Jejímu příteli se stane bizarní nehoda a Rosa si uvědomí, že tajný studentský spolek, do kterého vstoupili, je založen na démonických tajemstvích nizozemské historie. (Netflix)

honajz2

Obrovským kladem tu je neskutečně podmanivá atmosféra a perfektní filmařská stránka. Tam fakt klobouk dolů, na seriál je to naprosto profesionální práce. S příběhem je to ale značně horší. Nevadí mi tolik jeho pomalý vývin, ten se naopak do zvolené atmosféry překvapivě dost hodil, hodně mi vadí spíš to, že by to mnohem bylo lepší jako film, než jako seriál. I by to určitě víc vyniklo. A závěrečná epizoda mi dojmy taky dost zkazila, ale i přes to se vůbec nejedná o špatný seriál a většinu času mě skutečně bavilo to sledovat. Nečekal jsem, že by se Nizozemcům mohlo něco takového až tak moc povést - když opět pominu poslední epizodu. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. 3* ()

JanniV

Agitka, která varuje před elitářstvím, oblečená do mystického hávu. Na konci se dozvíte, že za všechno může obchod s otroky, černochy, jak jinak, kteří ty zlé bílé Amstrdamáky prokleli a čekali na pomstu, dokud nějaká bezohledná míšenka nezapíchne svého milce a neskončí do víru černých sraček v meganočníku, ukrytém v lóžové budově Aresu. Netflix tentokrát zklamal. Lepší si pustit Black Spot. ()

Taron

Jde vlastně jen o neustálý hromadění nezodpovězených otázek, který mě donutily seriál sjet za jeden den, což by bylo super, kdyby člověk dostal na konci seriálu odpovědi na víc než jen na tak 20% z nich. Žel po dokoukání jsem měl v hlavě větu "To byla teda kravina.", skvělá ponurá atmosféra celej seriál zdaleka nezachránila. ()

Marceloo

Snaživá študentka Rosa (Jade Olieberg) dostane šancu pridať sa k spoločenstvu Ares, čo je zoskupenie vplyvných osobností v okolí Amsterdamu. Keďže nepochádza z bohatých pomerov, vnímajú ju ostatní členovia ako outsiderku, ale vďaka jej odhodlaniu a disciplíne sa jej status každým dňom zvyšuje. Cesta za úspechom si ale vyžaduje krutú daň, o čom sa čoskoro presvedčí na vlastnej koži. - Velmi slubne rozbehnutý seriál, ktorý ale nevie kam chce smerovať a svoju pointu sa snaží skryť za cool vizuály, ktoré ale ani zďaleka nevytvoria vytúžený efekt, skôr sa po nejakom čase stanú dosť otravnými. Rovnako je to aj s hercami, pretože Carmen bola v celej sérii jedinou postavou, ktorá ma zaujala a s ktorej osudom som bol spokojný aj vo finále. Nemôžem napísať, že je to zlý seriál, pretože už len vďaka jazyku a inému štýlu je tento seriál výnimočný, ale akosi nedokážem prekúsnuť to, že sa celý čas hrá na niečo, čím v skutočnosti nie je. ()

conductor

DIVNÉ. BIZARNÍ. NECHUTNÉ. VÝBORNÉ.. Tolik ve zkratce o novém holandském seriálu od Netflixu. Občas si něco pustím pouze na základě doporučení či zprávy od streamových služeb. Takže nehledám, nezjišťuju žádné informace o daném pořadu, a to včetně žánru. Většinou jsem mile překvapen a baví mě, jak mi postupně dochází, na co vlastně koukám. V případě Aresu to bylo o to silnější, o co divnější Ares je. Nebudu psát, o čem seriál je, stejně to dost dobře nejde, resp. já to nedokážu. Pouze napíšu, že všech osm epizod jsem zvládl během jednoho večera (à 25 minut), protože jednoduše nebylo možné odtrhnout oči. Za mě výborná hudba, někteří herci, celková atmosféra.. Víc psát nebudu. Doporučuju pouze silnějším povahám a těším se na další názory. ()