Sněžná vlčice: Zimní příběh

Francúzsko / Veľká Británia, 2018, 57 min

Hudba:

Rob

Emilia Fox (rozprávač)

Vlčice a jejích šest vlčat musí najít tu správnou cestu přes zrádné Alpy a bezpečný domov poté, co jejího druha zabil medvěd... Vychutnejte si okouzlující intimní příběh pozoruhodného dobrodružství, které jedna vlčice prožila cestou přes celé Alpy. V srdci Alp žije divoká vlčí smečka, kterou vede alfa vlčice se svým druhem. Během posledních deseti let společně pečují o rodinu. Stali se z nich silní, schopní a obávaní lovci. Na jaře má vrhnout další mláďata. Jenže když doje k nečekané tragické události, všechno je vzhůru nohama. Vlčice musí opustit vlastní smečku a vyrazit na těžkou a úmornou cestu přes Alpy. Musí si najít nové teritorium. Hledá nový život. Cestou vrhne šest vlčat, za která musí divoce bojovat, aby se nestala kořistí jiných dravců. Je třeba přechytračit ostatní hladové šelmy. Bude to nejtěžší úkol jejího života. Tento přírodovědný film vypráví epický příběh o souboji osamělé matky s nepříznivým osudem. Podaří se jí přežít a ochránit svá mláďata? (TV Prima)

tahit

Jakkoli to bylo pěkné, říkám si teď, byla to fikce či skutečnost? A když k tomu přidám scenérie Dolomitů, nemohu být nespokojený. ()

otík

Krásné záběry na přírodu i vlky, o tom nemůže být pochyb. Otázkou zůstává příběh, který se určitě tak, jak je ve filmu líčeno, neodehrál. Ale to není podstatné - podstatou filmu jsou zvířata a příroda, a ty jsou úžasné. ()

elixir

Koukám, že málo recenzí, takže přidávám. ®Tohle je skvost mezi dokumenty o vlcích, poutavé, lákavé, vřelé, společenské a živé. Pokud máte rádi psovité šelmy, tohle je "must see" a to jednoznačně. Není co dodat, snad jen to, že tenhle snímek si chci pamatovat do skonání.® ()

knihovna

Přemýšlím co k tomuto dokumentu o mých oblíbencích z říše zvířat vlcích napsat. A napadá mi jen jediné - nádhera. Říká se člověk člověku vlkem a není to myšleno zrovna lichotivě, ale já si myslím, že by to lichotka nebo pochvala být měla. Je dobře, že se vlci vrací, máme se od nich co učit. ()