Príbeh sa odohráva v nemocnici, od väčšiny seriálov z tohto prostredia sa však líši. Hlavnými postavami nie sú lekári, ale ich mladí pacienti vo veku od 10 do 16 rokov, ktorí majú napriek svojej chorobe rovnaké starosti, ako ich zdraví rovesníci a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet. Sila priateľstva a zmysel pre humor im pomáha bojovať so svojimi vážnymi diagnózami. Diváci budú mať možnosť sledovať, ako si zvykajú na spoločný život v nemocnici, ako sa vyvíjajú ich charaktery aj vzťahy, no aj to, ako ich hospitalizácia mení životy ľudí okolo nich – ich rodičov, súrodencov, lekárov či priateľov. (TV Markíza)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (11)

Červené pásky (2020)

Projekt, mající v hlavních rolích děti. Většinou něco takového nedopadne dobře, ať už kvůli tragicky napsaným postavám, nebo tragickým dětským hercům. Zde se naštěstí nekoná ani jedno. Prim i tak ale hraje většinou samotné nemocniční prostředí. Na to, že máme jen deset dílů, tak tu těch postav je vcelku dost, takže nejdeme úplně tak do hloubky, a zaměřujeme se čistě na jejich charakteristiku pro nemocniční prostředí. Seriál začíná jako klasická emoční ždímačka, což funguje cca jeho první polovinu, kdy postupně začne přecházet do úplně zbytečné ezo vrstvy, aby pak v závěru vytastil své nejlepší zbraně. Je fakt, že se tu dějí věci, které byste v takovém seriálu o dětech nečekali. Je fakt, že tu je spousta klasických klišé projektu s dětmi v hlavních rolích. Nevím, jak moc měli tvůrci rozpracované další řady, a jestli projekt Markíza po první řadě zařízla, nebo to bylo plánované ukončení, ale POZOR!. Některé linky nejsou ukončené a jedna končí velkým cliffhangerem. ()

Episode 1 (2020) (E01)

Tak hned od prvního dílu je jasné, že toto bude převážně čistá ždímačka emocí, což je věc, kterou já úplně nevyhledávám a filmařsky ani nechválím. Ono mít ždímání emocí jako primární aspekt seriálu za mě prostě není kvalitní filmařina. Příběh je zatím poměrně čistě a jednoduše nalajnován. Nevím, jestli je úplně chytrý mít v hlavních rolích dva z důvodu nemoci plešaté borce, kteří se mi zatím docela pletli. No je to náhoda, ale začínám se dívat v době jen pár dní po úmrtí Dana Heribána, takže nejvíc emočně na mě zatím působí jeho účast, i vzhledem k okolnostem jeho úmrtí. ()

Episode 2 (2020) (E02)

Tak pokračuje ždímání emocí, tak jak se dalo čekat. Řemeslně i herecky to stále velmi dobře funguje, ale chtělo by to nějak obzvláštnit, aby to nebylo čistě jen o nemocničních tragédiích. Dalo se čekat, že příjde nějaký depresivní zvrat, tak snad se to po zbytek nebude jen utápět v nějakém čekání na smrt. ()

Episode 3 (2020) (E03)

Těžko říct, jak by si tvůrci ve skutečnosti obhájili ty komatové (před)smrtné scény. Je teda jasné, že mít postavu, která jen leží v postavu, je oboustraně vcelku nezáživné, tak se musela nějak dostat do děje, ale trochu to teda nabourová tu nemocniční auru a přechází to zbytečně do nějakého tajemna. U některých postav už je jasné, že budeme postupně pozorovat jejich přerod z arogantních blbců do citlivých duší dobráka. ()

Episode 4 (2020) (E04)

Trochu mě štve, že jak má seriál v hlavních rolích děti, tak to pak vypadá tak, že dětské postavy jsou ty nejchytřejší na světě a všichni okolní dospělí jsou buď neschopný nebo naprostý hovada. Uvidíme, co se vyklube z té hlavní doktorky, které pacienti nemůžou přijít na jméno. ()

Episode 5 (2020) (E05)

Už to začíná být místy takové hodně naivní. Plán na to, jak zůstat v nemocnici, tak budu schválně simulovat horší stav...Chápu, autista atp. ale i tak, taková hodně naivní linka. No i Ema a její anorexie už se snad pohybujeme směrem k zdárnému cíli. Celkově si nemyslím, že je nutné mít sérii roztaženou na 10 dílů. ()

Episode 6 (2020) (E06)

To, že pro postavu v komatu potřebovali mít tvůrci nějakou berličku, aby jí mohli zapasovat do děje, to jsem ještě nějak bral, ale dnešní ezo linka už byla prostě moc. Úplně zbytečně to sklouzává do nějakého mysteriozního hávu.... ()

Episode 7 (2020) (E07)

Tady už je dost vidět, že tvůrci hodně vaří z vody. Vlastně, když si to vezmeme, tak nějaká potenciální hlavní linka, tedy léčba pacientů, tak ta po pár dílech skoro upadla v zapomnění a skoro nikam se vyjma Erika nikam neposunula. ()

Episode 8 (2020) (E08)

Tak musim říct, že tento díl mě úplně dostal. Tvůrci tu přichází s dost šokujícím zvratem, který jsem popravdě ani trochu nečekal, že by v takto ladeném seriálu mohl přijít. Celý díl se nese v dvoji formě, jedné hodně pozitivní a do toho kontrast hodně melancholická a smutná linka. No je škoda, že tenhle díl nepřišel už třeba v půlce, ale skoro až v závěru seriálu. ()

Episode 9 (2020) (E09)

Začátek dílu ještě těžil z dozvuků minulé epizody, takže to vypadalo, že se budeme pohybovat v podobném duchu a kvalitě. Bohužel, tvůrci šli v rámci vzpomínkového dílu na zemřelou postavu na to jinak. Těžko říct, co se jim honilo v hlavě, ale reálně opravdu lidi nechtějí jít koukat na mrtvolu, aby se ujistili, že je daný člověk opravdu mrtvý...Plus takhle zpětně je vlastně nesmysl celý ten koncept té party v nemocnici a to, že ty děti vlastně chtěj být v té nemocnici, aby se parta nerozpadla. Jinak tenhle díl byl zatím suveréně nejkratší, jelikož obsahuje asi tak 5ti minutou pasáž se záběry Erika z minulých dílů. Takovou koláž bych pochopil u seriálu, co má třeba 10 řad a 200 dílů, a tak vybereš nějaký vzpomínkový best off, ale takhle to působilo až komicky, když dávali záběry z minulého dílu. ()

Episode 10 (2020) (E10)

Tenhle díl by docela fungoval v rámci emocí a dotvoření některých předpokládaných vazeb, potažmo jednoho dopředu jasně určeného happy endu, kdyby ale nezanechával spoustu neuzavřených dějových linek, a jednu dokonce utnul v dost radikálním cliffhangeru. Nevím, jestli tvůrci plánovali s další řadou, ale takto by finální díl jako celek vypadat neměl. ()