Zosuv

• Česko Sešup (viac)

Manželia Billie (Julia Louis-Dreyfusová), Pete (Will Ferrell) a ich synovia Finn (Julian Grey) a Emerson (Ammon Jacob Ford) si práve užívajú idylickú lyžiarsku dovolenku v Alpách, keď ich na terase horského hotela zasiahne lavína. Hoci všetci vyviaznu bez zranení, Peteove spontánne reakcie a desivé činy počas katastrofy odhalia jeho temnú stránku, ktorá šokuje celú rodinu. Dôsledky tejto chvíle ovplyvnia nielen zvyšok ich dovolenky, ale aj celého života. Čím viac sa Pete snaží utajiť pravdu a všetko vysvetliť, tým viac sú manželka Billie a ich deti nútení prehodnotiť svoj doterajší život, vyhliadky na budúcnosť a najmä na to, čo si vlastne majú myslieť o Petovi ako manželovi, otcovi a mužovi. (TV JOJ)

bobstock

Sešup je volnou adaptací filmu Vyšší moc, ve které šlo v artové podobě o skutečnou psycho katarzi a zhroucení jednoho rodinného patriarchátu. Tady se naopak dva přirození komici Ferrell s Dreyfusovou ani moc nesnaží o vážno. Spíše jen stíní problémy v pocitech, jak se asi bude koukat jeden na druhého i skrze důležitý filtr očí potomků. Prostě pocitově nepovedená dovolená na svazích rakouské Ibizi. 45% ()

Thomas_xxxxx

Bolo to celkom pozerateľné až na totálne stupídne správanie hlavných postáv. Niekedy mi to pripadalo ako nepodarená komédia a nevedel som, či sa mám smiať alebo to brať vážne, lebo také bludy ako dokázali povedať tí dvaja, len tak ľahko nikto nevymyslí. ()

Rathalos

Neviem,ale mam pocit,ze patrim k nenarocnym divakom,lebo mne sa tento film celkom pacil,cele sa to odohrava v nadhernom zasnezenom prostredi,tie manzelske nezhody,hadky a ich dalsie problemy sa mi zdali take bezne zo zivota,pasovali mi,dialogy boli tiez ok a herecky vynikla hlavne Julia Louis-Dreyfus,myslim,ze svoju rolu zvladla velmi dobre,zatial co Will Ferrell,ktoreho mam rad,bol taky malo vyrazny,bez chuti a zapachu,takze styri hviezdicky tomu udelim...:-) ()

Olík

Will Ferrell a Julia Louis-Dreyfus jako manželský pár…….JO, JO a ještě jednou JO. Ferrella regulérně miluju a Louis-Dreyfus například v Nové trable staré Christine byla geniální. Bohužel každé juchů má většinou i své ale. Jako víceméně dramatická dvojice hodnotící vzájemné fungování…..hm, tak to zase není úplně tak ono. Práce se zápletkou za tři mínus – skrytá myšlenka zahrabaná hluboko pod lavinou – herci nevědí, jestli tedy má jít o drama nebo mají přidat trochu Griswoldů – chybí očista, zavíčkování, tečka na konci věty. Vyloženě kladně hodnotím asi jenom alpskou lokaci a snahu být přístupnější masovému publiku. PS: Jsou si sehnat Vyšší moc (r.2014), protože samotná zápletka dává prostor k nápaditějšímu vztahovému dramatu. ()

BOURQUE

Americký remake filmu Vyššia moc. (Pôvodný film som Bohužiaľ nevidel, takže nemám podklady pre nejaké lepšie porovnanie.) Príbeh nie je ľahostajný a ponúka zaujímavé možnosti pre vykreslenie určitých rysov ľudskej osobnosti a chovania. (To, ako sa zachová manžel v kritickej situácii, je „prekvapujúci“ (hlavne keď si berieme, že má ešte dva deti).) Samotný pokus režisérskej dvojici o zachytenie zmien vo vzťahu medzi manželom a manželkou (a v celej rodine) nedopadol dobre. Jeden z hlavných problémov je vidieť v castingu, hlavná dvojica W. Ferrel / J. Louis-Dreyfus podľa mňa nie sú najlepšími kandidátmi na danú rolu. Necítim medzi nimi silnejšiu chémiu – keby sa jednalo o komédiu, tak je situácia pravdepodobne iná. Ale to nie je tá situácia. V mojich očiach nevydarený casting a premárnená možnosť natočiť zaujímavý film. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

