Slnečná

• Česko Slunečná
Komédia / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (viac)

Statok v dedine Slunečná je miesto, kde menej prší a viac svieti slnko, kde rodina Popelkovcov vyrába ten najlepší kozí syr v kraji a prevádzkuje rodinný penzión s krčmou. Po nečakanej smrti otca Martina Popelku sa medzi sestrami Týnou a Sylvou rozhorí boj o rodinné dedičstvo. Kým rozumná Týna chce statok zachovať, vypočítavá Sylva by ho najradšej predala, zhrabla peniaze a vrátila sa späť do Prahy. Veď lúky okolo statku sú ideálne pre fotovoltaickú elektráreň, cena majetku môže byť vysoká. Do sporov o dedičstvo sa zamieša mladý investor Janek Linhart, ktorému ide v prvom rade o peniaze, ale už krátky pobyt na statku mu poriadne zmení život... Pre stávku o Týnu si Janek vymení rolu so svojím šoférom Vildom a zahrá sa na chudáka, ale už čoskoro sa ním naozaj stane, keď ho zradí spoločník vo firme, bratranec Roman. Janek sa dostane do situácie, kedy musí začať od nuly. Podarí sa mu však presvedčiť Týnu, aby sa k nemu pridala, veď vo dvojici sa to ťahá lepšie. Janek s Týnou tak bojujú o statok nielen kvôli sebe a odkazu otca, ale aj kvôli jeho obyvateľom a zamestnancom. Martin Popelka totiž statok poskytoval ako útočisko a zázemie pre stroskotancov, aby dostali novú životnú šancu. (TV JOJ)

nudlis odpad!

Prima by ráda měla svojí Ulici, na kterou spousta ubožáků čumí už 15 let a mají z toho v hlavě řádně vygumováno. A stejně jako Nova i Prima vsadila na stupidní scénář a miliardu dílů. Ať si to užijou. A jestli někdo zastává názor, že tohle je "určeno pro současnou mládež", jsem rád, že ty dva kusy mládeže, co mám doma, sledováním tohohle braku neztrácí čas a radši drandí venku na skejtu nebo v tanečním kroužku. Bude jim to v životě víc platný než idiotskej seriál. ()

Firebug odpad!

Dramatické seriály s kontinuálním vyprávěním jedné dějové linky zažívají v dnešních dnech renesanci. Je na pováženou, že tam, kde zahraniční tvorba je schopna nabídnout mnohdy zábavnější/originálnější podívanou, než mnohé filmové blockbustery, tam tvůrci Slunečné zamrzly někdy v devadesátkách, kdy frčel Život na zámku. Kvalitativně se to hodně blíží Ulici s nepatrným plusem v podobě o něco málo lepších hereckých výkonů a příslibem, že to snad někdy v budoucnu definitivně skončí. Ale porovnávat Ulici a tohle veledílo pro celou rodinu je jako porovnávat průjem se sračkou... ()

Daniel2003

No z těch asi 5 dílů co jsem viděl nemůžu hodnotit seriál jako celek, ale dokážu si asi udělat obrázek. Souhlasím, že dvojice Burešová/Lambora bude za pár let legendou, protože chemie mezi nimi je opravdu nevídaná. Casting je převážně kvalitní, ikdyž výjimky se najdou. Herecké výkony jsou většinou špatné, někdy až příšerné, ale opět...i zde jsou výjimky. Václav Knop svou roli uchopil výborně, Burešová i Lambora hrají dobře (ačkoliv toho drsnýho podnikatele mu žerou asi fakt jen zasněný holky), ale hlavní herecké eso je zde Eva Holubová, která všechny přečnívá o obrovský kus. Má asi nejlépe napsaný scénář (linka s dcerou je o hektar kvalitnější, než zbytek seriálu) a její herecký výkon je vskutku ohromný. Jinak kamera dobrá, hudba nic moc. Zápletky jsou pak celkem standardní a aspoň pro mě hrozně nezáživné. Za to, co jsem viděl, bych dal 30%. ()

O.Peta

Slunečnou jsem do teď bral jako takovou svojí guilty pleasure. Nemám potřebu se nijak obouvat do seriálu a přehnaně kritizovat. Až na občasnou stupiditu v podobě nějakého šarlatánství, který mi snad jako jediný přijde do takového seriálu naroubovaný úplně zbytečně, se mi zdá že se celkem daří si i občas dělat srandu z některých zaběhnutých klišé a omletých frází. Zkrátka jsem si ve Slunečný našel jednotýdenní výplach ve skrze pozitivně laděným seriálem. Už jen na linii s Václavem Knopem se vždy od srdce těším. Ale celkově mě ta herecká sestava ve většině rolí docela sedla a nikterak nepobuřuje. A po těch všech nemocničních seriálech české tvorby poslední doby je tenhle mix v kontrastu venkova a firemního byznysu celkem fajn. Ohodnoceno poctivě po zhlédnutí všech úvodních 35 dílů. ()

Cesty timem odpad!

Mám doslova alergii na podobné Sračky, které cpou ještě do lidí formou vykukujícíh nápisů a reklam v kvalitních filmech, co si chci ještě k tomu třeba nahrát. Když už se u nějakého parádního filmu zdržuju a otravuju s vymazáním reklamních vložek, tak tam mám aspoň potom tenhle exkrement, tuhle metastázi této rakoviny! ... Tak na to už nemám nervy to vychytat a vymazat a ani slušných slov! ... K tomu infantilní vlezlá "písnička" (ne písnička ale virus této rakoviny napadající na dlouhou dobu váš mozek - jak cílené - hlavně aby tekly prachy z ovcí co na toto čumí - FUJ) ... cca 20 sekund nahlédnutí do jednoho dílu a mizím abych nebyl infikován a dávám jasný odpad! .... Nově mne to kolem toho tak začíná (víte co). Prostě slyšet o téhle 3,14ině všude a že jezdí i autobus "Slunečná" - to je fakt moc... Hele já vám poradím, kupte si Boeing 737 (určitě na to máte) a samozřejmě Slunečný ať v tom Iron Maiden se svou 737 a Brucem nejsou sami, vy úchyláci. Fakt co se děje kolem kravinvýplodů komerčních TV je totální úchylárna! ()

Galéria (1 094)

• „Jako Týna mám svého koně, se kterým jsem jedno tělo, jedna duše, ale pravda je, že jsem se s tím koněm seznámila asi dvacet minut před tím, než jsme začali točit. Ze začátku jsem ho jen vodila, a to bylo v pořádku. Potíž nastala ve chvíli, kdy jsem na něj nasedla, zbytek stáda odvedli a on chtěl jít za ostatními. Nemohl, začal házet hlavou, a nakonec se i se mnou postavil na zadní,“
    prohlásila Eva Burešová a také přiznala, že se koní bála. (Duoscop)
  • Požádat Týnu (Eva Salvatore Burešová) o ruku celým jejím jménem prý byl nápad přímo Marka Lambory, představitele Janka, podle kterého by Janek určitě Týnu o ruku požádal celým jejím jménem. Marek by to sám prý také tak udělal. Proto tedy představitelé těchto postav museli volat hlavnímu scenáristovi Renému Decastelo s dotazem, jak se Týna jmenuje druhým jménem, po kom je křtěná. (Krocka)
  • Exteriéry se natáčely v městysu Zápy, například na statku Na Stránce a kostele svatého Jakuba. Většina interiérů se pak natáčela v ateliéru v Praze na Zličíně. (ClaireWhite)

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý