Starci na chmelu

• angličtina Green Gold
všetky plagáty
TV spot
Československo, 1964, 88 min

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, sedmnáctiletý český film. A dnes už také nesmrtelná legenda!

"Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu."
Tímto nápěvem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová. (oficiálny text distribútora)

Jevablo

A pet hvězdiček patří i soundtracku (ať už se to ve své době jmenovalo jakkoli). Pucholt nemá chybu, stejně jako třeba ve Svatbě jako řemen. Nejlepší český muzikál. Dobrá image kapely. ()

kloubich

ať je vám to či není milé, tak tenhle film mam prostě rád,bylo by velmi pošetilé, z hodnocení mu hvězdy brát --- že se tam objevují soudruzi, je zcela mimo diskuzi ()

sososo

Vlastně mi tam vždycky trochu vadily ty taneční čísla... Jenže pokud si to člověk představí bez nich, přestane to fungovat. Když jsem to v šestnácti viděl poprvé, byl jsem z toho příběhu naprosto nadšený, především proto, že ač to bylo po skoro dvaceti letech od vzniku filmu, poměry se na středních školách moc nezměnili a já si přál nějakou takovou story taky prožít... Takže taková melancholická pětka :-) ()

fikee

Četl jsem spoustu názorů, že dnešní generaci už ten film nemá co říct, ale já považuji konflikt mezi idealistou Filipem a šíbrem Honzou za nadčasový. Neuvěřitelně svěží je i montáž, kolik filmů, českých i zahraničních, se může něčím takovým chlubit? A pak jsou tu samozřejmě písničky, taneční vystoupení a Pucholt a Pavlová. Pro mne osobně ne úplně bez výhrad, ale přesto výborné. ()

Bohdy67

Nesnáším muzikály a tahle věc o mnoho starší než já, už dneska určitě nezaujme tolik jako při svém vydání...Přesto spousta úžasných písní, které jsou dnes až legendární, dává snímku punc kvality a jistě stojí za shlédnutí...79% ()

Maurice

Starci na chmelu jsou podle mne nadčasoví. Mlátil bych prázdnou slámu, všechny superlativy vyčerpány v ostatních komentářích a kritiku nenacházím. ()

nobullets

Nesmrtelné písničky které poslouchám od doby kdy sem jako malý dostal kazetu se soundtrackem. Příběh který je skutečně nadčasový a těch pár soudružských oslovení musíme prostě přejít bez povšimnutí. 5* nic víc nejde tedy ano 6 ale bohuzel csfd není na tohle uspůsobeno. ()

st.lupen

Muzikál uznávám jako legendu, nicméně mě připadá směšný a na hlavu postavený. Možná proto, že jsem nežil v šedesátých letech ()

HJ-FILIP

Prostě stará dobrá klasika. Ale vůbec se mi tam nelíbí kombinace toho pochodu "Chmel je naše zlato" a toho druhého. Ale jinak hezké. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)