Beznádej

(TV film)
všetky plagáty

Na osamělé nevadské dálnici zastaví vůz manželů Jacksonových policejní automobil. Sedí v něm Collie Entragian, mohutný policista z malého městečka Beznaděj. Místo formální kontroly dokladů ovšem Petera a Mary odveze do městského vězení, kde je již zavřena i rodina Carverových, stárnoucí spisovatel Johnny Marinville a zvěrolékař Tom Billingsley. Collie se dle jeho slov zbláznil a vyvraždil celou pouštní osadu. Dokáží jeho příští oběti přežít a s pomocí věřícího hocha Davida Carvera porazit zlo zmítané Beznadějí? DESPERATION (Beznaděj) je filmovým zpracováním stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1996. (Goodlooker)

CrazymanM

Slušný film,i když je všeobecně známo(aspoň nám,co Kinga čteme),že je velmi těžké zfilmovat Mistrovy knihy!Trošku mi tady vadily ty kecy o Bohu(knihu jsem četl už velmi dávno,takže už si nepamatuji,jak moc to tam je zmiňováno),ale jinak atmosféra,napětí a to nepopsatelné,neznámé zlo,to se celkem povedlo!Přesto však stále tvrdím-nebuďte líní a radši si Kinga přečtěte,je to fakticky lepší zážitek(samozřejmě pokud máte aspoň trošku představivosti a fantazie!!!) ()

CorvusBlek odpad!

Beznaděj v městečku Beznaděj zřejmě zasáhla celý štáb a posléze i mě, těžko dokoukatelné do očekávaného "grand finale" Jo a v každé větě slovo Bůh po chvíli opravdu ztrácí na významu a váze...hodně rychle zapomenout...o čem že to bylo... ()

Crybaby

Pekné spracovanie dobrej knihy. Neznámy herci, pre mňa pomerne neznámy režísér, ale tak či tak nám ponúkli dobrú adaptáciu príbehu Stephena Kinga v ktorej mi akosi vadilo len to, že sa nám to ku koncu zvrhlo k okultizmu. 5/10 ()

Goodlooker

Beznaděj je velice těžké hodnotit. První půle, ve které kraluje Ron Perlman coby Collie Entragian je naprosto skvělá a věrně kopíruje atmosféru stejnojmenné knihy od Stephena Kinga. Jen co ovšem tento mohutný bard z plátna odejde a hlavního prostoru se dostane jeho obětím, stává se ze solidně rozjeté látky film bez šťávy. Tom Skerritt jako Johnny je sice poměrně solidní, ale ostatní herci nehrají lépe, než průměrně. Zlomové okamžiky knihy (boj s pumou, příchod Ellie na policejní stanici a závěr) jsou bohužel zpracovány bez špetky napětí a jakéhokoliv hororového jádra, které diváky, jenž nečetli knihu, mají pořádně rozehřát. Celý dojem z filmu proto působí až nečekaně formálně a místo tuhého hororu, o němž psal King, se člověku dostává průměrného drama s nejistým scénářem. 50% ()

david666

Na tomto filmu se podílel i samotný S. KIng a je to znát. Protože atmosféra se celkem blíží předloze. Minimálně po dobu, kdy je na scéně skvělý Ron Perlman. S postupující stopáží sice film trochu ztrácí spád, ale i tak se jedná o slušnou podívanou. ()

astarik

Je to tak trochu jinej horor - napětí tam bylo, chvílema to bylo i snad strašidelný, ale toť vše. Už jen to, že skupině hlavních postav velí špatně nadabovanej malej kluk, kterýho vede jeho víra v Boha a mrtvá sestra (obě děti mimochodem hodně špatně zahraný). Celá ta pointa byla pro mě dost mimo a nasnímaní jak z 80. let. Některý scény nebyly špatný, ale bylo jich prostě málo... 25% Trailer: 45% ()

