Nezabudnem na teba

(festivalový názov)
  • Česko Jednou se potkáme (viac)

Talentovaný šéfkuchař Iván se v gay baru na mexickém venkově seznámí s Gerardem, do kterého se bezhlavě zamiluje. Když se Ivánova rodina dozví o jejich tajném vztahu, ambice a společenský tlak mladého otce donutí opustit svou spřízněnou duši i milovaného synka a vydat se na nejistou cestu do Spojených států. V New Yorku na něj však čeká osamělý život plný překážek, kterým zde čelí každý přistěhovalec. Iván si brzy uvědomí, že za své riskantní rozhodnutí zaplatí víc, než si kdy dokázal představit... Na Oscara nominovaný celovečerní debut Heidi Ewingové (Jesus Camp, nejlepší dokumentární film roku 2006) je inspirován skutečným příběhem lásky dvou mužů, který překlenuje několik desetiletí. Film získal na festivalu Sundance ocenění NEXT Innovator a cenu diváků za rok 2020. (Cinemax)

Aljak

Priznám sa, že agenda LGBTI vo filmovom priemysle už mi ide trochu hore krkom, takže od filmov s touto témou skôr bočím. Ale tu ma zlákal popis filmu, ktorý znel vcelku lákavo a navyše téma amerického sna v sebe niesla určite potenciál. Celkovo sa mi príbeh pozdával, avšak tá kompozícia plná retrospektív a neustálych prelínaní časových línií, to by som fakt oželel a radšej by som v tomto prípade uvítal chronologickú následnosť. Práve táto kompozícia mi to celé akosi sprotivila a nedokázal som si film až tak plne vychutnať. A to je škoda, lebo čo sa týka príbehu a postáv, malo by to celkom úspech. Takto bohužiaľ max 3*. ()

petrsv

Film je podle skutečného příběhu, takže hodnotit lze asi jen způsob natočení. Tvůrci se mohli více zaměřit na děj a některé scény dotáhnout do konce, na úkor obvyklých lyrických klišé majících za úkol diváka dojmout. ()

jiri.twist

To co film vykresluje si každý přečte nebo se podívá. Mé dojmy jsou přiměřené mému hodnocení, které je 3,5 hvězdy. Klady: poselství příběhu, herecké výkony. Co mě trošku nesedlo, jsou časová roztěkanost a ti starší herci, kde už jsem necítil to "něco", co u mladších. Možná by se dalo najít herce, kteří by zvládli jak mladší, tak i tu starší roli, ale to není výtka ani důvod ke snížení hodnocení. Ani mě nerozhodili zdejší "odpadoví" hodnotitelé, kteří vůbec nehodnotili ostatní kritéria hodnocení (herecké výkony, zvuk, zpracování) a nechali se unést jen svým antagonním pocitem a dokázali, že odpadem není film, ale oni samotní a zajímavé je to, že většinou, když na to narazím, jsou to Slováci, hlavně že si zapsali další bod za další recenzi ... 7877 ()

Arsenal83 odpad!

Človek ešte akceptuje, ak sa príbeh týka nejakých homosexuálov, má to nejakú formu, dej, zápletku, vyvrcholenie (nie ejakuláciu)... Ale keď tam dávajú buzi lízačky a namachlených transvesťákov, tak mi je z toho fakt silne nevoľno. ()

Marze

Tento imigrantský milostný příběh o překonávání milostných překážek  je směs dramatu a romance a zaslouží si promítat na obřím plátně. Má snivý a náladový styl. Vyprávění se meandrovitě klikatí. Příběh stojí na skutečných lidech a událostech. ()