I za socialismu, hlásajícího rovnost všech lidí, existovaly stavovské rozdíly. Na vlastní kůži to pocítí mladý zedník, jenž se zamiloval do vysokoškolačky z "lepší" rodiny - dívčini maloměšťáčtí rodiče jsou zásadně proti z jejich pohledu nerovnému vztahu. Mladí milenci se rozhodnou na protest prozatím bydle ve stanu a rovnou v parku. Překvapivě bezradný režisér Ladislav Rychman se pokusil sloučit diskotékové písničky s krotkou satirou na novodobé zbohatlíky. (oficiálny text distribútora)

Olík

Socialističtí „Starci na chmelu“ aneb i skladník ve šroubárně si může osedlat vysokoškolačku v originále. Na podobných „tralalajdách“ má největší kouzlo právě ona bizardnost doby. On míchá maltu, ona řeší rovnice a oba zpívají a zpívají a mažou třídní rozdíly a mažou třídní rozdíly. Na druhý i první pohled úsměvný skanzen dob minulých. ()

topi80

Zatímco jsme i za Husáka slýchali něco o vedoucím postavení dělníka, filmaři to viděli trochu jinak. Nejpřesvědčivěji tak učinila paní Konopníková z Hoštic, která si v Troškově fackovací komedii spočítala, že inženýrka v baráku bude větší terno než ošetřovatelka krav. Ladislav Rychman nám zase zachytil kontrasty mezi dělnickou a studující třídou už na samém počátku 80. let, přičemž zvolil takové zkratky, kterými by nepohrdl ani žádný ze současných prominentních režisérů. Pak nebylo divu, že rodiče studující inženýrky svým okem též pokukovaly spíše po medikovi nežli šikovném obkladači. Celkově je však ten film takový nijaký, vtipu poskrovnu a o nějakém dějovém propracování také nemůže být řeč. Takže nejvíc to dá asi nějakému obdivovateli atmosféry počátku 80. let v čele s venkovní i bytovou architekturou a nasávači atmosféry svých mladých let. ()

wayne99

Film hlavně pro ty, kdo alespoň letmo (nejlépe právě jak studenti) zažili dobu před rokem 1989. Občas vtipné dialogy a hlavně plejáda známých herců v čele s krásnou a mladinkou Ilonou Svobodovou. Hudební produkce, snad kromě písně z názvu filmu, ovšem i na svou dobu příšerná a při sledování příběhu filmu neskutečně otravující. ()

baxz

Ještě 14dní po konci filmu, mě z té hudby stoji vlasy hrůzou. Fakt bomby,texty deluxe! No a ten krásný život vysokoškoláků...Film pouze pro fajnšmejkry. ()

honzic

Sice je to bláznovina, písničky s texty jak pro analfabety, ale cíl to celkem splnilo a to je pobavit. Čenda se Svobodkou odvedli solidní výkon a zbytek se spíše jen svezl. Hodnocení: 50 % ()

Lewaso

Slečna si přála přívěsek, tak jsem jí ho přines. Mozkový. – Jako romanticko-dělnický příběh to jde, ale jako muzikál? Texty příšerný (včetně frázování) a nechytlavá muzika ve stylu Festival politické písně v Sokolově hadr... ()

Hombre8

Hudební stránka je šílená a Čenský byl pro mne vždy nesympaťákem českého filmu. Satiru a kritiku poměrů, nebo aspoň jejich náznaky, je ale třeba podporovat. I hodnocením. Minimálně jedna hvězda za krásné oči hlavní hrdinky. ()