Oscarový Paul Newman v americkém filmu z prostředí kulečníkového hazardu. Vyhrávat prachy je lepší než je vydělávat... Zestárlý biliárový šampion Eddie Felson už dávno vzdal svou hráčskou kariéru a věnuje se obchodu s alkoholem. Jednoho dne však narazí na talentovaného mladíka Vincenta, jenž v kulečníku exceluje. Podaří se mu přesvědčit Vincenta a jeho dívku Carmen, aby spolu začali vydělávat peníze v hazardní hře v maloměstských hernách. Cynický Eddie zároveň učí Vincenta, jak se ve hře zdokonalit a hlavně jak klamat tělem. Vincent je nucen učit se i pokoře, protože kvůli sázení je v jejich zájmu hru někdy prohrát. Vztah učitele a žáka nakonec přeroste v konkurenční boj dvou kulečníkových mistrů a především dvou svérázných osobností... Drama režiséra Martina Scorseseho je volným pokračováním snímku Hazardní hráč (The Hustler) z roku 1961. K postavě "Rychlého" Eddieho Felsona se po letech opět vrátil jeho původní představitel Paul Newman. Za tuto roli byl Newman v obou případech nominován na Oscara, avšak až ve Scorseseho filmu se mu podařilo nominaci proměnit. Druhou hlavní roli svěřil režisér Tomu Cruiseovi, jehož v témže roce vyneslo na vrchol popularity drama Top Gun. (Česká televize)

Astaroth12

Za hereckú genialitu P.Newmana prihodím jednu hviezdu, ale keby tu nebol, tak film by odo mňa dostal nanajvýš tri hviezdy. Biliardové súboje boli silno prepracované, mali taký osobný náboj, rivalitu, ale aj predvádzanie zo strany mladučkého Cruisa, ktorý mal debilný účes a poznačilo to aj jeho herectvo v tomto filme. Filmu by prospela taká dramatickejšia odchýlka, kde by sa hráči báli o svoje životy, niečo na štýl Maverick, tam bolo naozaj všetko. Ale aj tak tento film nezatracujem, scenár, P.Newman, réžia, spracovanie, vizual, toto všetko bez námietok. ()

baribal

nečekal bych, že zrovna za tenhle film získá Newman Oscara, ale budiž... nejvíc se mi líbily střihy při hře a naopak mě nejvíc nudily roztržky mezi Newmanem a Cruisem... ()

kobejn

První opravdu mainstreamový Scorseseho film vyniká jeho tradiční brilantní vizuální podobou a kulečníkovou explozí připomínajícího Bressonova kapsáře, kde byla peněženková eskapáda, podobně sestříhaná...trochu prudí Cruise, který jak byl v mládí šíleně ambiciozní, tak byl protivný, ale co naplat z filmu už ho odpárat nejde, tak se musí překousnout. Vyvažuje to ale skvělý Newman, který ani v mládí nebyl tak disgusting jako Cruise, natož zde, kde už hraje svým vyžile unaveným, přesto přitažlivým způsobem. ()

Džejkop

Kvalitní režisér je vcelku slušná záruka kvalitního filmu, když se k tomů přidá oscarový Paul Newman výsledek by měl stát za to. A musím říct, že stál. Pro milovníky, hazardu, peněž a především fandy klasické hospodské hry kulečníku. Moc filmů na toto téma není, proto každý takový poteší. ()

aluna

Tam, kde byl Hustler trošku pomalejší, Color of money jede, tak, že dvouhodinová stopáž uteče jako nic. Děj taky není úplně předvídatelnej, jak by se u sportovního filmu dalo čekat. A o herectví netřeba mluvit, Oscar pro Newmana ostatně mluví sám za sebe."What makes you so sure?" "I'm back!" ()

GodComplex

Uz to nema tu zlatou retro auru sveho excelentniho predchudce "The Hustler" (1961) a uz jsem zazil prijemnejsi veci, nez Toma Cruise za mlada, ale jinak se Scorsese vyrovnal s pokracovanim tehle kulecnikove sagy dustojne. Je zde vice samotneho poolu (skvele nasnimaneho), Paul Newman je zde ve sve duchodove forme dokonce jeste sympatictejsi, nez v puvodnim filmu za mlada a stejne jako "The Hustler" vas to jednoduse bavi. Casovy skok 25ti let je v atmosfere a prostredi kulecnikovych heren sice znat, ale co, proste vam tady misto retro jazzu hraje Phil Collins. 7/10 ()

