Martrix

Tohle byla emocionální a audivizuální pochoutka, kterou si naplno nevychutnáte, pokukd nejste schopni zpomalit aspoň na úroveň krásné Glassovi hudby. Rychlomozci nemají šanci a já zdravím všechny, které Halpern trefil stejne intenzivně, jako mě. V klidu...nejsme divní, pro spoustu lidí je jen snazší říct...nic tam není. Skvělí herci, kamera...nemělo to chybu. Hodně žen nemá sci-fi rádo...tohle je podle mě případ, kde by ta nechuť mohla zakolísat. ()

Movieaddict

Hodnotit seriál po prvním dílu je asi poněkud zbrklé. O to zbrklejší je z fleku dát 5 hvězdiček. Ale dovolím si udělat výjimku. Pilotní díl by klidně mohl být samostatným filmem, neb byl do jisté míry zakončený (nebo zacyklený... pun intended). Získala si mě pomalost a rozvážnost vyprávění, dlouhé a promyšlené záběry, které trvají tak akorát aby divák mohl nasát maximum atmosféry - žádné pokoušení trpělivosti diváka jako u Tarkovského (no co, jiná doba), ani tolik populární klipovitost (no co, dnešní doba trpící ADHD). Dále mě zaujala jakási samozřejmost a nenucenost s jakou se příběh vyvíjel a jak postavy na děj reagovaly, opět s jakousi rozvahou a neuspěchaně, s klidem, až stoicky (až na výjimky a pár hozených předmětů). Třetím bodem jsou vizuální efekty, které výborně doplňovaly, ale nepřehlušovaly reálné prostředí. Podobně dobrý dojem ze cgi jsem asi měl jen u Arrival a Duny. A nakonec hudba, která shrnuje vše výše zmíněné. Za mě dokonalost a příklad kvalitní filmařiny. Těším se na další díly a doufám, že nepřijde zklamání. ()

MoiJe

Zase, už niekoľký pilot po sebe čo skúšam a je to pomalé čosi, čo nemá čím nadchnúť, a snaha o atmosféru zatieňuje pokusy o dej. Jediný pocit, ktorý to vo mne zanechala pointa pilotu bolo "a čo?". Nie je to ničím vyložene zlé, len je to holt prudko nudné. (Ad komentár od Matrixa, súuhlasím, asi nie som schopná spomalit, no silne nesúhlasím, sci-fi mám rada, tu ale skôr zakolísala moja chuť.) ()