Brexit: Jízdenka bez návratu?

(TV film)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2020, 26 min

Réžia:

Václav Müller

S koncem ledna se po letech nejistoty stal brexit realitou. Spojené království vykročilo pryč z Evropské unie. Jak se tento zlomový moment dotkl života lidí ve Velké Británii? Na co se těší a čeho se naopak obávají? To jsou jen některé z otázek, na které odpovídají samotní Britové i pracovníci z České republiky a Slovenska, kteří ve Spojeném království našli pracovní příležitosti. (Česká televize)

ostravak30

Kromě názorů několika obyvatel Británie a Skotska a "rádoby" odborníků dokument nic zajímavého nenabízí, než opakování holých faktů a celou řadu teorií možného následného vývoje. Británie určitě udělala dobře a krok Britů se dá pochopit. Odborníci tvrdí, že za to, jak se rozhodli mohou média, který v podstatě dávají veškerou vinu. Dost neobjektivní. Za tuhle jízdenku by měli vracet peníze, naštěstí jízda nebyla dlouhá. ()

Marze

Shlédl jsem na České televizi. Jsou to spíše reportáže než dokument. Dozvídáme se o manipulaci občanů bulvárem. Bylo zde pro mě pár zajímavých informací a chvil jako třeba když architekt přiznal, že netušil o protievropských náladách na venkově. Francouzi jim loví ryby v jejich vodách a na operace jsou v nemocnicích pořadníky. Celkově je to ale nudné vyprávění. Když jsem byl nedávno v Manchesteru a Londýně , přes den mají lidé herecké role a stále je všechno "amazing" , i vy jste "amazing", ale jak se setmí a zajdete na koncert nebo do tanečních klubů narazíte na samé fašouny a diskriminaci. ()