Stačí jeden týden a život se Colinovi změní od základu. Colin byl dosud spokojený muž. Vlastní obchod se smíšeným zbožím, je majitel pěkného domku, jeho velkým koníčkem jsou šipky, které i hraje za místní šipkařský tým, a je šťastně ženatý se Sandrou. Ale právě Sandra je mu nevěrná s jeho kamarádem a vedoucím šipkařského týmu Jeffem, a to Colin neunese. Je vyhozen ze šipkařského týmu, a druhý den zbytek týmu včetně Sandry odjíždí do Blackpoolu na celorepublikový turnaj v šipkách. Colin se rozhodne, že do Blackpoolu odjede také a pokusí se získat Sandru zpátky. A tak se vydává na své motorce na cestu, při níž ho čekají nová setkání, nové zážitky, a hlavně možnost utřídit si své myšlenky a poznat, co vlastně chce... (oficiálny text distribútora)

mandlova

hmmm.....opět překvapení na ČT2 - takovéto filmy mne baví - náhodou přepnu, zaujme mne obraz a už nepustí :) nejhezčí scéna byla, když si Colin kupoval novou motorku a my neviděli vysoce postavenou kamerou neviděli, kterou že si to vlastně vybral, ale určitě nejen já, ale většina diváků pochopila, jaký model to bude :-D ()

manonfire

Bylo to milé, ale až opadne to nadšení z lidskosti, tak si přiznejme, že je to jen další Gumpovský hrdina, který nás svou bezprostředností dojal a tedy nic převratného. 60% ()

jatamansi

Ranní budík je jeden z nejprotivnějších zvuků. Ať bydlíte kdekoli a děláte cokoli. PONDĚLÍ – Kšefty nic moc. Kluci záškoláci. Polda, co neplatí. Svět hráčů, vrhačů šipek, poměrně omezený. ÚTERÝ – Kluci opět nejsou ve škole. Polda dělá víc, než jen že neplatí. STŘEDA – Nečestný polda nic nového pod sluncem. Colin trpí. Že by kluci byli ve škole? ČTVRTEK – Do Blackpoolu policejním antonem. Záškoláci hlídají obchod. Pojídají gumové bonbony. Motorkáři Colina moc neberou. Není divu. Stříhali dohola malého chlapečka – ne malého, ne dohola, ale stříhali, konečně. Pohled seshora na osvětlené stany působivý. Barevná skládanka. „Byli jste na mne hodný. Bylo mi jak Ježíškovi v chlévě. Akorát nejsem věřící.“ PÁTEK – barevné stany jsou fuč. Zbyla jen fotka. Colinův obchod brlohem záškoláků. Větrné elektrárny mne fascinují. Dumka stříknutá jódlováním. Buky jsou nádherné, zvláště na podzim. Most přání bych také brala. „Víc mincí, víc štěstí.“ Životní rekapitulace dost smutná. Pesimistická, a navíc bezohledný náklaďák. SOBOTA – Pěšky. Chvíli. Pak autem. Jaguárem. Matka s kyselým obličejem a dcera jako přes kopírák. Na jednom krámě krásný štít „Hot Ice“. Hotel Nesum Dorma, Pavarotti se v hrobě obrací. NEDĚLE – Těžká jsou jitra opilcova. Také kdekoli ve světě. I s ledním medvědem. Colin se domáhá ženy. !Zkazilo se to jako starej salám.“ Závěr netradiční, velkorysý. Překvapivý. Někdy změna dresu a barev opravdu pomůže. Jasně, i změna motorky. Taky jste zamlada tak rádi sedali na zadním sedadla autobusu a mávali na řidiče? ()

tom.cube

Příjemný filmeček o mladém muži, který se vydává na cestu přes půlku Anglie, potkává zajímavé lidi, zažívá nová dobrodružství a přitom zjišťuje, co je na světě důležité. Zejména bych chtěl vyzdvihnout pohodovou hudbu Kate Rusby, kterou jsem si ihned po skončení filmu pořídil. ()

waits

Výborný rozjezd, humor, který na člověka nemrká, aby věděl, kdy se má smát (scénka s kartáčkem). Pár slabších momentů se najde (při vypraveni historky ekologovi připomíná hlavní hrdina az nepříjemně mr Beana),ale to filmu mávnutím ruky odpustím.. Collin se prostě vydal do světa, aby zjistil, že se dá žít jinak než posedávat v trafice v provinčním městečku a nechat si piglovat ženu od jednhoo ze svých pseudokamarádů. Jeslipak bude štastnější? No, to si pište! Nezávislé filmy na čt 2 jsou už několik let vybirány velmi dobře, letošní americké nezávislé léto není výjimkou. Se vší úctou k blockbusterům, kterým se občas podaří přikovat mě svým tempem do sedačky kina, jen u standardné vyprávěného příběhu bez rychlých střihů a letajicich kamer nemám ani na chvilku pocit, že nesleduji film, ale že mi někdo vypravi opravdickou historku ze života. Vic takových filmů! ()

