Strhujúca historická dráma, nakrútená podľa skutočných udalostí, odhaľuje príbeh detí, ktoré sa stali svedkami zázraku. Desaťročná pastierka Lucia spolu so sesternicou a bratrancom ohlásia, že sa im v portugalskej Fatime zjavila Panna Mária. Inšpirujú tisíce veriacich, no musia tiež bojovať s nedôverou skeptikov. Fatimské zjavenie navždy zmení ich životy.. (Continental film)

vojacekr

Kdyby ti lidé neměli ve své chudobě a dřině víru, vybili by se mezi sebou i bez války. Není jim tedy co vyčítat, stejně jako tvůrcům filmu. ()

kahakliha

Veľmi dobre spracovaný film - pre veriacich aj pre neveriacich. Pre neveriacich zaujme hlavne hlboká psychologická sonda do duše Lucie a do celého sociálneho kontextu danej udalosti. Pre veriacich úžasne dojímavé svedectvo. Hlavne pre tých, ktorých sa samotná Fatima dotkla aj osobne. Pre osobu, ktorá pozná príbeh, je trochu na škodu tá domyslená dramatizácia - ale pre účely filmového zážitku je to OK. Určite by sa dalo lepšie znázorniť, až ako veľmi boli deti preniknuté mystikou - lenže je pochopitelné, že tvorci zvolili skôr dôraz na psychické prežívanie Lucie - robí to film príťažlivým pre širokú škálu divákov. Rovnako zaujme aj celková psychologická interpretácia príbehu. Kažopádne pre mňa 5 hviezd, pretože príbeh sa ma hlboko dotýka. Zažila som pri ňom svoje druhé fatimské obrátenie. ()

hanavo00

Pokusím se vyhnout spirituální stránce a hodnotit film jako takový. Chvílemi mi některé scény přišly příliš kýčovité, některé z pasáží šly rozhodně zpracovat lépe. Toť k slabým stránkám filmu. Naopak velmi pozitivně hodnotím Buonvinovův hudební podkres. Co se hudby týče, řekl bych, že je to jeden z nejlepších snímků, co jsem letos viděl. Vzhledem k tomu, že příběh samotný je natolik silný a jak zde někdo poznamenal, hudba dokáže v těch správných chvílích ještě více vyburcovat emoce, pak nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami. ()

jarkametelka

Tady meli tvurci ke zfilmovani zajimavou latku se zajimavymi osudy,ale bohuzel ji nedokazali dostatecne vyuzit.Misto toho je to slabe podprumerny vysledek,ktery nijak nezaujme.Chybi mu vice mysticnosti,dramatickych a vypjatych scen.Kdyby se toho chopil nejaky lepsi reziser,vznikl by zajimavy film.Treba takovy Spielberg,Shyamalan nebo v minulosti Kubrick,tak by vysledek vypadal rozhodne jinak.Takto to ma televizni kvalitu a vubec ne tak jako driv,treba v devadesatkach,filmovou kvalitu.Nepochopil jsem,proc ve filmu neuslysime ty tri proroctvi,ktere jim Panna Marie rekla.Me osobne se vsak libilo poslednich deset minut,scena se sluncem,jak je popisovana v nejruznejsich knizkach,je z filmu to nejlepsi. P.S.Cetl jsem mnoho clanku o tomto fenomenu a nemusim pripominat vericim a tem,kteri se o to zajimaji,ze existuje i teorie o tom,ze Panna Marie byla projekce nejakych jinych inteligentnich tvoru nez lidi.Ale na toto tema by se dalo diskutovat hodne dlouho...Jeji zjeveni mi proto nedavalo moc smysl. ()

lineker

Jako umanutý ateista, jsem celý film vnímal jako příběh. Vždyť i Bible je vlastně knihou příběhů a tento by se do ní možná i hodil. Silná empatie mne ihned k těm třema dětem připoutala a já dokázal celé to vyprávění sledovat jejich očima. Nikdo, nikdy nezjistí co se na sklonku první světové války v portugalských kopcích vlastně stalo, ale lidé mají obecně záhady rádi, a tato je jednou z nejméně reálně vysvětlitelnou. A samozřejmě člověk vnímá rozpolcenost víry a církve jako takové. Po celá staletí nás obeznamují s Bohem a jeho životem, a když se zjeví osoba jemu skoro nejbližší, stanou se z nich vyvraceči, a ty, kteří měli to štěstí málem postaví na pranýř. ()