Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

BR23

Hlúpy scenár robí kontent ;) Prečo sa postavy správajú tak hlúpo a nelogicky? Prečo namiesto používania rozumu si takmer vždy zvolia tú najhoršiu možnosť? Je to preto, že sú ľudia omylní? že sú pod nátlakom emócii ako strachu či hnevu? ... Nie. Odpovedou je - SCENAR. Ako inak možno vysvetliť to, že postavy sú drvivú väčšinu ako pod vplyvom silných drôg? Kliatba? To určite XD . Hej máme magické kľúče podme ich nejako použiť: čo tak napríklad prinútit spolužiačku aby nám zatancovala na stole? Alebo sa vkradneme do naších hláv a "zabijeme" našu emóciu, ktorú zakopeme do zeme. Takmer vôbec medzi sebou nekomunikujme, nikomu neverme, robme veci len aby sa niečo dialo, nemajme absolútne žiaden prehlad kto kde je.. ...... HEEEEEEJ. Doteraz sme robili len zlé. Podme spraviť pre zmenu aj niečo dobré. Napríklad natočme lepší film! WTF? To čo možno funguje na papieri, v zošite alebo knihe, nutne nemusí fungovať na obrazovke. (čo sa mi páči je atmosféra, do istej miery pútavosť a niektoré nápady- to je predpokladám vdaka komix. predlohe) . P.S.: Nemyslim si žeby som nemal zmysel pre tento žáner. Ak je to dobre a kvalitne spracované môže sa jednať o hocaký žáner a človek ho dokáže patrične ohodnotit. Napr. Stranger Things je podľa mňa veľmi dobrý seriál. ()

Kloudylou

Tenhle seriál má neskutečný potenciál, obstojný postavy a hlavně skvělou mytologii. Co už tak skvělé není? Naprosto nelogické chování postav, nevyužití klíčů. Ne Vážně může mi sakra někdo vysvětlit proč se klíč, díky kterému můžete ovládat chování lidí, využil jen v jedné epizodě a to k zesměšnění "středoškolské tyranky"? Nebo proč dospělá žena, která by už měla uvažovat aspoň trochu racionálně, odejde do domu, ve kterém s největší pravděpodobností bude hlavní záporák celého příběhu s klíčem, který funguje pouze s korunou, která jen tak mimochodem je také v tom domě? Z jedné strany doufám, že bude další série, ale z té druhé se obávám, že to bude ještě horší. ()

pepik4300

Az do podledniho dilu vicemene zajimavy namet a zpracovani. 10 dil musel psat nejaky 14lety dite, nebo nejakej retard. Dal bych 4 hnezdy, ale za poslesni dni dil tak 2, ale aby to bylo fer, necham to na 3. Ale za posledni dil chci vratit penize za clenstvi u Netflixu . ()

sanchez0x

Dětské, předvídatelné dějové linky a hlavně je to dost natahané.. připravené na další série.. dobře natočené.. jak tu někdo psal: když se klíče objevují, tak to je zajímavé, pak to ztrácí šťávu.. ()

Doomkraton

Tento seriál jsem si oblíbil i přes často až nelogický děj, který se naštěstí v závěrečných epizodách vyjasnil. Děj má pro mě to správné tempo a ani na chvíli jsem se nenudil. Je to originální seriál od Netflixu, a možná až moc připomíná podáním Stranger Things. Oproti předloze se trochu liší, ale tyto změny mi moc nevadí. Vřele tento seriál doporučuji. ()

mety6

Tak otravnu rodinku som uz davno v seriali nevidel. V celom seriali nebola ani jedna charizmaticka postava a idiotizmus tych frackov mi zvysoval hladinu cukru v krvi kazdym dielom viac a viac. Napad vyborny, spracovanie trochu slabsie, herecke vykony ubohe a pointa totalne slaba, akoby vytiahnuta z beckoveho filmu z 1974 roku. ()

ohneta

Super, trošku mi to ze začátku připominalo Pokoj č.10, kde měli taky přemisťovací klíč :) Každopadně tady také velká spokojenost, budu se těšit na 2. řadu. ()

planetta

Na začiatku ma to uchvátilo ale pri 3 časti ma to prestalo baviť Taky sľubný potenciál zmizol niekde do neznáma Škoda (o predlohe nič neviem, pozeral som sa na to ako na "další" seriál) ()

klokan86

Dětský hrdinové jsou v tomto seriálu velmi sympatičtí plus sexy démon, ale to jsou tak jediné větší klady. Další postavy jsou zde jen pro okrasu ( zvláště nevýrazná matka a úplně zbytečný strýc) a případné další série, protože nemají prostor, aby je sledující více pochopil. Klíče jsou zbraně, ale hrdinové je neumí používat a bohužel ani konec série pro mě nebyl nijak zvlášť překvapivý a bohužel ani nevyvolal touhu případnou další sérii sledovat. Komiks neznám, takže nemohu soudit jak blízko je seriál předloze. Jako jednohubka neurazí, ale znovu bych se nepodíval ()

