Dopis pro krále

• Holandsko The Letter for the King (viac)
všetky plagáty

Mladý chlapec musí doručit tajnou zprávu, na které závisí osud celého království. (Netflix)

spikey1

škoda že mi není 10. Pak by všechny ty laciný a šedesátkrát zažitý lekačky a zvraty dokázaly zafungovat. Takhle ale vidím jen tlupu dětí co bych jako lapka rozmázl palcátem a neřešil jejich koulovačku (bože!) Je vtipný to sledovat s přítelkyní na kterou to funguje, protože nemá nakoukáno. Já jen velmi znuděně předvídám každou další scénu a trpím i timingem a hereckýma výkonama, je to papírový až hanba. ()

Han_Quintet

Přidávám se k názoru, že všemi oslavovaný zaklínač s neuvěřitelnou mediální propagandou, tomuhle kousku sahá rozhodně nad kotníky, ale maximálně tak po pás. Velmi příjemné překvapení a neokoukané obsazení. Skvělá výprava a kostýmy a celkově velmi dobře zpracované jednotlivé charaktery postav, který nejsou tak ploché(ale dramatickou hloubku také nemají). Příběh se s největší pravděpodobností bude držet linie dobro vs zlo a kolem "pohádkově" mocného hrdiny, ale pokud mi to(to fantasy klišé) bude servírováno i v další sérii na zlatém podnose, budu se těšit. ()

DwayneJohnson

Ve finále mnohem lepší, než bych na začátku čekal. Seriálu určitě prospěly nádherné, přírodní lokace a také na rozdíl třeba od Zaklínače působí Dopis pro krále malinko ucelenějším dojmem. To se týká obstojných efektů, vhodně vybraných mladých tváří a pak také naprosto dostačující délky, která nezadržitelně směřuje k předvídatelnému, ale za mě dobře natočenému konci. Jen mě trošku mrzí, že spousta známých, starších herců, zde dostala jen opravdu malé role, což mě mrzí asi nejvíc v případě "šíleného" mnicha v podání mého oblíbeného Kima Bodnii, jehož part na mě nechal zdaleka největší dojem. ()

Beckett51

Jak by řekl legrační zloděj per: "Je to takové hloupoučké." Naivní a téměř každým coulem klišoidní retro fantasy pohádka, která ve mně vyvolala hluboký sentimentální vzpomínky na (převážně) televizní fantasy tvorbu, na níž jsem vyrůstal. Je to špatný... ale nehorázně to baví. Baví to nehorázně příjemnou atmosférou, vizuálem a výpravou (což umocňuje hlavně Lotrovský prostředí), svěžíma a vesměs sympatickýma hercema, fajn hudbou, skvělou kamerou a hodně povedenýma šermířskýma soubojema (ač jich moc není). Dokonce to má pár vyloženě dobrých momentů (klášter na konci světa ad.). Jako odpočinková minisérie naprosto ideální. ()

Prochy38

Ve výsledku mírné zklamání. Trailer neskutečně vnadící a přesně nabízí, co bych od seriálu z rytířské historie očekával... ale co se nestalo... rázem je to toho dnes tak trapná a moderní záležitost, že svět leží ve skupině naprosto rozdílných teenagerů... Vlna, kterou spustilo dokonalé Stranger Things, se bohužel valí dál a nikdo to nedokáže zastavit... Klady... Efekty perfektní, nádherné exteriéry. Ty lesy, hory, paráda! Ale příběh? Jo, začalo to hodně dobře... troška magie, hrdina si na nic nehrál, to bylo sympatické... ale ostatní mladí xichty celkem nesnesitelné, inteligentní kůň, byť byl sebekrásnější, naprosto sundával úroveň ... smutné, hrozně moc. Protože to bylo drahé. Povedené kostýmy, nijak zvlášť originální příběh, ale měl svoje kouzlo. Ale to vše zašlapala ta dětská naivita až hloupost... a tolik mezer a klišé.... hrozná škoda, protože to mělo potenciál! ()

• Napříč díly se objevuje řada českých historických památek. Jmenovitě hrady Pernštejn, Bouzov, Zvíkov, Křivoklát a Kost. Kromě toho filmaři natáčeli také hojně v přírodě Středočeského kraje. (DexMASTER094)
  • Minisérie se natáčela v České republice a na Novém Zélandu. (Yardak)