Adam Price žije pro rodinu. Spletitá síť tajností ho ale přinutí, aby začal zoufale pátrat po pravdě o lidech, kteří mu jsou nejbližší. (Netflix)

chrispe

Nebylo to vůbec špatné. První dva (možná tři) díly mají velmi dobrou atmosféru - potom to bohužel upadá spíš do průměru. V dobré čtvrti, kde se všichni dobře znají, se rozhodně daří tajemstvím. A otázkou je, zda je chcete znát a přijít jim na kloub, nebo to radši necháte být. Vše se pomalu zamotává, aby se to pomalu odmotalo a zatímco u něčeho má divák velmi jasný vodítka a dovede vcelku rychle tušit co a jak, rozlousknout jiné věci se asi jen tak nepodaří. Plus je rozhodně sympatická hlavní detektivní dvojice, slabší mi přišli tři teenageři a neustále jeden a tentýž výraz Richarda Armitage ať už se dělo cokoli. Co se týče uvěřitelnosti příběhu, s tím problém nemám, i když některé náhody a výhody (chlap s úžasnou pamětí, policista v důchodu co dokáže vyhledat opravdu mnohé a na počkání) mě zarazily. Od teď budu SPOILERovat!!! Osobně by se mi víc líbilo, kdyby bylo vše víc propojené - nejen vyděračkami - a víc se to drželo právě v (současné) sousedské komunitě. Takhle pomalu odhalujeme několik tajemství, ale díky tomu, že jsou víceméně osamocená, tak to alespoň pro mě, nepřineslo kýžený WOW efekt. Takže v závěru mě bavila hlavně linka s Corinne, která se mi zdála nejméně předvídatelná, překvapila a splňovala i tu mou "sousedskou komunitu" :D. ()

petikacka

No, opět se na Netflixu objevilo NĚCO. Jak to tak nevinně začalo, tak to brutálně končí. Tady je třeba se zamyslet jestli říct něco někomu, protože si myslím, že něco vím, protože to může být zavádějící, poněvadž každý počátek má nějaké pokračování a konec je nakonec úplně někde jinde. No rozhodně hodně zajímavé a hlavně k zamyšlení. Za mě 85% ()

vnimatkrasu

Je příjemný, jaká to je rychlovka. Dokonce tak moc, že odpouštím všechny ty za vlasy přitažený náhody i Richarda Armitage, kterýho nemůžu vystát. Pokud bude Harlan Coben chrlit jednou za dva roky takhle vydatný jednohubky (viz Safe z roku 2018) budu absolutně spoko. ()

Morholt

Občas absurdní a v mnoha případech tu zasáhne náhoda, která by jindy vzbudila opovržlivý úsměšek. Ale tady to nevadí. Seriál si drží od začátku do konce slušné tempo, každá minuta je narvaná dějem, takže si divák často ani nemá čas srovnat myšlenky a navrch to navzdory všemu dává jakýmsi zvráceným důvodem smysl. Hercům také nemám co vytknout a tak jediná drobná výhrada míří k poslednímu dílu. Tam měli tvůrci potřebu všechno vysvětlit, což působilo ještě zběsileji a překotněji, než dosavadní průběh a to už bylo trochu moc. Ale i tak jsem to zkonzumoval na posezení a klíďo bych si střihnul i druhou řadu. Sice je to ukončené, ale tady člověk nikdy neví. 90% ()

Forsberg11

Škoda tej priemernosti a takej akejsi šedosti, ktorá z toho sála. Príbeh je to sám o sebe totiž zaujímavý a aj dostatočne nápaditý. Na nudné chvíle je to v podstate uspokojujúca záležistosť s niekoľkými svetlejšími a aj originálnymi momentami... Po určitom čase však seriál ako taký z hlavy vyprchá a nezanechá dostatočne výraznú stopu. Páčil sa mi hlavne ten mysteriózny nádych... Odporúčanie s výhradami. 60 %!! ()

• Úvodná ústredná pieseň je „Monster“, ktorú napísala a hrá írska skupina Walking on Cars. (Arsenal83)