Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Dogfish

No, asi by se mě více líbil konec, kdy Tyrion krájí tu černovlasou mrchu na kousky a ta blonďatá mrcha zatím pustí jeho matku a pak ji ti sympatičtí ruští chlapíci zmasakrují, ale i tak to nebylo špatné. ()

geek.ondra

Skvěle napsaná žánrovka s mnoha skvělými nápady, fajn řemeslem a skvělou Rosamund Pike (zasloužený Zlatý Glóbus) Pana Blakesona budu nadále sledovat. 7/10 ()

Vabr

Zprvu jsem se nechtěl podívat na film s tím, že se bude jednat o další Netflix nevtipnou trapárnu, a udělal bych dobře. Jediným důvodem, proč jsem změnil názor a na film se podíval, bylo, že jsem zjistil, že Rosamund Pike žije v Česku, a že to vyhrálo Zlatý glób (nachápu proč). Už od začátku nudné a vůbec mě to nechytlo. Je tu DOSLOVA hodinovej úvod, ale po něm se stejně příběh nijak zvlášť neposune vpřed, takže to asi vlastně nic nemění. Příběh je tak strašně o ničem, že ho ani nemám jak dál popsat. Je tu překvapivě dost věcí, co film (alespoň pro mě) pokazil. Ruská mafie nemilosrdně odstřelí jednoho člověka, ale u dvou leseb musí strašně opatrně. Hlavní hrdinka, přestože polyká vodu skrz cedící zuby již v ponořeném autě, zázračně přežije a vyplave. Taky bych ocenil obchod, kde si můžu nakrást přímo před zrakem prodavače s nulovým pozdvižením. Opět zbytečná nahota(!). Nekoukám na filmy, abych tam viděl holý zadky, tak s tím probůh přestaňte. A tohle je asi nejironičtější 😉. Rosamund Pike okrádá podvody důchodce, ale když na ni někdo vyrukuje se stejnou hrou, tak je hned dotčená, že co si to dovoluje a ať hraje fér hru. Konec je též špatnej. Ještěže tu jen zmínili takový to, že on týral ji, tak ona teď bude týrat jeho, a neprovedli to (něco jako konec Zdravotníka a V zajetí). Jediný plus filmu vidím v nečekaném ,,zvratu" na konci. Ale nechápu zda se scénáristé vážně snažili, aby lidé Rosamund Pike brali jako tu ,,hodnou", protože to je fakt hovadina. Jak zde někteří píšou, neměli se snažit z ní udělat tu hodnou a měli spíše vysvětlit, proč je zrovna vysazená na důchodce. Ve zkratce se jedná o film, kde dvě lesby porazí bílého muže. Teda blbost. VYHODNOCENÍ: VCELKU DOST CHYB NA TO, ŽE TO VYHRÁLO ZLATEJ GLÓB! 🌍 ()

DAPDO

Hodně dobrá krimi, kdy se během filmu nemůžete rozhodnout, komu fandit, protože jsou všichni tak “trochu” svině. 60%. ()

anitae

Marla odporná lesbická mrcha parazitující na starých osamocených lidech, a která je snad nezničitelná, ale jen do chvíle než zjistí, že její poslední oběť není zas tak úplně sama... celý film byl tak strašně negativní... ()

salamandrr

Ale no tak, pekne promysleny to jo, ale ukazte mi mafiana co si necha srat na hlavu. Ten typek by ji polil benzinem a zapalil, ne z ni udelal partnera, tohle je naprosto kravina. Prvni cast byla slusna, pak to vystřídala neschopnost mafie a následně se z dvou holek co obiraj duchodce stanou valecnice.... Ale to fakt ne 8( ()

Kingjiri

Před projekcí jsem moc nestudoval námět, takže jsem měl za to, že půjde hlavně o šmejdský prakticky zástupkyně a snaze příbuzenstva podvedenejch klientů sjednat nápravu. Pravda, děj se stočil poměrně originálnim směrem, jenže hlavní problém byl, že nebylo v příběhu komu fandit, všechny hlavní postavy byly ujetý a celej biják na mě i proto působil dost nesympaticky. Prostě jsem v tomhle souboji sviní nedokázal najít něco zajímavýho nebo smysluplnýho. Navíc zejména chování Marly v určitý části příběhu, kdy nabyde schopnosti zkušenosti tajnýho agenta, byla donebevolající pitomost a Romanova nabídka směrem k Marle v závěru na tom nebyla o moc líp. Mně tohle fakt nic neřeklo a jedinej zajímavej moment byl uplnej závěr ve smyslu "karma je zdarma", dvě silný hvězdy. ()