ricardo2803

Upřímně - po prvních dvou dílech jsem čekal trochu víc. Tím ovšem neříkám, že by to nebylo koukatelné. Zajímavý nápad, dobré zpracování. Z herců mě nikdo nijak zvlášť neohromil. Ale určitě se to dá vidět. A přestože si myslím, že ta první řada byla tak akorát (další už bych vážně nepotřeboval), i tak se určitě podívám na druhou. ()

OsahuKimina

1. série = 5.5/10, 2. série = 4/10 Zámek a klíč ze začátku působil poměrně ambiciózním dojmem. Nakonec, ale dospěl do naprosto průměrné "teen" nezáživné záležitosti. Přesto dokážu pochopit proč se to spoustě lidem může líbit. Ono je totiž potřeba jednou za čas vidět seriál, který je takový oddechový. U kterého vypneš a necháš ho jen tak plynout před očima bez toho aby tě u něj něco stresovalo, napínalo nebo emocionálně rozrušovalo, ale zároveň udrželo aspoň trochu tvojí pozornost. Tak Zámek a Klíč je přesně takový seriál. Záměr tvůrců, ale takový určitě nebyl a fanoušci předlohy musejí tvůrce proklínat. Mě osobně co se mi na něm líbí a díky čemu mě to udrží u obrazovky je taková specifická možná až pohádková ponurá atmosféra maloměsta někde v americkém venkově, kde teenageři na kraji města v Klíčově a okolí zažívají fantasy dobrodružství. I když se kolikrát přistihnete, že odvracíte zrak za jinou činností, protože to vaší pozornost ve spoustě částech neudrží, tak přesto je to prostě takové pohodové na pohled a na zaplnění chvíle, kdy se není na co dívat je to fajn. Ale rozhodně bych to nenazval Hororem, Thrillerem ani pro fanoušky fantasy nebo čehokoliv jiného něčím co by museli vidět. ()

Brci

Tak se opakuje příběh, kdy megasteamovací služba vezme desetihvězdičkový námět a przní ho a przní a když to začne drhnout a pálit tak přileje trochu omastku a przní ho dál. Achjo! Námět sám o sobě je luxusní, není třeba nic vymýšlet ..... tak proč se do toho páni a dámy z netflixu doprdele serete?! Do cca čtvrtého dílu první řady je to paráda. Příběh vás okamžitě chytí za límec a ne a ne pustit jít spát. Dokonce i postavy jsou ze začátku fajn, takové uvěřitelné a sympatické. Jenže to nevydrží dlouho! Začne to pozvolna, kdy začnou semtam jednat naprosto iracionálně a místo aby průsery řešili si je spíš přidělávají. Ze začátku to omlouváte a říkáte si, "no jo, tak je potřeba jít tomu dramatu trochu naproti". Semtam je čím dál častější až je z toho téměř neustále. Postavy dělají ty samé nesmysly pořád dokola a k nim přidávají další a další debiloviny, kterých by nebyl schopen ani mrtvej kůň po transplantaci mozku! Jejich jednání je tak do očí bijící, že neskončila ani první série a já byl alergickej na všechny hlavní postavy. Dokonce druhé série nevydržela ani jedna postava, které bych nepřál seriálovou smrt aby byla šance, že jí nahradí postava jiná ..... no, nestalo se. A ikdyby ano, ty patlalové scénáristi by z ní udělali stejného dementa, takže by se stejně nic nevyřešilo. Po Kole Času a Ledové arše je tohle další zklamání. achjo! ()

