Vraždy v Pembrokshire

• Veľká Británia The Pembrokeshire Murders

Seriál přibližuje neobyčejné pátrání po nejnechvalněji proslulém sériovém vrahovi v dějinách Walesu a odhaluje strhující příběh průlomového případu, jenž určil směr, jakým se postupuje při řešení neobjasněných kriminálních činů. V roce 2006 se vrchní inspektor Steve Wilkins (Luke Evans) rozhodne znovu otevřít dva odložené případy vražd z osmdesátých let minulého století. Díky průkopnickým forenzním metodám a pečlivé detektivní práci nalezne Wilkins a jeho tým mikroskopickou DNA a vlákna, která by mohla spojovat vraždy se sérií vloupání z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Pachateli těchto zločinů se blíží konec trestu odnětí svobody. Podaří se vyšetřovatelům získat dostatek důkazů, aby mohli podezřelého obvinit ještě před jeho propuštěním? (HBO Europe)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (4)

Vraždy v Pembrokshire (2021)

Trochu jiný typ kriminálky, bez velkých akčních scén, nebo vševědoucích vyšetřovatelů. Tady se prosazuje mikroskopická práce při hledání archivních důkazů, vše se důkladně připravuje, pěkně krok za krokem, věta za větou... První dva díly táhne Evans svým charismatem a hereckým umem. Trochu to sráží jeho rodinná linka, která je pro příběh úplně zbytečná, a ve výsledku nikam nevede. Celkové zpracování je možná zbytečně dlouhé, asi by klidně stačili dva díly (1 díl vyšetřování, 1 díl soudní jednání). ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

První díl je taková klasická otevíračka, ale čekal bych jí spíš u něčeho, co má mnohem víc dílů, tady už jsme ve třetině, ale vyšetřování je v podstatě na začátku. Takže to zatím stojí a padá na Evansově umu a charismatu, vše ostatní se zatím moc neprojevuje. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Tenhle díl se mi líbil více než první, jelikož tu máme zajímavé pojetí vyšetřování, kdy vidíme například detailní přípravy výslechu, což jsem v takové podrobnosti snad ještě nikde neviděl. Je vidět, že detektivové nechtějí nic ponechat náhodě, a plánují dopředu opravdu skoro každou větu. Stejně tak ani hlavní antagonista nenechává nic náhodě, a plus za to, že to není takové to znázornění klasického vševědoucího psychouše, ale že si taky musí vše připravovat. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Třetí díl už je klasickou soudní divadelní hrou. Jsou představovány důkazy, motivy, a to nejdůležitější, rozsudky, které pak ve výsledku nejsou nijak překvapivé... Evansova postava už je tu tak silně upozadněna, a stejně tak jeho rodinná linka tím pádem nemá žádné pořádné vyústění. ()