Jejímu příteli se stane bizarní nehoda a Rosa si uvědomí, že tajný studentský spolek, do kterého vstoupili, je založen na démonických tajemstvích nizozemské historie. (Netflix)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (9)

Ares (2020)

Obrovským kladem tu je neskutečně podmanivá atmosféra a perfektní filmařská stránka. Tam fakt klobouk dolů, na seriál je to naprosto profesionální práce. S příběhem je to ale značně horší. Nevadí mi tolik jeho pomalý vývin, ten se naopak do zvolené atmosféry překvapivě dost hodil, hodně mi vadí spíš to, že by to mnohem bylo lepší jako film, než jako seriál. I by to určitě víc vyniklo. A závěrečná epizoda mi dojmy taky dost zkazila, ale i přes to se vůbec nejedná o špatný seriál a většinu času mě skutečně bavilo to sledovat. Nečekal jsem, že by se Nizozemcům mohlo něco takového až tak moc povést - když opět pominu poslední epizodu. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. 3* ()

Epizoda 1 (2020) (E01)

No jestli se to v průběhu nepokazí, tak by z toho mohl být dost zajímavý seriál. Pilot mě totiž dost navnadil, ať už podmanivou mysteriózní atmosférou, tak i postavami a potencionálně zajímavou zápletkou. I se slušnou filmařskou stránkou a hereckými výkony. Snad to tak skutečně zůstane až do konce, protože tohle vypadá skutečně hodně nadějně. 4* ()

Epizoda 2 (2020) (E02)

Vlastně mám stejné dojmy jako z pilotu. Pořád je to skvěle natočené, pořád to má podmanivou atmosféru, pořád to vypadá hodně zajímavě a pořád doufám, že to tak zůstane. Rád jsem i za tu půlhodinovou stopáž epizod, protože je na to naprosto vyhovující. Trvat to nějak okolo 50 minut, jak je dneska u většiny seriálů klasikou, tak to fakt tolik nevynikne. A ono méně je někdy více, i když s tím seriáloví fandové moc času nezabijí... 4* ()

Epizoda 3 (2020) (E03)

Ta atmosféra je v tom pořád stále slušná, ale už to všechno sama neutáhne, takže by bylo fajn, kdyby se v tom konečně něco víc rozjelo... Proto tuhle epizodu nehodnotím nijak než průměrně, i přes nemalý počet kladů. 3* ()

Epizoda 4 (2020) (E04)

Tady to vlastně celé musel dost zachraňovat konec, protože jinak už to byla spíš nuda se zbytečně dlouhými scénami. Nicméně ten konec skutečně naznačuje něco zajímavého do budoucna, jen začínám mít hodně velký pocit, že z toho nakonec vyleze něco, co by svým námětem bylo skvělé pro normálně dlouhý film, ale pro seriál ani náhodou... No, uvidím, co z toho ještě (ne)vypadne. Slabé 3* ()

Epizoda 5 (2020) (E05)

Má to konečně zase ten nádech a atmosféru prvních dvou dílů a i když to na ně úplně nedosahuje, tu dost slabou čtvrtou hvězdu tomu dám rád, protože to opět vypadá dost nadějně. Ačkoli si pořád stojím za tím, že jako film by to bylo mnohem lepší, protože tohle fakt není materiál na seriál. Slabé 4* ()

Epizoda 6 (2020) (E06)

Konečně jsem mohl pořádně vidět tu příšeru, takže jsem se začal dost obávat, s jakou pointou to vyleze. Nicméně zatím se nad tím pozastavovat nemusím, protože to pořád má dost slušnou atmosférou a ačkoli se to vyvíjí zbytečně pomalu, má to prostě furt dost co do sebe. A pořád si stojím za tím stejným názorem, který jsem psal zatím snad ve všech komentářích k jednotlivým epizodám (a tady ho napíšu už naposled) - jako film by to bylo lepší, než jako seriál. Slabé 4* ()

Epizoda 7 (2020) (E07)

Atmosféra pořád dost slušná, ale celkově tahle epizoda byla o ničem. Jedna drobná podstatná věc se tu stala, ale ten zbytek je prostě jen vata. A hrozně rád bych zde zopakoval to, co píšu ke každé epizodě Aresu, protože k žádné jiné se to tolik nehodí, ale už jsem přeci jen něco slíbil. Až v celkovém shrnutí to zmíním znova... Slabé 3* ()

Epizoda 8 (2020) (E08)

Mé obavy, které jsem v šesté epizodě získal, se plně naplnily a pointa je skutečně jen moderní a "naléhavá" korektní agitka, jejíž vyznění je ale tak strašně naivní, až to bolí. Nebo je to spíš k smíchu, to už je individuální. Tohle mi dojmy z celého seriálu ale fakt hodně pokazilo a ačkoli i tady je dost slušná atmosféra a perfektní filmařská stránka, závěr seriálu prostě hodnotím jako nepovedený. Tady jsem z finále snad ještě mnohem víc zklamaný než po první série Utopie - a to už je co říct, až mám chuť se k Utopii vrátit a dokoukat ji... Lepší 1* ()