Sociální dilema

• USA The Social Dilemma

Ve filmu na pomezí dokumentu a dramatu varují odborníci na moderní technologie před sociálními sítěmi, které sami vytvořili. (Netflix)

ZdenHor

Tento film reflektuje současnou situaci mladých lidí, kteří se stávají vězni sociálních sítí a svoji aktivitou do toho zatahují své rodiče, přátele, známé, kdy již nedokáží komunikovat jinak než přes sociální sítě. Ve filmu je to výrazně naznačené, na tento typ lidí to působí jako droga, následná závislost jim zkresluje pohled na své okolí, deformuje jejich názor a sociální sítě si jeho osobnost formují podle sebe, reklamního času který mu chtějí prodat a v zásadě se jedná o skrytý MATRIX. Systém a podobná situace je naznačena ve filmu BREXIT, kde je ovšem situace připodobněna volebnímu požadavku ()

Still_I

Dokumentu jsem se záměrně nějakou dobu vyhýbala, protože jsem tak nějak tušila, co bude obsahem. A ono není příjemné podívat se takové pravdě do očí. Jsem z generace, která měla socky už na základní škole. Poslední roky (obzvlášť co jsem začala dělat terapie) silně vnímám, jaké dopady mají sociální sítě na lidské myšlení a pohodu... Takže vypnula jsem notifikace. Vymazala si socky z mobilu. A snad se mi teď bude líp dýchat. (Taky jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží, páč teď zřejmě nebudu mít celý den co dělat.) ()