veľmi hustý kraťas, ale tým by sa moje potešenie skrátilo takmer o hodinu a pol. Ako bonus pre fanúšika žánru je tu účasť dvoch legiend fantastického žánru, Ross Hagena v úlohe šerifa a Brinke Stevens ako veštkyne. ()