Poněkud hořká komedie o tom, že sny rodičů a dětí jsou jen málokdy stejné. Hrdinou příběhu je Franc, otec Oliny a Jiřiny, který se rozhodl, že jim jako svatební dar postaví ohromnou a luxusní vilu. Názor jeho dcer na budoucí život ho ani v nejmenším nezajímá. Energický muž na stavbě zaměstná nejen celou rodinu, ale i Jiřinina snoubence a chlapce, s nímž Olina chodila do tanečních. Navíc o něm začne uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky však nesdílejí otcovo nadšení a už vůbec se jim nelíbí, že se jich nikdo na nic neptá. Jak se blíží onen slavný den, kdy by si oba páry měly říci své ano a Franc by jim měl s velkou slávou předat klíče od domu, situace se stále více komplikuje. Franc odmítá pochopit, že dívky mají vlastní představu o životě, a tak není divu, že se mu situace začne vymykat z rukou právě v okamžiku, kdy se blíží naplnění jeho velkého snu... (oficiálny text distribútora)

RozaF

Tak na tenhle film jsem už alergická. Dávají ho neustále a už se na to nedá dívat. Fajn, Menšík zase odvádí skvělý herecký výkon, ale radši bych bydlela na stromě, než si nechat donekonečna omlacet o hubu luxusní vilu. Opravdu hořká komedie. ()

andydufrsn

Takový předchůdce filmů Dům. Taky nám ukazuje touhu mladým pomoci, ale touhu, která přerůstá v tyranii. A na druhé straně ukazuje různé způsoby vypořádání se s takovou pomocí. ()

Lykos

Nerada hodnotím tak nízko, ale nelze jinak. Vladimír Menšík buzeruje celý film svou rodinu, budoucí zetě, v podstatě kohokoli, kdo kolem něj projde. Logicky jsem doufala, že se mu někdo postaví, což se sice stalo, ale tak nějak to vyznělo do prázdna. Scénáristům zřejmě došel dech, neboť na konec už nezbylo vůbec nic, proto asi žádný není. Škoda. ()

Kralovna.Noc

"Komedie", která je vlastně smutná. Otec diktuje celé rodině,co mají dělat,do svatby natlačí i Libora, který ještě pořádně neví,co chce a zachová se zbaběle. Ve snaze vše zvrátit se ho rozhodne převychovat k obrazu svému, což ve výsledku vede k definitivnímu rozpadu Liborova vztahu s Olinou. Nejdůležitější je postavit barák a celá rodina na něm makat,aby se otec měl čím chlubit. Konec je otevřený, což nemám moc ráda. Ale co se nedá filmu upřít je kvalita díky dobrým hercům, především Menšíkovi. Zde za mě u mnohých podhodnocený. ()

mil@n odpad!

Normalizace ... rok 1980 ... režie Bočan ... hudba Štaidl ... a výsledek je zřejmý a nezachránil to ani Menšík. ()