Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Lockeroom

Z toho, co jsem kdy viděl na Netflixu, mě tenhle film bavil asi nejvíc. Nadsazené, bez jediné postavy, se kterou by se dalo sympatizovat, film je velmi vtipný a po celou dobu udrží napětí. Perfektní obsazení, kterému kraluje božská Růžena Piková. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já jsem lvice!" Rosamund Pike je zde lesbická pečovatelka, která se zaměřuje na ničení rodin a individuálních životů. Vysvětlím: Být pečovatelkou jí umožňuje převzít kontrolu nad movitými penzisty, počemž začne rozprodávat jejich majetek a vysávat jejich bankovní účty. Důchodci jsou pak zbytek života držení v důchoďáku, kde návštěvy neexistují a mobilní telefon nemohou mít u sebe. Když se náhoda nějaký senior ozve dostane notnou dávkou sedativ a je klid. Rosamund Pike už ve Zmizelé dokázala, že role potvor jí sedí, takže i tady jako lidská hyena je skvělá. Přejete ji, aby narazila a ona narazí, neboť její poslední oběť je matka trpasličího mafiána z her o trůny. Peter Dinklage se role mafiána před kterým se každému klepou kolena zhostil taky skvěle. Říkáte si: A teď Rosamund dojede na svoje chování. Ale ono ne! Rosamund přečůrá i ty mafiány, kteří zde občas působí směšně. I přesto souboj Pečovatelka vs. Mafie po celou dobu udržuje napětí a finále, kde spojí síly doslova šokuje. Říkáte si: To jako fakt? A pak pečovatelku zastřelí muž, jenož matku Rosamund šoupla do důchoďáku a okradla. Dá se tedy říct, že konec dobrý, všechno dobré. Jinak zvláštní film, kde se nedá nikomu moc fandit, protože tak pokřivené charaktery, tolik lidského odpadu na jedné kopě, se jen tak nevidí. 100%. ()

barny120

Ako lesbické DUO okráda starých ľudí.. a k tomu sú obe aj nesmrteľné a nedokáže s nimi zatočiť ani mafia. Film je to fajn. Rosamund Pike je v tejto role nesmierne dobrá. Nevadí ani dlhšia metráž. Jedine mi vadí tá LGBTI propaganda a tie naivné pasáže, kde úspešne odolávajú mafii. ()

McGuffin

Tohle motto, Jako v bavlnce, I Care a Lot, by mohla mít hlavní hrdinka vepsané ve štítě. Je pečovatelka, a pod krytím, že se o ně vzorně stará, svěřené seniory se svolením státu okrádá. Syn jedné právě okrádané seniorky je ovšem ze stejného těsta, takže se dají do křížku. Jestli zlodějka dokáže ukrást matce zloděje jeho lup. U toho se též režírující J Blakeson výrazně zdrží a na závěrečné sdělení, co jsme si to jsme si, okrádání seniorů je ve Státech fakt dobrý a dobře zorganizovaný byznys, pojďme tedy na půl a zbohatněme společně, zbyde jen pár chvil. A otázky, to fakt nebudou mít konkurenci?, ve Státech, které na ní rostou? kde jsou podobných a lepších zlodějů tuny?, utnou závěrečné titulky. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

wollfy

Rosamund Pike úžasná, těžko věřit, že je to madame Curie z filmu RADIOCTIVE. Poučením filmu není klasické "dobro se vyplácí a zlo je potrestáno", tentokráte je poučením heslo "jen je nechte, oni se umlátí sami". Dlouho ve mne nějaký film nevzbudil emoce. Tenhle mě sral, bavil, sral a zase bavil. Rozhodně doporučuji. Silné téma a ne úplně klasické schéma. Hodně zajímavý vývoj postav. kdo by řekl že kovář z Avengers je super herec na mafiána. Je třeba zkousnout, že hlavní protagonistky jsou lesby (což je dnes povinnost), jsou téměř nesmrtelné (scéna s autem a pak trapas s plynem co nebouchne hned ale až když už o nic nejde) a že vás budou ukrutně srát a chvílemi nevíte komu fandit. Což ej asi úkol umění vzbuzovat emoce a nastavovat zrcadlo. ()

Sejkorka

Těch 69% sedí přesně. Je to lehký nadprůměr, hlavně kvůli tomu, že se nejedná o "schematičko". I když na to, že se ještě objeví ten chlapík, co ji nakonec zastřelí (Marlu). Ros Pike hraje skvěle totální bezcitnou mrchu, sedí k tomu i ten její příšernej účes. Liliput Peter Dinklage je také dobý, avšak připadá mi zbytečný, zvýrazňovat takto tuhle postavu. Když Rusák, tak třeba osvědčený Karel Roden ... Pak ještě trochu drhne, jak se nedaří úplně se navzájem zabít , takže vidíme 3x slušné zmrtvýchvstání. Ale je to perfektně odvedená režijní práce, od počáteční trochu nudu po závěrečné napětí, kdo koho definitivně odstřelí. ()

Sez

Kdyby se to prozentovalo jako komedie, tak za pět hvězd. Pokud to má být krimi - skoro odpad. Připadá mi to stejně dementní a nereálný jako v Tahle země není pro starý, když týpek jde opětovně na místo, kde drogovýmu kartelu sebral kufřík s milionama. Hráli to však dobře, ale realismus utrpěl. ()

Zaks

Hneď od začiatku ma zaujal špičkový thriller z neokukaného opatrovníckeho prostredia, úvod bol skrátka za 5. Škoda neskorších nelogických „náhod“ a naivnej protistrany, ktorej nevychádzalo až trápne nič. Ale naopak, treba vyzdvihnúť brilantný výkon hlavnej hrdinky, Rosamunde bezcitná mrcha sadla nadmieru. ()

majlaan

Pohádka o tom, jak mafie mimo jiné neumí zabít, podplatit, nebo prostě jakkoli cokoli zařídit i přes svůj evidentně nekonečný kapitál. A uzavře obchod s trýznitelem své matky. No a teď tu o Hurvínkovi. Jako emoce to vyvolá, Rosamund je fakt p*ča na pěst, spád to má, i napínavý to je a třeba muzika se mi líbila fest. Škoda, že ve finále je to taková blbost. A tento komentář svou nekonzistentností čistě náhodou pěkně koreluje s rozpačitostí tohoto snímku, ve kterém se střídají bezvadné scény s naprosto neuvěřitelnými kopanci, po kterých má člověk chuť to rovnou vypnout. ()

BlackDemon

No nezbláznil som sa z toho... Pike mám rád a mrchy jej idú, len - a fakt neviem koho je to chyba - ten film nestojí za nič. To si niekto zobral celkom dobrý námet a potom ho totálne "popravil" snahou budovať príbeh, ktorý bude iný, než na aké sme zvyknutí. Dve hviezdy za kameru a vizuál. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby