Amulet

Bývalému vojákovi, žijícímu v ulicích Londýna, je nabídnuto ubytování v chátrajícím domě s mladou ženou a její umírající matkou. Mladý pár v sobě brzy najde zalíbení a společně pracuje na opravě domu. Ani jeden ale nemůže ignorovat fakt, že se v domě děje něco zlověstného. (Veto_01)

KUFI odpad!

Po pul hodine sem to chtel smazat, ale kdosi tu psal ze se pozdejs objevi babizna a ty ja v hororech tuze rad. Tak sem vydrzel trpet dalsi pul hodinu abych to stejne nakonec nedokoukany smazal.. hnus velebnosti ()

Shanen29

Pokud bych se podíval na posledních 20 minut a prvních 10 minut,zcela by to postačilo k pochopení celého filmu.Jinak jsem film prodřímal s buráky v ruce a s polovinou rozsypaných v křesle. ()

Emperor1

Kromě toho, že se celý film táhne jak sopel staré báby, je tu i spousta nedovysvětlených věcí, které si divák musí jaksi domyslet. Dějí se tu různé věci s psychologickým, metafyzickým a náboženským přesahem, není snadné se v tom orientovat. Traumata, hříchy, démoni, dobro a zlo, záhadný amulet, čert se v tom vyznej. Přitom některé záběry a scény jsou zajímavé, občas až lehce surrealistické, atmosféra je celkově skličující, Tomasova deprese působí uvěřitelně, ovšem to jsou dílčí pozitiva filmu, který se trochu tváří jako nějaké podobenství orámované hororovými prvky (viz Relic), je tu jistá originalita v pojetí démona nikoli pouze jako svéhlavé zlovolné entity, ale současně jako nástroje sloužícího k potrestání hříšníka. Myšlenka je zajímavá, zpracování jejího obsahu pokulhává. ()

SpicyNugget

V tomto filmu sledujeme dvě roviny chlápka Tomase - v té první vidíme jeho zážitky z války, kde způsobil jedné ženě něco ošklivého. A toto se prolíná se současností. Thomase zachrání řádová sestra a bere ho k sobě do domu, kde bydlí ješte matka - démon. Na konci filmu se obě roviny spojily a vše do sebe zapadlo. Je to artový film, je mrazivý a temný. Konec mě jako ženu potěšil, spravedlnosti bylo učiněno zadost a já si říkala: “Správně ti tak, hajzle, teď trp.” Imeldu Staunton miluji a byla v tomto filmu (ostatně jako v každém jiném) skvělá. Mluvící bohyně v mušli už byla trochu úlet, ale chápu, buď jak buď, poselství předala hezky. Tento film, pokud ho chcete pochopit, byste měli hltat od každé minuty a pamatovat si každou chvíli, jinak se v tom totálně ztratíte, takže sledovat to jako kulisu nedoporučuji. Jinak za mě skvělý film, mám mráz na zádech jako svině. ()

Kushina

Pro boha živýho co tohle byla za psycho magořinu? Chci si vyškrábat oči, ale to by mi stejně nepomohlo, abych na to zapomněl. Démoni, mimíci, šílená babka ....Jako v tomhle se někdo snažil trhnout rekord pro nejvíc přeplácaný a přitom stále nejvíc nudný film...35% ()

brasek odpad!

Film radím medzi tie nepodarené diela, kde scenárista a režisér je tá istá osoba a okrem neho nikto nechápe o čo ide. Nudné, nezaujímavé, bez atmosféry. ()

Miroslav.Zac

Kdyby autoři zkrátili snímek o polovinu, byl by z toho super atmosferický psycho horor. Takhle je to ale moc dlouhé a jednotlivé děsivé scény nepůsobí tak, jak by měly, když vím, že na tu další se budu muset prokousat další desetiminutovou nudou... ale jinak na prvotinu dobrý... jo a jsem rád, že moje tchýně je aspoň trochu normální. ()

goauld

Prvních 10min jsem vůbec netušil která bije. Dalších 20min jsem pročítal prospekt Kauflandu a čekal na "něco" (zvuk) co upoutá mou pozornost.... Máme 45min a v podstatě se nic neděje... 15min tomu ještě dám naději a pak vypínám a jdu si pustit zprávy na Primě. Pokud se "něco" ve zbývajících 30min odehálo, tak mě to v podstatě nezajímá. Film totiž musí diváka zaujmout alespon v prvních 10min. Hlavní protagonista vypadal (jako voják ve flashbacku) mnohem lépe. Holčina nevýrazná, asi tak jako ta jeptiška..... Vlastně jsem si řekl - proč jsem ten film stahoval z netu??? Možná protože k TOMU v té době nebyl na CSFD žádný popis a člověk byl zvědavý CO to bude. ()

Aceboris

Zaujímavý film vo svojej podstate neprináša nič nové , premrštená stopáž je asi najväčším problémom. 80 minút by v tomto prípade bolo dostačujúce a hlavne možno by to nabralo aj nejaký ten spád . Okrem pár podkrovných scén s matkou a čistenie záchoda s netopierom sa jedná čisto o príbehovy dej , opis toho čo som zažil a toho čo práve prežívam . Čo môžem spraviť , či môžem byť ešte užitočný, či dokážem ešte milovať , alebo sa zamilovať . Nemôžem povedať , že som sa vyslovene nudil to nie ale v celom filme mi chýbalo viacej napätia , scén kde sa budú snažiť nájsť si cestu k hlavnému hrdinovi aby ten záver nebol taký " aha toto " a ďalej nič . Za mňa 4/10 ()

pitycz odpad!

Tohle je čistá esence, naprosto koncentrované lejno. K něčemu jako příběh, postavy, svižnost se nemá cena vyjadřovat. Pouštěl bych to za trest odsouzencům v cele smrti. ()

Dalajlada

Umělecký film, takže neosloví akcechtivé diváky. Jeho dvě linky se krásně proplétají a konečné poselství je naprosto jasné. Atmosféra je velice poustavá a herci naprosto skvělí. ()