Debut bratrů Arkových, netrpělivě očekávaný už od roku 2017, kdy s krátkometrážním snímkem AniMal získali cenu v canneské sekci Cinéfondation. Strhující snímek dokazuje mimořádný talent tvůrců. Postavy i jejich příběh jsou zachyceny s až palčivou intenzitou, přesně podle kréda režisérů, kteří považují film za „kůži, ve které se žije“. Jen přímou konfrontací hříchů spáchaných členy rodiny a prokletí, které je po generace sužuje, se hrdina filmu může pokusit odvrátit hrozbu, kterou vůči jeho matce namířili běsi. Inovativní fantasy horor mísící prvky žánru s lokálními lidovými pověstmi. (MFF Karlovy Vary)

david141474

(KVIFF 2023) No tak jako, od tohoto filmu jsem měl největší očekávání, hlavně díky názvu, plakátu a žánru a musím říct, že jsem byl mírně zklamán, ale film nebyl zase tak špatnej. Celým filmem nás provází jeden dědula a vypráví tenhle příběh a do toho ještě zpíval, takže to nebylo zase tak špatný. Postavy jsou to nejsilnější na filmu a zároveň děj to nejslabší. Songy taky nejsou špatný. Ten hororovej nádech je cítit maximálně u jedné scény s vymítáním , která byla velice solidní a jedna z nejlepších ve filmu. Prvních 45 minut bylo únavných až hrůza, pak ale přišel vymítač a pak to šlo nahoru a bylo to lepší a lepší, po scéně na hřbitově to šlo opět dolů. Ale tak dalo se na ten film koukat. No a finále takový nic moc. Před filmem navíc přišel na pódium režisér, takže ve mě nabudil správnou atmosféru. Ten film vůbec není horor, spíš je to romanťárna s nádechem tajemna a nadpřirozena. 7/10 Když nepočítám prvních 45 minut, tak to nebylo zase tak špatný. (Drahomíra - 3.7.2023) ()

Malarkey

57. KVIFF - Po šesti letech se vracím do Varů a ty mě hned přivítaly dokonalým sajrajtem s názvem Kůže. Původně jsem doufal, že se bude jednat o fantastický abstrakt načichnutý Blízkým východem, ale realita byla daleko prozaičtější, než bych tušil. Začátek a konec filmu poměrně obstojně zaujme tajuplnou atmosférou a prazvláštním tématem. Prostředek, který začíná po pěti minutách úvodu a končí asi minutu před koncem by si ale autoři mohli odpustit. Dějové absolutní nic obestřené rádoby skrytým tajemstvím ukrývajícím se v jednom vycpaném obleku lva. A vězte, že jakmile začne halekat tamní hudebník hrající na balalajku, budete se modlit ne v Alláha, ale ve vytoužený konec. ()

dubinak

Íránčani mají poměrně specifický styl vyprávění, který evropského diváka hodně nutí se přizpůsobit a asi se mu i otevřít. Kůže je jedním z těch případů, kde je tahle adaptace nadmíru složitá, protože forma děje sice dává dojem, že se může jednat o folklorně mystické drama hraničící s pohádkou, jenomže z toho zmatku, s jakým jsou jednotlivé scény nastoleny se divákovi těžko vyhrabává ven a postupem času už pomalu ani neví, jak se jmenuje hlavní postava a o co jí teda jde. Nějaké hrubé dějové rysy bych asi byla schopná přetlumočit, ale jednotlivé sekvence a do toho nepřetržitý doprovod ve formě řvoucího dědka s mandolínou, jenž se snaží momentální dění vysvětlovat zpěvem se mi fakt těžko trávilo. Za určité výjevy, masky a docela pěkně vystřiženou atmosféru dvě hvězdy, ale ten scénář byl na palici. KVIFF 2023 ()

Hoyt

Začátek zaujme ale následně začne takový zmatek, kdy jsem asi půl hodiny nevěděl kdo je kdo (Maras, Aral, Maral, kdy toto se mi stalo u filmu z Íránu nejednou) a kdo co dělá a chce dělat až jsem začal usínat ale vždy mě probral zpívající (uřvaný) stařec. Konec paradoxně také zaujme jinak je to zmatek nad zmatek. Slabé 2* za občasnou tajemnou atmosféru a masky. Z tohoto se dalo dostat více. Velká škoda ()