Prokletí

• Veľká Británia Eight for Silver (viac)

Tajemná a možná nadpřirozená síla ohrožuje v 19. století malou vesnici ve Francii. Patolog John McBride přijíždí, aby prozkoumal nebezpečí, a během toho vymítá své vlastní psychologické démony. (SkyShowtime)

TheEvilTwin

Werewolf horor tady už dlouho nebyl, a tak oceňuji kvalitní přírustek do žánru. První půlhodina je znatelně lepší a tajemnější, ale pak už to začne jít trošku z kopce a jen tak tak to film dotáhne do zdárného konce. Postavy nejsou nijak zajímavé, vizuál celého filmu je naštěstí správně temný a ponurý a dojde i na občasnou krev a monstrum na scéně, takže si nestěžuju. Stejně tak potěší i pár jump-scares se Strašákem a solidní atmosféra, která se zmíněným vizuálem dělá svoje. Příběh je ale možná až trochu moc jednoduchý a přímočarý a nepřináší jako celek nic moc nového, poutavého či zajímavého natolik, abych měl na filmu co vyzvedávat. Čistý průměr. ()

JASON_X

Pokus o konečné řešení cikánské otázky, neboli řízený pogrom na cikánskou tlupu neoprávněně squatující na cizím pozemku, se neobejde bez následků pro celé širé okolí. Příšerná kletba si vybírá jednu oběť za druhou a konec je v nedohlednu. Klíčovým prvkem celé téhle temné záležitosti jsou děsivé umělé zuby, vyrobené z čelistí umrlce a Jidášova stříbra. By mě ovšem zajímalo, kde by banda cigošů přišla k Jidášovým stříbrňákům, respektive kde by je ukradla. A ještě něco mi na filmu neštymovalo - mix anglických a francouzských jmen, ačkoliv se děj zjevně odehrává v Anglii (snad tedy Normanské ostrovy?). Ale jinak je to rejžovitě zručná, scénáristicky dobře vykoumaná, vizuálně pohledná, slušně hustoatmosférická a mile krvavá pseudovlkodlacká horrorová podívaná. A velmi velmi volně založená na jedné o ca sto let starší patálii, jak jsem se po filmu dočetl: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gévaudanská_bestie ()

Xmilden

Čekal jsem to tedy určitě lepší, přitom zpočátku film obsahuje všechny ingredience, které jsou zapotřebí aby se horor pěkně rozjel. Bohužel úroveň šla postupně stále níž a níž a výsledkem je v druhé polovině sotva slabé béčko. Bohužel 50% a to ještě s odřenýma špičákama. Nedávné Paroží bylo určitě zajímavější a lepší. ()

borec999

Ako by to asi vyzeralo, keby boli všetky tie báchorky a legendy typu Beštia z Gévaudanu pravdivé. A mňa  naozaj veľmi, veľmi bavilo sa na to pozerať. Eight for SIlver je dobre natočený ( v áčkovej produkcii), s pekným vykreslením doby, intenzívnou atmosférou a napätím, kvalitnými hercami a plne vážnym pojatím príbehu (žiadny humor). Poprava osady v úvode je dostatočne neríjemná a naturalistická aby ste v ďalšm sledovaní všetkým priali len to najhoršie a samotná Beštia je trikovo obstojná a konečne dokázala ako tak budiť nejakú vážnosť a nepozeral som na ňu so smiechom ako v Asylum filmoch. Chuťovka pre užší okruh divákov, pri ktorej subjektívne hádžem aj piatu hviezdu, Sean Ellis mi svojim filmom dokonale zapasoval do môjho vkusu. PS: ako to, že takýto film sa k nám nedostal do kín?! 90% ()

Skeksis

Cigánska kovová protéza, ktorá ľudí mení na vlkodlakov. To je proste strašná blbosť! Ale vo výsledku dobre natočený, miestami nudný a predvídateľný film. Najväčšia blbosť je celá pointa - keď mali tí cigáni patent na protézu, ktorá z ľudí urobí vlkodlakov, mohli vyrobiť viac, nie len jednu a predávať ich vo veľkom. To by mali plné rite peňazí a nemuseli sa tam handrkovať o kus pôdy. ()

• Snímek se odehrává ve dvou časových rovinách – rámcový příběh je zasazen do roku 1916 a odkazuje na bitvu na Sommě, zatímco většina filmu se odehrává o 35 let dříve, tedy roku 1891. John McBride (Boyd Holbrook) ve filmu několikrát odkazuje k tzv. Gévaudanské bestii a tvrdí, že mu zabila manželku a dceru. Dotyčná bestie, jenž se objevila mj. ve filmu Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001), však řádila ve Francii v letech 1764–1767. Johnovi by tím pádem muselo být nejméně 150 let. (Stanislaus)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna