Stačí jeden týden a život se Colinovi změní od základu. Colin byl dosud spokojený muž. Vlastní obchod se smíšeným zbožím, je majitel pěkného domku, jeho velkým koníčkem jsou šipky, které i hraje za místní šipkařský tým, a je šťastně ženatý se Sandrou. Ale právě Sandra je mu nevěrná s jeho kamarádem a vedoucím šipkařského týmu Jeffem, a to Colin neunese. Je vyhozen ze šipkařského týmu, a druhý den zbytek týmu včetně Sandry odjíždí do Blackpoolu na celorepublikový turnaj v šipkách. Colin se rozhodne, že do Blackpoolu odjede také a pokusí se získat Sandru zpátky. A tak se vydává na své motorce na cestu, při níž ho čekají nová setkání, nové zážitky, a hlavně možnost utřídit si své myšlenky a poznat, co vlastně chce... (oficiálny text distribútora)

hanazu

Jde o absolutně nesourodou směs romantického filmu, road movie a čehosi, co se dá nazvat esenciálním opruzem, který z hlavního protagonisty přímo sálá. Postavit humorno na výskytu bizarních postaviček, a sundání paruky a obléknutí mikiny brát jako vyjádření katarze, je hodně slabý. ()

Mr.Hackels

Celkem velká nuda. Alespoň, že to nemělo dvě hodiny. Pár scén ok, ale celý film prakticky čekání na konec. Ani v tom nehledám nějakou hlubší myšlenku, když je "děj" o ničem. ()

ragnar1

Jen náhodou jsem narazil na tento film ze šipkařského prostředí, proto jsem měl i od něho daleko větší očekávání. Film stojí a padá na výkonu hlavního herce, kterou svěřenou roli zahrál vcelku obstojně. Za zmínku určitě stojí, že se ve filmu krátce objevuje i šipkařská legenda doby minulé, totiž sám Eric Bristow. Filmu by rozhodně pomohl složitější děj, na mysli mám hlavně důstojnější zastoupení šipkařské atmosféry spolu s větší sportovně-dramatickou gradací děje, která ve filmu zcela chybí. Jelikož se ale jedná o skoro jediný film z tohoto prostředí, hodnotím ho slabšími čtyřmi hvězdy. Ke kladům patří hrdinovo "uvědomění se" i zcela netypický konec. Ale i tak, čekal jsem daleko více. ()

drovi

Včera mal Michael Sheen narodeniny a tak som si našiel úplnou náhodou tento film, nakoľko je jedným z mojich obľúbených hercov. Vôbec som nevedel do čoho idem. Bola to parádna road movie na babete šmrcnutá šípkarským prostredím. Tvorcovia sa zamerali na život hlavného hrdinu , ktorý je úplne bez predsudkov. Svojou otvorenosťou a prirodzenosťou spoznáva nový svet aj ľudí. Niekto by povedal že je to naivný trkvas, ale nie je to tak. Jeho otvorenosť je jeho prednosťou a preto prepláva všetkými nástrahami čo sa mu postavia do cesty bez straty desiatky. :) Na konci ukáže svoju vnútornú silu a začína nový život. Mňa to bavilo od začiatku do konca. Bolo to vtipné a vôbec mi nevadilo, že šípky ostali bokom. :) ()

poppy75 odpad!

z celeho filmu vypichujem hlavne kameru-tie uzasne poeticke zabery ako jedine mali zmysel..inak tazka nuda,ziadna invencia v scenari,nesympaticki herci i postavy... ()

Sejkorka

Colinovi věřím, že chce změnit život. Jen po cestě do Blackpoolu zažije víc, než za předchozí léta. Uvědomí si že on byl příčinou rozchodu se Sandrou a nechce se k ní vrátit, i když ona mu to navrhne. On raději koupí nového pincka a vydá se vstříc dalším dobrodružstvím. Nikde není řečeno, kde na to všechno bere peníze (dům, trafika, nová motorka, cestovní náklady) ale to není podstatné. JO, a Blackpool, to je Las Vegas severu (Anglie). ()

to08.net

Když nás něco zraní a změníme se, další úsek cesty životem přináší tolik nového! Archetypální příběh transformace, rekapitulace, změny úhlu pohledu a osobnostního růstu-) co nás potká nového, když jsme vykopnuti z rutiny a komforttu? ()