MoiJe

Z trailerov som vedela, že pôjde o svet len inšpirovaný tým sira Pratchetta. Je mi ale záhadou, komu je seriál určený. Ako fanúšik kníh proste Karotku, ktorý je nezaujímavý, na ľudí sprostý a neupravený, neviem prijať. Pre nečitateľov to zase musí byť hrozne skratkovité, aha, kuky kuk, som vlkodlak. Pratchett stranou, aj ako samostatný seriál je to veľmi podpriemerné, nudné až trápne bez jedinej sympatickej postavy. ()

bezdiakritiky

Dávám jednu hvězdičku, za odvahu se do takové látky pustit, ale jinak - jsem docela ráda, že se toho Terry Pratchett nedožil. Postavy nemají s těmi knižními skutečně nic společného a podivně nepochopitelná zkratkovitá forma jen mate diváka. Ať už knihy zná nebo ne. Chvílema je to až komicky děsivé. Dost jsem se těšila, ale trailer jsem neviděla, takže mě to poměrně zaskočilo. Smutné. Místo dalšího dílu bych radši doporučila sáhnout po nějaké knize ze Zeměplochy a vykašlat se na tyhle "pohyblivé obrázky" pro BBC America. Upřímně taky nevím, co na tom vizuálu bylo "punk rock", takhle si ho spíš představuje dospívající dítě, který na punkovym koncertě ještě nebylo, ale četlo o tom v Bravíčku. No... Na druhý díl už odvahu nemám, nebudu se zbytečně rozčilovat. A'Tuin s vámi. ()

cortez odpad!

Stačilo mi vidět BBC a hned jsem si říkal, no ti to zase zprasí postavama. To zas bude nějaké multikulti crazy mix. A světe div se, je to tak! Šílené, uchylné, mogoroidní jsou slabe slova. Náhodou, náhodou aby ani jedna z nich nebyla trochu normální. Nevím co furt mají s tím že tam potřebujou cpát nějaké trans-cross-lesbobuzny. Dále se dívat nebudu. ()

Ištván87 odpad!

Řekl někdo těm dacanům, že Terry Pratchett nedávno zemřel a tudíž do něj kopat je krajně neslušné? Co to s těmi postavami, pro Krista pána, udělali? Už jen ztvárnění Karotky je regulérní svatokrádež! Jestli se někdy dostanu až do druhého dílu, tak se bude jednat o nejvyšší formu masochismu, jakou jsem schopen podstoupit. A i kdybych knížky nečetl, asi by mi příběh s Karcerem Dunem přišel jako ta nejokopčenější ptákovina. ()

gazogazo

Já si myslím, že Zeměplochu lze natočit jen tak, že režisér začne tam, kde knihy končí. Ne chronologicky pochopitelně. Tahle série začíná přesně tak - vlastně jsem si ani nebyl jistý, jestli to má s předlohou něco společného. Projektu fandím, jsem zvědav, co série nabídne - Stráže stráže je totiž dobrý materiál. Edit: po třetím dílu asi končím, je to o ničem. ()