Greg (Owen Wilson) je nedávno rozvedený muž, jehož život se rozpadá, když v tom potká Isabelu (Salma Hayek), která je přesvědčena, že znečištěný a zlý svět kolem nich není skutečný. Věří, že žijí v ošklivém, drsném, ale simulovaném světě počítačovou animací, uvnitř krásného, ​​mírumilovného, „skutečného“ světa blaženosti. (PhoenixTears)

Adam_Musil

Samotný film je vcelku trefnou manifestací své ústřední myšlenky a lze spekulovat o tom, zda to snad nebyl odvážný tvůrčí záměr. Abyste tedy dokázali ocenit Mika Cahilla jako režiséra, musíte zhlédnout i jeho ne příliš povedené snímky, kam bohužel spadá i Bliss (podobně zakusit dvojí svět, abyste vybrali ten lepší). Jeho rukopis je patrný, podobně jako například v Another Earth je rozvíjena myšlenka Platónova podobenství o jeskyni (nyní implicitně), ale tentokrát "vězeň" dobrovolně přijímá jeskyni jako krásnou skutečnost, třebaže měl možnost nahlédnout tu "blaženější" – například v Matrixu se tato idea ozývá také, ovšem povětšinou z úst či stanovisek záporných postav – i v tomto aspektu se tvůrce filmu zatím neoddaluje své neoexistencialistické poetice, kde jeho hlavní hrdina dochází klidu a porozumění poznáním nutnosti. ()

silentname

Na konci som si povedal, že hlavná myšlienka filmu nie je zlá. "Musíme prežiť to zlé, aby sme si dokázali viac vážiť to dobré." To vnímam ako odkaz filmu, ktorý chce povedať, no aj tak nám to musel absolútne na rovinu vyklopiť, lebo inak by to asi diváci z toho vôbec nepochopili. "Bliss" sa ukázal ako neskutočný rozsypaný bordel, ktorý má asi príliš veľa nápadov, ktoré chce do toho všetkého namiešať a výsledne sa v tom buď absolútne stratil, alebo vôbec ani nevedel čo má reálne robiť. Slovami neviem popísať herecký výkon Salmy Hayek, ktorú sledovať v tomto filme je skutočne niečo neuveriteľné. Ale smutné je, že ani Owen Wilson vo filme neponúka nič, čo by nejakým spôsobom z neho robilo zaujímavú postavu. Jediná, ktorá do toho niečo podľa mňa prináša je Nesta Cooper. Veľkým problémom filmu je, že v mnohých momentoch len prináša obrovskú dávku otázok, na ktoré nám nevie dať jasnú odpoveď. Pred koncom nastane obrovská komplikácia, kde začnú svety nejako kolabovať a nebol som absolútne schopný sledovať čo sa vlastne odohráva a čo s čím súvisí a prečo sa to deje a podobne. Nepochopil som z toho absolútne nič a logicky som si to ani nevedel nijako odôvodniť. Pretože film dokopy prináša len jednu indíciu, z ktorej ale máme pochopiť súvislosti. Lenže tie reálne nedávajú poriadne zmysel a z filmu je len ohromný chaos. Možno by som ešte mohol pochváliť niektoré efekty v budúcnosti a sem-tam scénka funguje, no toto nie je film, ktorý som od tohto projektu očakával. Myslím si, že výsledok je vysoko neuspokojivý a scenár má obrovské množstvo dier a necháva obrovskú dávku otázok. Toto proste nevyšlo. Hodnotenie: D ()

Marze

Postupem casu se hlavni myslenka filmu stava stale vice banalni.Jak tvurci postupne poskytuji informace, vypada to na alegorii o lidech, kteri maji narusene poznavaci schopnosti. O krehkosti lidske mysli.Pak u me prevladal dojem, te jde o dva fetaky, kteri maji halucinace. Od zacatku bylo jasne, ze dcera je skutecna, protoze se objevuje i v samostatnych scenach. Matlo me jak muze beloch zplodit rovnikovou cernosku a ne mulatku,ale v podivne Americe uz je vsechno mozne. ()

Aljak

Mike Cahill doteraz u mňa zabodoval obomi predchádzajúcimi psyho-scifi-drámami Another Earth a I Origins. A tak som sa celkom tešil, čo si pre nás pripravil tentokrát, obzvlášť keď som zbadal to hviezdne herecké obsadenie. O to väčšie bolo sklamanie. Tento krát sa mi Mike do vkusu netrafil, ale že vôbec! Po pozretí filmu som vyčkal ešte pár dní, aby sa mi to v hlave rozložilo (tak ako jeho predchádzajúce dva skvelé filmy), ale tentokrát ma to proste nechytilo. Celé mi to prišlo skôr ako nejaké feťácke poletovanie v paralelnom svete, kde nebolo nič reálne. Čudné, bizarné, prepálené... Dúfam, že Mike Cahill nepôjde aj nabudúce týmto smerom. 1* ()

Socrates

Klasicky snivý Cahill se svými paralelními Vesmíry a jeho první opravdový sci-fi. Žádná revoluce, ale za mě příjemnej kus, s asi trochu nepopulárním mlhavým koncem. Škoda, že režisér svými předchozími inďárnami vstoupil až moc do povědomí a polapil ho zazobanej Bezos, protože neznámá dvojice v hlavní roli by tomu slušela určitě víc. Owen mi ani tak nevadil, zato s paní Hájkovou neměli kluci moc šťastnou ruku, obzvlášť co se výkonu týče. Avšak musím uznat, že se na ni i v jejích pětapadesáti náramně příjemně kouká, když se upraví nebo předkloní. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, dále v Chorvatsku ve Splitu a na ostrově Lopud. (rafix)
  • Názov filmu sa objaví až v 97. minúte. (F2003F)