Vševědoucí

Ve městě, kde jsou občané sledovaní na každém kroku, musí zaměstnankyně technologické společnosti obelstít sledovací dron, aby objasnila vraždu. (Netflix)

babuška

výborný téma vzhledem k dnešním technologiím a sledování vaší pozice prakticky denně, má to pár chyb se kterejma by šlo pracovat, dialogy jsou jak z telenovel, ta je brazilcům bližší, zdlouhavé scény a záběry které spíš škodí, výkony některých herců nepřesvědčí ani za mák, ale jak jsem říkal, téma OK, hudební doprovod taky hezký, trochu jazzu nikoho nezabije, spíš posílí, některé díly mají spád a to je dobré, konec otevřený, já si druhou sérii pustím, 3/65% ()

Sunny.69

Na to, že to má jen 6 krátkých dílů, mi trvalo poměrně dost dlouho to zkouknout. Prostředí je zajimavé, příjemné a netypické, nápad celého seriálu je také dobrý a má něco do sebe. Ale celkově... Je to poměrně nuda, každý díl je plný prázdných míst, vyplňujících záběrů o ničem. Postavy nejsou příliš dobře propracované, jsou nijaké a jejich vývoj je spíš k pláči než že by někam směroval. Hlavní hrdinka se v průběrhu stane tak nesympatickou, že ji člověk vlastně v ničem nefandí a naopak čeká, až to skončí. Tak nějak... je škoda, že si s celým příběhem někdo víc nepohrál, rozhodně to mělao potenciál. ()

sourekm odpad!

Čekal jsem že příběh bude bohatší. Ze začátku byli (zjevně zbytečně) představeny vedlejší role které bojují o místo, ale nakonec se děj seriálu začne stáčet jen k hlavní hrdince co hledá vraha. Celé distopcké sci-fi se tak mění na klišovitou detektivku. Nepomůže tomu ani to, že celou dobu je hrdinka sledována v tom jak se chová nenormálně, často chybí záznamy o sledování a přesto to nikoho nezajímá, teprve až když hlavní úředník uvidí do očí bijící zásah do firemního majetku. Nakonec hlavní hrdinka zkolabuje a v nemocnici přesto že byla přistižena, tak může z nemocnice odejít. Nakonec příběh na konci série dojde k rozuzlení a shrnutí o tom, že centralizovaný bezpečnostní systém je infikován korupcí. Jak překvapivé. Tenhle seriál je ućebnicový příklad toho jak se klišé vyvarovat. Pokud chtěla firma někoho zabít, proč to dělala takhle blbě? Proč prostě toho otce neodlákala mimo město kde by byl odstraněn? Pak by nebylo o čem diskutovat. Takhle ale systém selhal protože neidentifikoval a nezastavil vraha v „bezpečné zóně“. Jenže z nějakého záhadného důvodu systém neselhal protože velký šéf řekl že prostě neselhal. Je to v podstatě stejná kravina jako Circle. Neustále opakované téma o sledování a jakémsi soukromém státu co lidi sužuje ještě víc něž ten tradićní. Navíc celou zápletku drží scénáristický nesmysl který mi přijde skoro jako filmový trolling. Systém nezabránil vraždě, nic neodhalil, příčinu neodstranil ale neselhal. WTF? Nechápu to. ()

SONYAGENT

Tvari se to jako becko a herecke vykony nejsou vzdy uplne presvedcive, ale ma to zajimavou zapletku, sympatickou sexy hlavni hrdinku a uspokojivy konec.. jen chlapi uz nejsou chlapi a kazdej tam fnuka jak zena, z toho me pali oci.. 65% ()

Brainstorm

Námět na tento seriál by byl dobrý jako jeden z dílů pro seriál Black Mirror. Vymyšlené to nebylo zle, ale bylo to zkrátka příliš dlouhé. Některé epizody řeší jen jednu myšlenku/část plánu a některé scény jen ukazují dění v takovém světě ale nic podstatného nepřináší. ()