dalziel

Fakt nechápem načo sa takéto filmy točia.Načo sa rýpať v hovne keď smrdí.Pud seba sáchovy je ten najsilnejší pud.Nikto nevie akoby reagoval. Mám známeho totálnlny drsňák a alfa samec, ktorý pri núdzovom pristáti letadla bral miesta na sedenie po dve rady skrz ženy a deti aby sa dostal k východu.Takže vieme prdlajs akoby sme sa každý jeden zachoval keby išlo do tuhého.Všetci to máme v génoch - bojuj alebo uteč,či sa to niekomu páči alebo nie. ()

Trixinka

Původní film jsem neviděla, koukla jsem pouze kvůli Ferrelllovi. Čekala jsem trochu více děje, film je skoro celý pouze o hádce mezi mužem a ženou, kteří přečkají "lavinu" v podobě řízeného odstřelu. Upřímně ruku na srdce, kdo z nás by neutíkal? Kdo by zůstal sedět jak pecka a čekal až ho to zasype? Já bych zdrhala taky, a hlavně bych táhla i děti - jako moudro ženy, že když by měla umřít tak s celou rodinou mi přišlo úplně mimo, pro záchranu našich dětí uděláme cokoli, i za cenu svého života. Ve filmu mi přišlo, že přesně to si myslel i hlavní hrdina - že jej bude žena následovat, a ne že zůstane sedět. Jako ano, mohl jí pomoct, zařvat zdrhejte, vzít jedno dítě....ale to je takové co by kdyby. Prostě některý člověk se jako hrdina narodí a někdo ne. Takových případů je v reálném světě řada, a nikdo to nijak zvlášť neřeší. Z postav mi nikdo k srdci nepřirostl, dětičky mi přišli značně rozmazlené a protivné, žena trochu hysterka a muž klasický sobec - já chci lyžovat, já chci letět vrtulníkem, já chci polévku a všichni ostatní se mi přizpůsobte. Ideální parta na výlet :D ()

markyzgero

jasně, že to neni původní oslundovo force majeure, ale píčovaní stylem "knížka byla lepší než film" si to nezaslouží. tý až homolkovský trapnosti je tam tak akorát a potěší cameo kristofera hivju z předlohy. ()

Shitonit

No svatá krávo.. Podle Obsahu jsem se domníval, že Táta jako všechny zklame, a oni mu to dávaj sežrat... Nicméně skutečnost je taková, že Pete je splachovací pičus, kterej se snaží za každou cenu vyhnout konfliktům, což tak to prostě chodí... a ta kráva je fakt totálně překyselená prdel, která chudákovi Petovi dělá ze života peklo. No a k tomu ty dva malý připosraný smradi.. Jedinej kdo v tom filmu má chvíli koule, je ta navoněná čubka při dijalogu v lanovce. Jinak to je hezky natočenej film s horama v pozadí, kterej bez těch hor stojí totálně za vyliž pozadí. (pro zasvěcené...za vyliž Zadek). ()

Brooks

Tvorcovia tohto filmu zobrali námet skvelej škandinávskej artovky, obrúsili hrany, pridali nejaké komediálne scénky a dopísali zopár komických postavičiek, do úloh ústredného páru obsadili dvoch slávnych komikov a natočili toto, nevtipnú, bezradnú komédiu. Nemám rád remaky nových, obzvlášť európskych filmov, považujem ich za zbabelý ústupok americkému diváctvu, ktoré odmieta čítať titulky, ale keď už musia vzniknúť, nech sú aspoň kreatívne a umelecky osobité. Downhill nie je ani jedno. ()

Mamlas odpad!

Ferrell je komediant. Téhle uhádané, uřvané a úplně zbytečné kopii nemůže poskytnout nic. Bylo to natolik protivné a nudné a zcela nezábavné, že jsem to po chvíli marného přetáčení vypnul. (3%) ()

PlysovyMacko

Na rozdiel od originálu, ktorý mal blízko k dráme s dusnejsou atmosférou, tento ma bližšie ku komédii. Zbabelosť otca sa rieši vyložene okrajovo. Film je úplne nezaujímavý a zbytočný. Jediná scéna, ktorá sa mi páčila bola keď sa sťažovali horskej službe. ()