Příběh Beastie Boys

• USA Beastie Boys Story

Tenhle příběh stojí za to. Mike Diamond a Adam Horovitz vám poví o své kapele a přátelství trvajícím 40 let. Živý dokument režíroval jejich kamarád, spolupracovník a mentor Spike Jonze. (Apple TV+)

BoredSeal

Příběh zajímavé kapely vyprávěný zbývajícími členy kapely v živém vystoupení s nefunkčními prvky humoru. Netuším, jestli skutečné představení nebylo o trochu delší, ale jako informovaného diváka mě zamrzelo, že vyprávění končí vydáním Hello Nasty a pak smrtí o dekádu později, i když skupina vydala ještě tři alba a odflákli i období desky Check Your Head. Divák se dozví o třech kamarádech řadu zábavných informací ze zákulisí, ale je patrná vnější režie a dramatizace, která občas působí divně a kvůli které některé smutnější momenty vyzní blběji. Škoda. ()

drackula

Hudobné dokumenty bývajú zväčša ako cez kopirák. Tucet hostí sediacich na rovnakej stoličke v nich na striedačku spomína na vtipné historky z nahrávania alebo koncertov. Jeden superlatív strieda druhý a hodinka je zväčša tak akurát. Beastie Boys Story je však formou úplne niekde inde. Mike D a Ad-Rock - čo sú žijúce 2/3 kapely - rozprávajú svoj príbeh ako stand-up. Je to milé, vtipné, miestami vážne, dojemné, ale aj smutné. Skrátka je to plné autentických emócií, priznaní a sebareflexie. Nie som žiadny ortodoxný fanúšik, ale v dobe, keď som vyrastal na MTV ma Intergalactic a Sabotage sprevádzali na každom kroku. Po zhliadnutí tohto dokumentu sa mi Beastie Boys okamžite vrátili na playlist. Jeden z najlepších hudobných dokumentov, aké som videl. Odporúčam aj pre ľudí, ktorí ich vnímajú len periférne. Množstvo myšlienok, ktoré zaznejú, je totiž aplikovateľné aj mimo hudobného priemyslu. 100% ()

mm13

Koniec prišiel nečakane, posledným albumom sa už takmer nevenovali. Čo, okrem iného, svedčí o pútavosti celého tohto predstavenia. Vôbec mi totiž neprišlo, že na to pozerám bezmála dve hodiny. Zvolený "stand-up" formát dal tomu nenormálny náboj, bolo to vďaka tomu nezvykle otvorené, chvíľami dokonca až obnažené obhliadnutie sa za jednou z najpamätnejších a najfenomenálnejších kapitol v dejinách populárnej hudby! Rád som bol pri tom, rád sa k tomu ešte niekedy vrátim. ()

Marze

Nejdrive jsem netusil o jakou kapelu jde,ale kdyz pustili jejich nejznamejsi pisnicku,uvedomil jsem si,ze jsme na to tancovali v rockovych klubech a rockotekach v disco clubech. Styl "hardcore " punk (libila se mi jejich charakteristika rapu "je to houpave a ulizane". Prvni pisne v 1993. Je to autobiografue s zivym vystoupenim.Pripomina mi to Soringsteena Live on Broadway! ktere jsem videl nedavno.Diamond a Horowitz jsou dobri vypraveci.Publikum jejich uprimne vypraveni obdivne ocenuje.Je to pekne primocare. Popisuji uspechy,selhani,umeni,excesy a prani.Kapela se stale snazila inovovat a tvorit.Je tu ironie a sebeschazovani,ktere neni v tradicnich hudebnich dokumentech bezne.Vic horkosladke nez smutne.Pro me je to moc dlouhe a podivne cele to obsahnout ()

KlárkaS

Vlastně dost dojemnej stand-up o partě kámošů (Mike D a Ad-Rock jsou lepší vypravěči, než byste čekali), kteří se stali slavnýma moc brzo, byli věčně zhulený, trochu si u toho rozbili hubu, ale nakonec přece jenom dospěli a po cestě dokonce i zmoudřeli. A začali si vážit lidí kolem sebe. All hail to Adam Yauch <3. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů