Viktor (Vlastimil Brodský) je vedúci predajne s domácimi potrebami a Marta (Jana Brejchová) je fotografka. On je realistický a praktický človek, ona zasnívaná bohémka. On chce mať doma navarené, a ona chce každý deň prežívať niečo nové, vzrušujúce a výnimočné. Napriek tomu sa milujú a žijú spolu v manželstve už desať rokov. Krehkú rovnováhu ich spolužitia však naruší nové a idylické manželstvo Martinej kamarátky Aleny (Iva Janžurová), ktorej manžela tentoraz vybral počítač. Vďaka tomu dnes Alena a jej Kája (František Peterka) tvoria dokonalý pár. Marta a Viktor zapochybujú, či sa ich rozdielne povahy k sebe vôbec hodia, a tak sa rozhodnú podstúpiť test počítačom. Výsledok je tragický - nemajú absolútne nič spoločné, vôbec sa k sebe nehodia a ich spolužitie sa rovná hazardu so zdravím. Počítač im však určí ideálnych partnerov. Marta aj Viktor si tajne vyhľadajú svoje „kybernetické lásky", čím nechtiac rozkrútia kolotoč omylov, zámien a komických situácií, končiaci v šťavnatom a bláznivom záverečnom zmätku. (TV JOJ)

TV spot

plechulka

Pro tenhle film mám slabost a je to hlavně hereckým obsazením. Speciálně dvojka Jana Brejchová a Josef Bláha jsou okouzlující, Janžurová a Peterka rovněž a dál bych už jen opisovala rubrikU "hrají". Obzvlášť proti takovéhlemu docela pohodovému filmu (no dobře, příběh se seznamkou počítačem není nic moc originálního....) mi přijdou příšerné pozdější "perly" tohoto režiséra. Hláška filmu: "... MILÁČKU, TEN TÓN, TEN TÓN!" ()

closed.eye

Co si budeme povídat, cáklá komedie, nijak zvlášt' nevybočující z řad tehdejší české tvorby, ale člověku je milo si u ní občas odpočinout, obsazena je výborně. Mám ráda Janžurčino střelený "HAHAAA!" a jak ukončí telefonát s naprosto cizím člověkem: "Nazdar!" :-). Taky je hezký: "Dobrý večer, promiňte, dovolte, abych se představil, jsem hudební skladatel Petr Karát." "Rimskij Korsakov." ()

nash.

Zábavná komediální jízda nejen o tom, že protiklady se přitahují a proč, postavená na řadě záměn i neúmyslných omylů, které každou scénou výchozí bod komplikují a zamotávají, aby vše vygradovalo ve velkolepém finále všichni proti všem. Celé to přitom táhnou výborní herci a dialogy s řadou místy téměř geniálních slovních přestřelek. Ať už je to střet pragmaticky hladového Brodského („Cos koupila k večeři,“) s nadšenou Brejchovou a její roztomilou dózičkou, nebo nezapomenutelná Iva Janžurová s Františkem Peterkou na téma Zelenkavá. Neméně dobře však baví i konverzace Brejchová-Bláha či Brodský-Rázlová. Rozhodně jedna z hodně povedených sedmdesátkových komedií. ()

tron

„Vy jste maniak!“ – „Snad.“ Menšík, Janžurová, Brodský či Zázvorková v podarenej situačnej komédii o tom, čo sa stane, ak sa ľudia začnú riadiť tým, akého partnera im poradí počítač. A čo sa stane, ak sa pomýli. Najmä streštené finále je úplne šialené - v jednej miestnosti sa stretne sedem postáv a je to smršť. Dodnes finále rozosmieva svojím švihom a väčšou či menšou genialitou hercov. Plus skvelé hlášky („Ale pani Martičko, tady jde o PRINCIP!“). ()

sha.piro

Člověk k sobě stále hledá někoho, kdo by se mu nesmírně podobal a sdílel s ním všechny jeho koníčky, názory, pocity a sny po celý jeho život. Jenže když to chcete mít všechno naráz, naprosto ideální, hledáte ve skutečnosti k sobě sama sebe a je otázka, zda byste byli vůbec sami se sebou schopni žít. Další otázkou je zda když žijete s někým, kdo je vaším pravým opakem, dokážete žít lépe, než kybyste žili sami se sebou? Pak je něco mezi tím. Třeba vám dá tento snímek na některé vaše otázky odpovědi, možná vám jen nastíní jak se věci ve skutečnosti mají a mezitím vás i neskutečně pobaví : ) Má nejoblíbenější a možná i nejvýstižnější hláška filmu: "Už vás nechci. Když věříte kousku plechu a pár elektronkám víc než sobě, tak se nechte vycpat!" ()

• Když Tomáš (Vlastimil Brodský) mluví o své ženě, použije příměru, že je jako „Fifi pírko“. Fifi pírko je film z roku 1965, jehož hlavní postava Fifi (Philippe Avron) díky své nevinnosti a bezelstnosti jako by ani nebyl z tohoto světa. (sator)
  • Sálový počítač sloužící k vědeckému výběru imituje stěna pokrytá standardními páskovými magnetofony tuzemské výroby - monofonní magnetofon TESLA B70 typ ANP 260. Vyráběl se ve čtyřech barvách i v oné modré. V dobách, kdy frčely sálové počítače spolupracovala disková pole s magnetickými páskovými médii (zde je představují magnetofony), ale ty se, dle potřeby, otáčely i v protisměru – zde nikoliv. Do sálu se vstupovalo ve speciálním oblečení, aby se nenarušilo bezprašné prostředí. (Brtniik)
  • V době natáčení byli hlavní představitelé Jana Brejchová a Vlastimil Brodský už 10 let manželé, stejně jako ve filmu. A shodou okolností v té době měli také manželskou krizi. (Terez_Vv)