Detective Chinatown 3

• Čína Tang ren jie tan an 3 (viac)

Detektivové Tang Ren (Baoqiang Wang) a Qin Feng (Haoran Liu) přijíždí do Tokia, aby vyřešili záhadnou vraždu Su Chaiwita, ke které došlo v uzavřené místnosti, kde byli jen dva lidé, on a mafiánský boss Watanabe Masaru (Tomokazu Miura). Z vraždy je tudíž obviněný Watanabe, který ovšem prohlašuje, že je nevinný. Pomoc při vyšetřování detektivům poskytne tokijský detektiv Noda Hiroshi (Satoshi Tsumabuki) a po počátečních neshodách i thajský detektiv Jack Jaa (Tony Jaa). Vyšetřování jim navíc komplikuje tajná organizace Q, která dostane Qin Fenga do vězení a je na ostatních, aby ho dostali ven a společně dotáhli vyšetřování do úspěšného konce. (LangiJ)

EvilPhoEniX

Tahle trilogie mě doposud míjela ale 3 díl mě zaujal. Největší opening za víkend v historii vůbec necelých 400 melounů ( Avengers End Game 358m! a taky je zde Tony Jaa! Takže očekávání byly vysoké a ve výsledku jsem trochu zklamaný, ale pořád se jedná o zábavný film. Čínský, Japonský a Thajský detektiv jsou pozvání na vyšetřování zločinu vraždy a je to celkem sranda. Samotné vyšetřování mě bavilo nejvíc ( Podobný styl Sherlocka Holmese, to můžu!) a akce je skvělá, leč je jí hodně málo, Je to opravdu spíš odlehčené Krimi řízlou Komedii, ale takový úvodní velkolepý fight na letišti a menší fight s Tonym v metru je solidní. První půlka je silnější a zábavnější, v druhé půli filmu lehce padá řetěz a fakt, že jsem nedočkal žádného akčního finále zamrzí ještě víc. Zhlédnutí však nelituji, bavil jsem se. 6/10. ()

ScarPoul

Je veľmi zvláštne pre mňa sledovať sériu, ktorá už v druhom diely varila z vody a pritom stále napreduje ďalej. Ako magnet ťahá Detective Chinatown známe azijské hviezdy, ktoré sa tu ukazujú v celkom netradičných úlohách ( mlátič Tony Jaa ako popletený detektív). A do toho ani nepočítam Tadanobua Asana alebo malý štek protivníka v ďalšom Londýnskom záreze Andyho Laua. Postavy majú nulový vývin a celé sa to nesie v tradičnom bláznivom háve, kde sa to na konci trošku strhne do vážnosti. Emócie sú cez čiaru a nejaká katarzia sa nekoná. Je to vyslovene film na vypnutie. Každopádne ďalší diel si pozriem určite tiež. Som tým do značnej miery fascinovaný, hoci táto tretia časť bola pre mňa zatiaľ najslabšia. Ale aj napriek tomu jej dávam 3*. Ponúka presne to, čo predchádzajúce časti. A scéna v nemocničnom výťahu je výborná. ()

corpsy

Keďže vytiahol Detektív v minulých dieloch z vrecák divákov nadpozemské peniaze, musela zákonite prísť časť tretia. A aj keď je logicky najdrahšia a najväčšia, je to predsa len threequel a je málo tých, ktoré stoja pred, či aspoň po boku toho prvého. Ambicióznosť je tu činná, čo sa pretavilo do komplikovanejšieho príbehu, ktorý končí rozmáchlym záverom, ako to vlastne je a bude. Možno tu zaúradovala aj minutáž, ale na predpokladaný blockbuster, je vyše dvojhodinová dĺžka už zrejme povinná. Zopár scén nadpriemer ( napr. márnica ), zvyšok len ako taká lepšia výplň. ()

LangiJ

O sérii jsem věděla, ale nikdy mě k ní nic nepřitáhlo. Až u trojky to byl Tony Jaa. Aniž bych viděla předchozí dva díly, tak u mě trojka fungovala samostatně, nezachytila jsem žádné odkazy na předchozí dva filmy. I když v té kadenci, kterou mleli, kdo ví :) Ze začátku mě trochu odrazovala ztřeštěnost a hýřící barvy, ale pak se to slušně rozjelo. Druhá půlka, která je méně komediální a soustředí se spíš na řešení případu, se mi líbila víc. A rozuzlení sice ne moc překvapivý, ale hezky vymyšlený. Plusem pro mě byla i pěkná hudba, která zní celým filmem, sympatické postavy a akční scény, i když jich nebylo moc. Fajn bylo i cameo Andyho Laua na konci, který si tam nejen "štěknul", ale nazpíval i závěrečnou písničku v titulcích. Kdyby vzniklo čtvrté pokračování, kde by došlo na "souboj myslí" s tajemnou organizací Q, nejspíš bych tomu dala zase šanci. ()

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)