MikO_NR_1909

Voľné pokračovanie biliardovej klasiky zo šesťdesiatych rokov dopadlo napokon celkom dobre, Scorseseho réžia bola vždy plná nápadov a nejednoznačnosti. Možno nie je plná šťavy a dravosti ako z jeho iných kumštov, kde odovzdal kus seba, každopádne Newman vyniká. Jeho prítomnosťou si človek ani neuvedomí tú dvojhodinovú ťarchu okolo neustáleho rozdávania a získavania dolárov. Takisto scenár je z kategórie zložitejších, neschématizovaných vzhľadom k väčšine odlišných, prehľadnejších stránok papiera. Ale aby mohol snímok zaujať každého, je nutné rozvrstviť polaritu dejovosti viac do spoločenskosti, nevnímajúc len primárnu pointu filmu, akou je hazard. ()

Orlau32

Skvělý film se skvělýmí hereckými výkony. PAUL NEWMAN zde již odpovídá vzhledem svému věku, ale stále je vidět, že to je "pan herec". ()

blackrain

V životě bych neřekla, že film o kulečníku může být tak fascinující a strhující a že se mi k tomu všemu bude ještě líbit. Ale je to tak a nic se na tom nedá změnit, i kdyby čert na koze jel. Štramák Paul Newman získal ocenění za tento film oprávněně. Mladý Tom Cruise byl spíše takový frajírek, který opravdu potřeboval zkušenosti od staršího. Herní kulečníkové pasáže byly velmi zajímavé a působivé. ()

kaylin

Martin Scorsese má dar pro film. Dokáže natočit něco, co je vyhrocené i přes svou poměrně úzkou popularitu mezi lidmi. Tím, že natáčí něco, co každého nezajímá, ale dokáže z toho udělat zajímavý, velký film, to je jen důkaz toho, jak moc schopným je filmařem. "Barva peněz" je o kulečníku, zdánlivě, ale především je o tom, kde končí snaha si trochu vydělat, i když ne zrovna morálně, a kde začíná něco, co bych nazval koncem lidskosti. Paul Newman ukazuje, co je to hraní, Tom Cruise zase to, že není jen hodný americký kluk. Není to film, který vás položí na kolena, ale přesto je to něco, co vás minimálně dojmem svým smyslem pro nemorální moralizování. ()

Remedy

Jeden z průměrnějších snímků Martina Scorseseho, což samozřejmě v globálu znamená pořád hodně dobrý film. Z dnešního pohledu se nicméně jedná o krásné retro s příznačným soundtrackem osmdesátých let, které má navíc velmi solidní kameru. Dočkáte se i několika perfektních „devítkových“ šťouchů, na které je radost pohledět. Samotný příběh je šablonovitou pohádkou o tom, jak se starý učitel nejprve snaží zkrotit rozjíveného žáka a jak posléze všichni dojdou poznání. Rozhodně to nebylo špatné a Paul Newman je tu hodně dobrý, ale na Scorseseho je to pořád trošku málo. Lepší 3*. ()

Kaluž

Paul Newman v roli Eddieho Felsona je zpět, notně za ta léta prošedivěl, trochu se usadil, ale ze svého charismatu a zápalu pro hru neztratil ani co se na špičku tága vejde. Akorát teda do tajů řemesla musí zaučovat takový jelito s tváří Toma Cruise a to nikomu neprospívá. A vůbec celý je to takový osmdesátkově nevzhledně papundeklový, až mi z toho bylo těžko u srdíčka. Výborný Newman, slabší Scorsese. ()

YURAyura

Jak nemam Toma moc rad, tady je po boku velkeho Paula vic nez dobry. Kulabru sice nerozumim a hral jsem ho snad jenom 10x ale tento "sportovni" film se Scorcesemu vazne povedl. Neslo si nevzpomenout na Podraz ;]] ()

Skip

Při tomto filmu jsem si pěkně smlsnul. Parádní hra je tenhle pool. Jasně, ono se to hezky sestříhá, extra šťouchy zahrají profíci a divák je podveden, ale takhle já se klidně nechám podvádět rád, protože se na to moc příjemně koukalo. ()

Fanucci

Průměr. Film nenadchne, neprovokuje, neurazí...dokoukáte ho a ani si na něj nevzpomenete. Na režiséra Scorseseho formátu slabé. Rozhodně jsem tedy čekal lepší pokračování Hustlera... ()

Martin741

Miestami dost komorne posobiaci film o hazarde. A ze Martin Scorsese natocil lepsie filmy, tak to uz ani nespominam. Dokazem sa vsak preniest cez mne nesympatickeho herca /Palo Novomuz/ a dat kvalitnemu filmu 75 % ()

Skleena

Pro mě velké zklamání. Celý příběh mě nikterak zvlášť nenadchnul, k hlavním charakterům jsem za celou dobu filmu nenašel cestu a postrádal jsem nějakou výraznější pointu. Na můj vkus přechválený snímek. ()