Užijte si poslední okamžiky roku ve společnosti těch největších hvězd pop music. Přijměte pozvání na nefalšovaný silvestrovský mejdan. Navíc v největší areně v naší zemi. Těšit se můžete na Helenu Vondráčkovou, Lucii Bílou, Hanu Zagorovou, No Name, Slzu, Mandrage, Miro Žbirku a další. Pořadem provedou Petr Vondráček a Vlasta Korec. (TV Prima)

MM_Ramone

Na záznam trápnej estrádnej show "Český mejdan s Impulsem 2019", ktorý sa konal v pražskej O2 Arene, som sa pozrel z jediného špeciálneho dôvodu. Vôbec som nebol zvedavý na plejádu českých a slovenských mainstreamových pseudocelebrít a skôrnatelých fosílií, ktoré na ňom vystúpili. Tie sú mi ukradnuté, na tie z vysoka serem. Chcel som však vidieť speváka kapely Mandrage, o ktorom v bulváre kolovali chýri, že tam vyzeral ako totálna feťácka troska. Ja si ho pamätám ako takého roztomilého trcka. Takže ma fakt prekvapil stav v akom sa tento mládenec momentálne nachádza. Je to desivé, čo dokáže s človekom urobiť konzumácia tvrdých drog. * ()

topi80

Před časem ve mně proběhl velký přerod ve fotra od rodiny, takže televizní mejdan tohoto typu je přesně oním typem zábavy, jak lidé, mezi něž teď patřím, mohou trávit silvestrovský večer. Jako pro muzikanta pro mě bylo zajímavé podívat se, jak to naživo zpívá hvězdám naší pop music a jak to hraje jejich kapelám. Bohužel, záznam k nim moc lichotivý není, což jde částečně na vrub i zvukařům, kteří měli do Silvestra dost času na to, aby si s tím trochu pohráli, poladili nástrojové poměry a přidali zpěvákům trochu hallu a echa. Jenže to se nestalo, na což doplatili všichni zpěváci staršího data narození v čele s Haničkou, Helenkou, Daliborem i Mirem, z jejichž hrdla se ozývalo spíše trápení nežli libé tóny. Velice mě naopak překvapil Marek Ztracený, jehož píseň bych si asi jindy dobrovolně nepustil, ale kterému to zpívalo hodně dobře. Pokud jde o další účinkující, u NoName si klávesák s basákem zřejmě spletli akci i kapelu a mysleli si, že se nachází na nějakém koncertě alternativního jazzu, takže písně slovenské kapely byly v tomto provedení neposlouchatelné a zatratily veškerou dynamiku. Něco podobného se v menší míře stalo i doprovodné kapele Lucie Bílé a Petra Koláře. Nejlépe tedy z celého koncertu vycházejí Mandrage (na jejichž Šrouby a matice jinak reaguji asi stejně jak vegan na argentinský steak). V jednu chvíli to dobře hrálo i kapele Dalibora Jandy, což však bylo dáno tím, že jeho Hurikán zněl ve verzi z desky, pouze ho Dalibor na tomto koncertě doplnil živým zpěvem o oktávu níže. Ale byl v tom dobře sladěný s kytaristou, který na kytaři u těch vysokých vyhrávek rovněž hmatal o oktávu níže, než je to nahráno na desce :-) ()

Jarsey odpad!

Vidět zpěváka Mandrage, na kterém už je poznat, co s ním poslední léta lomcuje, je dost ohlušující zážitek i na mě. ()