Keytt

Mrzí mě, že nedokážu hodnotit, aniž bych neporovnávala s knihou, která mi na rozdíl od filmu rozhodně průměrná nepřipadá. Naopak jak už to tak u Kingových románů bývá, postavy jsou i v Beznaději zajímavě vykreslené a čtenář si je vždy zamiluje. V případě filmu mi tato "láska" k postavám výrazně chyběla a bohužel mi vlastně bylo jedno kdo z nich zemře a kdo přežije, ačkoliv vzhledem k tomu že se Garris, který už za sebou několik Kingových adaptací má (a bohužel málo které jsou úspěšné), přesně drží originálu, byl pro mě děj předvídatelný a nic mě nepřekvapilo. Co se týče herců je velká škoda, že tvůrci nevytáhli nějaké to eso z rukávu, protože tento film by si výraznějšího herce určitě zasloužil. Atmosféru jsem taky nijak nepocítila. Všudypřítomní kojoti (ve filmu i jiní potulní psi) nenahání tolik strachu, jak by měli a nejstrašidelnější postava policisty Collieho mohla být...jak to říct...šílenější. Hojně zastoupená náboženská stránka se také přesně odvíjí od knihy. Nicméně si stejně myslím, že ze zajímavé předlohy se dalo vytřískat mnohem víc. 45% ()

Saxos odpad!

Beznadějně jsem po 15 minutách Beznaděj vypnul a vymazal z disku. Už vím proč film nebyl uváděn v kinech.Mohlo dojít k napadání trhačů vstupenek :) ()

Ronkar

Úvod je super. Má zajímavý námět, atmosféru i herce. Pak to jde všechno z kopce a pak už do naprostých kytek. Pravda je, že i kniha je béčkovina jak prase. Ale v knize to funguje lépe. ()

morbido odpad!

Nehorázné fekálie samý boh toto boh hento tak toto tak hento.Asi najhoršie 2 hodiny môjho života.Ako zarytí odporca náboženstiev nemôžem prekusnúť tento hnus, celú dobu sa tam iba kecá nič sa nedeje a stále iba to boh toto boh hento.Toto že je horror?No vlastne je horror sa na to pozerať.O čo tomu filu išlo?Aby som začal veriť aby som sa modlil?Škoda že TAK tam všetkých brutálne nezabil aj ked pochybujem že by som tomu potom dal aspon 1*.Takéto pitchoviny ma akurát utvrdia v nenávisti k náboženstáv.ODPAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

gostly

Jsem velkým fanouškem hororových příběhů Stephena Kinga a četl jsem i tento. Musím přiznat, že se až na pár vyjímek poměrně drží předlohy, avšak nedosahuje takové atmosféry, jakou by si rozhodně zasloužila a ikdyž se jedná pouze o tvfilm, i herecké výkony jsou dost strohé a nepřesvěčivé... ()

Radocation odpad!

Toľko klišé, otrepaných nespočetne krát videných motívov, k tomu primitívna zápletka a až nestráviteľno trápne filmové spracovanie námetu s rádoby horrorovými scénami (napr. vylievajúca sa krv z hracieho automatu (???) a akoby to nestačilo, do toho všetkého ešte absolútne podpriemerne herecké výkony robia tento film nieže komický a parodicko trápny, ale priam nepozeratelný. Zdá sa že pán Stephen King senilnie, totiž nielenže viac a viac vykráda sám seba a béčkové horory, utápa sa stále v tom istom klišé a používa azda tie najotrepanejšie hororové "gagy", ale do toho gulášu ešte pridáva už aj nútené dvojzmyselné hlášky či umelo vkomponováva "erotické" napätie napr. medzi poľahkou stopárkou a kuul vodičom. odveci.... Strata času... ()

macoslavek odpad!

ježiši, no to bylo příšerné :D ..nevím, jestli je i předloha taková sra*ka, ale tohleto bylo utrpení tak velké, až jsem se smála. tak! ()

imanicornyt

Tento skvost jsem nedávno dočetla, krátce předtím, než jsem viděla tento film. Kniha dokonalá, film jedno velké zklamání. Takto kvalitní námět si říká o zpracování na úrovni, bohužel ale většina Kingovek - a Beznaděj není výjimkou - dopadne jako laciný kousek jisto jistě zhotovený v rekordním čase. Byla jsem připravená na pomalejší rozjezd a čekala jsem, kdy mě film vtáhne, ale nestalo se a po více než dvou hodinách jsem jen vděčně vypnula televizi. Tohle si King nezasloužil. ()