Vraždy v Pembrokshire

• Veľká Británia The Pembrokeshire Murders

Seriál přibližuje neobyčejné pátrání po nejnechvalněji proslulém sériovém vrahovi v dějinách Walesu a odhaluje strhující příběh průlomového případu, jenž určil směr, jakým se postupuje při řešení neobjasněných kriminálních činů. V roce 2006 se vrchní inspektor Steve Wilkins (Luke Evans) rozhodne znovu otevřít dva odložené případy vražd z osmdesátých let minulého století. Díky průkopnickým forenzním metodám a pečlivé detektivní práci nalezne Wilkins a jeho tým mikroskopickou DNA a vlákna, která by mohla spojovat vraždy se sérií vloupání z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Pachateli těchto zločinů se blíží konec trestu odnětí svobody. Podaří se vyšetřovatelům získat dostatek důkazů, aby mohli podezřelého obvinit ještě před jeho propuštěním? (HBO Europe)

fabecc1222

Trochu jiný typ kriminálky, bez velkých akčních scén, nebo vševědoucích vyšetřovatelů. Tady se prosazuje mikroskopická práce při hledání archivních důkazů, vše se důkladně připravuje, pěkně krok za krokem, věta za větou... První dva díly táhne Evans svým charismatem a hereckým umem. Trochu to sráží jeho rodinná linka, která je pro příběh úplně zbytečná, a ve výsledku nikam nevede. Celkové zpracování je možná zbytečně dlouhé, asi by klidně stačili dva díly (1 díl vyšetřování, 1 díl soudní jednání). ()

Skeksis

Keď si predstavím, že škaredý ujko behá po večeroch v ženských šortkách a s guľovnicou, tak sa mi to zdá celkom vtipné. Nechápem, ako mohol jeden úchyl s jednou zbraňou donútiť päť tínedžerov, aby robili, čo chcel. Jednu babu znásilňuje, a ďalší štyri ležia tvárou k zemi. Prečo ležali? Veď to neboli malé deti. Keby sa naňho vrhli všetci naraz, tak neviem, čo by robil. Ale nie, oni budú poslušne ležať a počúvať, ako znásilňuje kamošku. Výborní kamaráti! Dobre zahrané, psychopat skvostný, arogantný psychopatický narcis, mala som mu chuť odstreliť vtáka tou jeho upravenou guľovnicou. Dej trochu ťažkopádny, časti so synom detektíva mi pripadali zbytočné a od veci. A nesmierne ma iritovala pani manželka. Neznášam také slaboduché submisívne kravy, ktoré dovolia mužovi, aby ubližoval jej dieťaťu. ()

*CARNIFEX*

Veľmi solídna "dokazovačka". Samotný seriál nie je ani tak o zločine, ale dokazovaní zločinu. O obetiach a samotných aktoch páchateľa sa toho príliš nedozviete (myslím autentické vyobrazenie), no ako ústna fajtovačka je to vydarená záležitosť. Dialógy hrajú v tomto prípade prím. Dej ako taký príliš temný nie je, no má to svoju hĺbku, témeticky absolútne podľa môjho gusta - nedá sa ísť nižšie .. ()

Arsenal83

Máme tu obnovený starý prípad, dolapenie vraha, jeho odsúdenie. Ako jedna časť z Odložených prípadov. Ale tie mi prišli ráznejšie, rýchlejšie, zaujímavejšie. Tento seriál nie je zlý, ale nijako nevybočuje z takých tradičných britských detektívok. Paradoxne údajne najslabšia prvá epizóda bola pre mňa najlepšia, navodila záujem, potom to už nešlo hore. ()

M.i.k.e

zajímavý případ,ale to zpracování je chvílemi takové nezáživné.Tvůrci si klidně mohli odpustit Evansovu rodinnou linku,věnovat se čistě jen samotnému vyšetřování a celé to nahustit do dvou dílu a hned by to bylo lepší.Takhle to neurazí a i přes mínusy udrží divákovu pozornost,ale nijak nevybočuje ze standardních britských kriminálek...60% ()