Bivoy

Nejlepší road movie, co jsem kdy viděla! Všechny další road movie porovnávám s tímhle filmem, protože si myslím, že skvěle vystihuje ten žánr: Před hlavního hrdinu je postaven nějaký problém nebo výzva, kterou je možno vyřešit jen cestou. Na této cestě hlavní hrdina zažije mnoho nečekaných situací a potká různé zajímavé lidi, v důsledku čehož se změní a přehodností svoje sny a ideály. ()

dvd-L

Bez velkých prostředků na malém mopedu... Že i cesta může být cíl, ačkoliv to tak zpočátku vůbec nevypadá. Líbil se mi moment kdy hrdina potkává uprostřed pustiny oddíl světlušek(?UK?). Zajímalo by mě čím tam ty listy nalepily (že by do britské KPZ patřilo vteřinové lepidlo???) ()

bodegon

Cesta do Blackpoolu za svou nevěrnou ženou, která odjela s milencem a týmem šipkařů na turnaj, se pro hodného a nevyzráleho Colina mění v cestu dospění a sebepoznání. Roztodivné postavičky, které na své cestě na skůtru potkává, nejen že oboupólně a latentně ovliňují hrdinu této zvláštní road movie, ale i mě jako diváka. Zhášeli vše co zhasnuto má být a rozvěceli zhasnuté v tom mém okoralém srdci. A po shlédnutí filmu jsem, světe div se, chtěl být už jen laskavý, moudrý, spravedlivý a nevím co ještě. Vydrželo mi to teda pouze hodinu, protože na rozdíl od Colina jsem prevít. A navíc bych na skůtra nesed ani náhodou. Čtyři hvězdičky za film, jednu hvězdičku za tu hodinu po filmu. ()

vla_kor

Milá britská komediální roadmovie. Hlavní hrdina potkává na své cestě do Blackpoolu zajímavé týpky - přátelské motorkáře, mizerného hospodského, matku samoživitelku s neuvěřitelnou dcerkou etc. Výborný casting, vtipný scénář. Stojí rozhodně za koukání. ()

spacylemon

Stačí se rozhlédnout kolem sebe, určitě taky potkáte znuděnou barmanku s ještě znuděnější dcerkou, chlapa, co rozmlouvá se stromy nebo třeba skautky se slabostí pro barvy... Jenže některé věci se z hlavy snadno vykouří a to si pak člověk říká: "Má smysl se na to vůbec dívat? Vždyť to ta četedvojka nedávno dávala. Navíc to byl stejně film úplně o ničem, žejo? No prostě ztráta času, pfff..." Ale pak jsem tomu přece jenom dal ještě šanci... a vydržel až do konce a ani napodruhé nelituju. Opravdu milý film. ()

Perr

Příběh sice není nijak převratně originální a ani dialogy nejsou extra vtipné, ale působí to jako obrazově krásný filmeček se skvělou hudbou, slabé 4*. ()

markotter

Nedávno jsem viděl film Východ je Východ od stejného režiséra a musím říct, že i další kousek mně potěšil. Obyčejná road movie o obyčejném obyčejňákovi, který se vydává za hranice svého okresu dostat zpátky svojí manželku je plná setkání s lidmi, kteří nejsou zase ničím zvláštní, ale pomáhají našemu hrdinovi otevřít oči. Nenápadné, milé. Už se těším, až si pustím "Uvnitř tančím". ()

Rodin

Nototok??!! Právě jsem se probudil ze sna! Možná je to příliš čerstvý zážitek, nicméně tohle je FILM. Díkes, Damiene O´Donnelli. ()

Plastík

Krásný film v tom ohledu, že přibližuje život lidí, kteří mají určitou zálibu. Vtomto případě jsou to Šipky. A nejlepší scéna byla scéna s kartáčkem u ohně. Ale to si musíme všimnout zaujetí, z jakým hlavní hrdina sleduje zručnost mladého přítele. Nasmál jsem se u toho, jak už dlouho u žádný komedie. Dávám 6*. ()

bubu25

Už som sa bál na konci, že to skončí klasickým "americkým happy andom" no európska kinematografia je o niečom úplne inom, takže som bol spokojný. ()

MaxForValue

Podobný problém ako u filmu Všude dobře, proč být doma (http://www.csfd.cz/film/242040-vsude-dobre-proc-byt-doma/). Pozitívne, nápadité, avšak absolútne nezáživné. Absencia zábavných vedľajších postáv, ktoré odlišujú priemerné od lepších road movie (stačí spomenúť napríklad na Kiki Stewart v Hischovom Útěku do divočiny) je tu markantnejšie vidieť než v americkom náprotivku s dvojicou Krasinki-Rudolph. Sheen na toto celé absolútne nestačí, Nezávislé filmy majú svoje "čaro", toto malo len pomaly 90 minút a na rozdiel od napríklad "interstate 60" prichádza rozuzlenie veľmi neskoro. "Čo mi môže Blackpool ponúknuť?" Absolútne nič. ()