Stačí jeden týden a život se Colinovi změní od základu. Colin byl dosud spokojený muž. Vlastní obchod se smíšeným zbožím, je majitel pěkného domku, jeho velkým koníčkem jsou šipky, které i hraje za místní šipkařský tým, a je šťastně ženatý se Sandrou. Ale právě Sandra je mu nevěrná s jeho kamarádem a vedoucím šipkařského týmu Jeffem, a to Colin neunese. Je vyhozen ze šipkařského týmu, a druhý den zbytek týmu včetně Sandry odjíždí do Blackpoolu na celorepublikový turnaj v šipkách. Colin se rozhodne, že do Blackpoolu odjede také a pokusí se získat Sandru zpátky. A tak se vydává na své motorce na cestu, při níž ho čekají nová setkání, nové zážitky, a hlavně možnost utřídit si své myšlenky a poznat, co vlastně chce... (oficiálny text distribútora)

MaxForValue

Podobný problém ako u filmu Všude dobře, proč být doma (http://www.csfd.cz/film/242040-vsude-dobre-proc-byt-doma/). Pozitívne, nápadité, avšak absolútne nezáživné. Absencia zábavných vedľajších postáv, ktoré odlišujú priemerné od lepších road movie (stačí spomenúť napríklad na Kiki Stewart v Hischovom Útěku do divočiny) je tu markantnejšie vidieť než v americkom náprotivku s dvojicou Krasinki-Rudolph. Sheen na toto celé absolútne nestačí, Nezávislé filmy majú svoje "čaro", toto malo len pomaly 90 minút a na rozdiel od napríklad "interstate 60" prichádza rozuzlenie veľmi neskoro. "Čo mi môže Blackpool ponúknuť?" Absolútne nič. ()

hanazu

Jde o absolutně nesourodou směs romantického filmu, road movie a čehosi, co se dá nazvat esenciálním opruzem, který z hlavního protagonisty přímo sálá. Postavit humorno na výskytu bizarních postaviček, a sundání paruky a obléknutí mikiny brát jako vyjádření katarze, je hodně slabý. ()

ragnar1

Jen náhodou jsem narazil na tento film ze šipkařského prostředí, proto jsem měl i od něho daleko větší očekávání. Film stojí a padá na výkonu hlavního herce, kterou svěřenou roli zahrál vcelku obstojně. Za zmínku určitě stojí, že se ve filmu krátce objevuje i šipkařská legenda doby minulé, totiž sám Eric Bristow. Filmu by rozhodně pomohl složitější děj, na mysli mám hlavně důstojnější zastoupení šipkařské atmosféry spolu s větší sportovně-dramatickou gradací děje, která ve filmu zcela chybí. Jelikož se ale jedná o skoro jediný film z tohoto prostředí, hodnotím ho slabšími čtyřmi hvězdy. Ke kladům patří hrdinovo "uvědomění se" i zcela netypický konec. Ale i tak, čekal jsem daleko více. ()

drovi

Včera mal Michael Sheen narodeniny a tak som si našiel úplnou náhodou tento film, nakoľko je jedným z mojich obľúbených hercov. Vôbec som nevedel do čoho idem. Bola to parádna road movie na babete šmrcnutá šípkarským prostredím. Tvorcovia sa zamerali na život hlavného hrdinu , ktorý je úplne bez predsudkov. Svojou otvorenosťou a prirodzenosťou spoznáva nový svet aj ľudí. Niekto by povedal že je to naivný trkvas, ale nie je to tak. Jeho otvorenosť je jeho prednosťou a preto prepláva všetkými nástrahami čo sa mu postavia do cesty bez straty desiatky. :) Na konci ukáže svoju vnútornú silu a začína nový život. Mňa to bavilo od začiatku do konca. Bolo to vtipné a vôbec mi nevadilo, že šípky ostali bokom. :) ()

poppy75 odpad!

z celeho filmu vypichujem hlavne kameru-tie uzasne poeticke zabery ako jedine mali zmysel..inak tazka nuda,ziadna invencia v scenari,nesympaticki herci i postavy... ()

Sejkorka

Colinovi věřím, že chce změnit život. Jen po cestě do Blackpoolu zažije víc, než za předchozí léta. Uvědomí si že on byl příčinou rozchodu se Sandrou a nechce se k ní vrátit, i když ona mu to navrhne. On raději koupí nového pincka a vydá se vstříc dalším dobrodružstvím. Nikde není řečeno, kde na to všechno bere peníze (dům, trafika, nová motorka, cestovní náklady) ale to není podstatné. JO, a Blackpool, to je Las Vegas severu (Anglie). ()

to08.net

Když nás něco zraní a změníme se, další úsek cesty životem přináší tolik nového! Archetypální příběh transformace, rekapitulace, změny úhlu pohledu a osobnostního růstu-) co nás potká nového, když jsme vykopnuti z rutiny a komforttu? ()