Píše sa rok 50 pred Kristom. Zradný princ Deng Tsin Ruin práve dal uväzniť čínsku cisárovnú. Jeho jedinou túžbou je ovládnuť ríšu. Princezná Sass-Yi utečie do Galie, kde si vyžiada pomoc udatných bojovníkov Asterixa a Obelixa, ktorí sú vďaka čarovnému elixíru obdarení nadľudskou silou. Naši dvaja nerozluční hrdinovia a princezná sa vydávajú na dobrodružnú výpravu zachrániť cisárovnú a celú Čínu.... (Magic Box)

Suenee

Naprosto nechápu volbu herců, kteří byli použiti na dabing. Celkové vyznění je velmi amaterské. :-/ Dost to degraduje film, který by jinak mohl být docela fajn. *** Přeji slunečný den! :-) Sueneé ()

Chipp006

Achjo, tohle nebylo dobrý! Dobrý to nebylo snad ve všech ohledech. Tak zaprvé, celý scénář je taková divná nesourodá slepenina, která zkrátka a dobře nefunguje. Zadruhé, obsazení ústřední dvojice... no... Obelix je celkem obstojně nacastovaný a dokonce je dost podobný Gérardu Depardieovi, ale nepochopil jsem, co vedlo tvůrce k nacastování na roli Asterixe, což jsem následně pochopil po zjištění osoby scénáristy a režiséra = sebereflexe 0. Úspěch a oblíbenost zejména prvních dvou dílů série byl hlavně také díky dvěma hereckým esům Gérard Depardieu & Christian Clavier. Je hezké, že v traileru je propagován Zlatan Ibrahimovič, jehož screentime se téměř rovná screentimu Zinédina Zidana ve dvojce, ale to bych ještě tvůrcům byl schopen odpustit, ovšem jeho jméno "Antivirus" stejně jako "Popcornix", to už můj mozek nepřelouskal. Třetí bod bych nevyčítal filmu jako takovému, ale českým tvůrcům dabingu, který je zde naprosto otřesný. Čeští tvůrci dostali "geniální" nápad obsadit dabéry podle fyzické podobnosti postav, tudíž je zde naprosto příšerná dvojice Suchánek-Novotný, kterým značně seKunduje Kohák (čekal jsem, kdy uslyším hlas Genzera a Dangla, aby byla Partička kompletní). Dabing Ujfalušiho, coby fotbalisty jsem ještě tak nějak skousl, jelikož těch vět bylo opravdu malinko, ale porovnám-li dabing s původním obsazením Štěpnička-Trávníček, je to nesrovnatelný krok (skok) dozadu. Ještěže tento "skvělý" nápad obsazovat dabéry dle fyzické podobnosti neměli tvůrci dabingu dříve, neb jsme se mohli v minulosti dočkat např. Semira Gerkhana s hlasem Jiřího Krytináře. Abych se ovšem vrátil zpět k filmu... Byla to nuda, která neubíhala a k postavám jsem si nenašel žádné sympatie. Než taková pokračování, které cílí i na dospělého diváka, to nechť se zrodí raději další animovaný film, kde nehrozí nebezpečí zpackaného castingu. Hodnocení: 25 % ()

VSVB

Na Říši středu jsem se podíval z dvou důvodu - viděl jsem všechny předchozí hrané filmy a zajímal mě český dabing. Miluju Partičku, takže mi dabingové obsazení SuchánekNovotnýKohák udělalo ohromnou radost. Po zhlédnutí si myslím, že ten dabing zas tak dobrý nebyl. O filmu jako takovém se bavit nebudeme, ale o dabingu ano.  Jakub Kohák za mě skvělý, jemu ten Popkornis sednul. Novotný mi tam neseděl už od začátku, měli zkusit oslovit Genzera. A Suchánek škoda mluvit. Dvě hvězdy ()

Vondramen odpad!

Snaha o vtipné velkolepé dobrodružství se moc nepovedla. Nebylo to vtipné, nebylo to zajímavé, nebylo to nic. Navíc ten český dabing byl tak hrozný že jsem to po pár minutách musel přepnout na francouzštinu. To se prostě nedalo. Tohle si nezaslouží ani jednu jedinou hvězdu. ()

Niko.Depp.

No tak jsem velice rozpolcena. Asterixe a Obelixe miluji, naprostá nostalgie. Kostými skvělé, dobře natočené, (rozhodně lepší než Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva- tam jediné dobré byl pravý "Obelix "). Ale obsazení je hrozné a dabing naprosto šílený. ()