Mara97

Svižné, dynamické, strašně příjemně se na to dívalo, divák se nestihne nudit ani minutu. Zápornými hrdiny na obou stranách se jedná o jednoduchý, ale fungující scénář, díky moc za ten konec, kdy to pro hlavní hrdinku dopadlo tak, jak si zcela zasloužila. Soundtrack velmi výrazný, a to výborný. Hvězda dolů jen za sled událostí, který byl v některých momentech stěží uvěřitelný - ale to je obecně častý problém u (jinak skvělých) thrillerů na Netflixu. ()

FOCKE_WULF

Po delší době pro mě hodně originální, invenční film. S ponaučením. Proč by pracovníci v sociálních službách měli být jen ti dobroserové, užiteční idioti, které společnost používá do první linie? Vždyť se sociopaty a predátory je větší sranda. Hlavní hrdinka má perfektní byznys plán s okrádáním seniorů a krásnou blyštivou elektronickou cigaretu. Ale co když jednoho dne narazí kosa na kámen? ()

Maximilianus

Ono to bolo (najmä v prvej polovici) celkom dobré, ale vadila mi postava Rosamund Pike a jej neohrozenosť, nebojácnosť a takmer nezraniteľnosť a nealsmrteľnosť. 6,4/10. ()

Axarus

Rosamund Pike, hraje jako o život (osobně myslím, že lépe než v Gone Girl). Role sebevědomé, vypočítavé a bezpáteřní ***** jí očividně sedí. Film získává o to větší trakci a nosnost tím, jak nám důchodová krize začíná pomalu, ale jistě skákat po hlavě. Jinak souhlasím s Henrym007, že scénárista sám neví, čím vším by film měl být. Dramatem, černou komedií, thrillerem? Ale celkově pěkně šlape, Rosamund se pěkně usmívá, tak proč ne. Něco končí a něco začíná.. ()

ER

Very good. Story o tom, že gangsteři jsou nejen ti s pistolí, se skvělou Rosamund (Peter tentokrát hraje druhé housle) plní mnohé z požadavků na zábavný film. Zároveň dokáže zvednout varovný prst a ukázat na nešvary s opatrovnictvím. Výborná kamera,hudba a hlavně režie, kdy děj neklouže k banalitám, jen umocňují zážitek. ()

MilesTeg

Ve Zmizelé byla o kousek lepší, ale stejně Rosemunf válela. Matka Dianne příliš věřila svému synkovi Peterovi, ale nebyl to až takovej borec, jak na první pohled vypadal. Konec byl trochu deux-ex-machinoidní, ale rozhodně tam patřil, já bych to ovšem udělal decentně a neviděn. Trochu jako Odplata s Melem, ale tady nebylo moc komu fandit. ()

bearmeedek

Námět je originální, přechcávácí bitva dvou zloduchů je nápaditá a zábavná, film dobrý, ale ... Určitě to není zásadní pecka. Za mě 4* v rozlišení 70%. ()

rublik05

Netflix po dlouhé době servíruje velice povedený krimi thriller, kterému dominuje především suverénní výkon Rosamund Pike, která si svou roli vyloženě užívá, a také dobrý záporák Peter Dinklage. Příběh je docela poutavý, plný zvratů, bavila mě příjemná atmosféra i pořádná dávka napětí. Díky svižnému tempu má snímek slušný spád, závěr se rovněž povedl. Upřímně řečeno jsem byl velmi mile překvapen, tento herecký koncert jsem si perfektně užil a rozhodně ho všem vřele doporučuji. 8/10. ()

Jilda15

Myslím, že se tohle zařadí na TOP 1 všech sociopatek a psychopatek, co tam doteď měly film Gone Girl. Jinak dobře natočený, přetáčel jsem jen pár scén co byly zbytečně natahovaný. Film bych nechtěl vidět znovu. Hlavní pár psychopatek je extrémně nechutnej, taktiky co používají a business co mají je tak krutej a nemorální, že jsem jim oběma přál jen to nejhorší. A navíc by film nebyl dostatečně progresivní kdyby to nebyly lesby, ofc. A malej Tyrionek si hraje na drsňáka ale jeho agresivitu mu prostě nevěřím - protože ji v sobě Dinklage neumí probudit. Možná na to má vliv jeho malej vzrůst, když buší pěstičkou do okna auta vzteky tak je to spíš funny. Ale možná tomu dávám moc hejt, celkově to byl víc než decentní thriller co si dokáže dobře hrát s emocemi. ()

E lan

Nakonec docela dobrý film. Ač mě celou dobu štvala hlavní hrdinka, té se opravdu nedá fandit. A potom všichni kolem jsou vlastě jen špatní. Ale konec jakoby vše zachrání, to stojí za to. A navíc je to originální film, to se nedá popřít. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby