Omar Sharif, věčný kočovník

(TV film)
  • Nemecko Omar Sharif - Aus dem Leben eines Nomaden (viac)

Byl doktorem Živagem i kapitánem Nemo, ale nikdy neměl opravdový domov... Charismatický gentleman s podmanivýma tmavýma očima. Tak si většina filmových fanoušků pamatuje někdejší hollywoodskou hvězdu Omara Sharifa. Rodák z egyptské Alexandrie se syrsko-libanonskými kořeny býval v šedesátých a zejména sedmdesátých letech ozdobou nejen stříbrného plátna, ale také mnohých oficiálních akcí, festivalů a samozřejmě večírků. Omar Sharif nebyl ovšem jen herec, ale také hráč, šampión v bridži. Byl také nepříliš zodpovědným manželem a otcem. Doba, kdy se svými blízkými tvořil rodinu a měl domov, byla podstatně kratší než čas, který strávil po hotelech. Na věčného kočovníka v dokumentu vzpomínají jeho syn, vnuk, kolegové a také zaměstnanci hotelu, v němž strávil velkou část života. (Česká televize)

Marze

Možná šlo herce víc vykreslit do hloubky. Na druhou stranu mi vyhovovalo, že nešlo jen o slovníkový výčet jeho filmů a štací. Překvapilo mě,  že trpěl poruchou hazardního hraní o peníze a nezemřel úplně na mizině. To se léčil? ()

rikitiki

Pro mě zajímavé, protože mnoho jsem o tomto herci s podmanivýma očima nevěděla. Spíš než na jeho uměleckou stránku se dokument soustředí na osobní rovinu, což je umocněno tím, že mnoho rozhovorů poskytli členové jeho rodiny a přátelé, nikoliv jen další filmaři. Byl to frajer, ale hodně egocentrický. ()

andrii

Černokněžník zpod pyramid, co má románový šarm. Pravý nositel čar Orientu, exotik. K tomu ve tváři uhrančivý švih, karamelový zrak. Světácké jiskření cizokrajnosti. ()

Chrysopras

Vlastně docela smutný život, když to člověk zhodnotí jen takhle z dálky. Dokument není špatný a jelikož jsem se o Omara Šarifa moc nezajímal, byla pro mě řada informací nových. Přesto bych řekl, že se mu dostal méně pod kůži, než by člověk chtěl... ()