Jirkacek

Když jsme objevili v nabídce společnosti NETFLIX seriál Zámek a klíč okamžitě jsme si pustili první díl. Nebylo divu, že jsme této nabídce neodolali, neboť když jsme si přečetli popis děje, ihned nás příběh sourozenců v tajemném rodinném sídle plném kouzelných klíčů okouzlil. A to i bez kouzelného klíče ! Děj byl natočen podle komiksu, který jsem sice nečetl, ale prý to bylo docela drsné počteníčko. Nicméně seriál mi spíše připomínal pohádkové vyprávění pro děti, hodící se spíše do legendárního studia Kamarád. Naštěstí mi to moc nevadilo a se zaujetím jsem si odškrtával jeden díl za druhým. Vše začalo vraždou profesora jménem Rendell Locke (Bill Heck), kterého v jeho bytě před očima manželky a dětí zastřelil bývalý student Sam Leader. Po tomto činu se jeho žena Nina (Darby Stanchfield) rozhodla přestěhovat se svými třemi dětmi, Tylerem (Connor Jessup), Kinseym (Emilia Jones) a Bodem (Jackson Robert Scott), ze Seattlu do Mathesonu v Massachusetts a ubytovat se v Rendellově rodinném domě, Keyhouse. Děti brzy objevili po celém domě řadu tajemných klíčů, kterými šlo magickými způsoby odemykat různé dveře------------------------1. série – Poté, co se rodina přestěhovala do Keyhouse, Bode v zahradě objevil někoho nového, čímž otevřel legendární Pandořinu skříňku. Tyler a Kinsey se mezitím snažili přežít na nové střední škole. Následně Nina odhalovala podrobnosti o Rendellově minulosti, Kinsey pomáhala natočit studentský hororový film, Tyler hokejovém týmu našel špatné kamarády a Bode doma objevil další klíč. Nalezení nového mocného klíče umožňovalo stát se duchem a spojit se s lidmi z minulosti. Potom si Tyler vybil vztek na spolužákovi a Kinsey si uvědomila, jak moc ji její strach brzdí. Kinsey si udělala nový účes a zbavila se strachu, takže se více otevřela kamarádovi a filmaři Scotovi tím, že se podělila o to, co se děje v její hlavě. Tyler se snažil mezitím zapůsobit na svou lásku. Kinsey použila klíč, aby se pomstila mezi žáky oblíbené spolužačce Eden, se kterou si ona ovšem nepadla do oka. Utrápená Nina našla soucitné ucho v podobě policisty a dlouho pohřbená vzpomínka vrhla na vraždu Rendella nový pohled. Pak Kinsey prozkoumávala mořskou jeskyni s kamarády filmaři a málem to skončilo špatně. Nina konfrontovala Ellie kvůli Joeovi a Tyler sabotoval vztah se svou milou Jackie. Rodina Lockeových ovšem musela také čelit své nejhorší noční můře, když se osoba odpovědná za zničení jejich životů znovu vynořila a požadovala jeden z klíčů. Tohle byl pro mne jeden z nejlepších dílů. Tyler s Kinsey si nevěděli rady, když jim došlo, proč se Nina chová divně. Bóďa se setkal s hostem Rufuse a Ellie a zlá Dodge chtěla získat klíč omega. Konečně dětem Zámkovým začali jednotlivé dílky skládačky zapadat do sebe. Ellie se rozpovídala o svém vztahu k Fintě a Kinsey si upřímně promluvila s kamarády. V posledním díle první řady bitva o klíč omega vedla k rozhodnutím, která nešla vzít zpátky. A za nebezpečnými dveřmi čekala hromada potíží. ------------------------2. série – po napínavém posledním díle první série, kdy se zdálo, že je nebezpečí zažehnáno, začala vlažně druhá série. Naši hlavní hrdinové v ní byli o něco starší a také zkušenější, takže takovéto divení se kouzelným klíčům bylo pryč. Záhy se však objevilo nové nebezpečí, které se nakonec ukázalo jako staré…..Gabe uzavřel totiž s Eden špinavou dohodu, když se Kinsey připravovala na premiéru filmového hororu Saviniho party a strejda Duncan dorazil do Klíčova s velkou novinou. Tylera začaly trápit výpadky Jackiiny paměti a mezitím se Gabe pokoušel dostat ze Zámkových informace o klíčích. Nině se v práci snažil radit protivný kolega, z něhož se vyklubal zanícený profesor historie. Duncan byl celý nesvůj z nové návštěvnice. Gabe se snažil vrazit klín mezi Kinsey a Scota, což se mu povedlo a pak Bóďa našel podivný klíč. Nina se spřátelila s Joshem, oním chytrým profesorem, jenže Duncanův psychický stav se zhoršoval, když se mu vracely vzpomínky, na které zase zapomněl. Gabe si promluvil s jedním z rodiny Zámkových a Tyler překvapil Jackie o narozeninách, když ji vzal do Anglie, zatímco Kinsey se musela postavit svojí noční můře. Gabe se pak vetřel k Tylerovi a společně pátrali po paměťovém klíči. Kinsey se rozhodla zjistit, co se děje s Eden a Bóďa se vydal za starým a poněkud retardovaným kamarádem Rufusem do vzdáleného města, kde zjistil něco opravdu důležitého. Na každoročním zimním festivalu předstírala Kinsey před Gabem, že je všechno v pohodě, protože klíč, který našli Bóďa s Duncanem, by mohl zničit zlovolnou Dodge. Z tohoto důvodu rodina a jejich přátelé nastražila v Klíčově kouzelnou past a Kinsey si vyzkoušela, jak dobrá je herečka. Profesor Josh zuřil kvůli ztracenému artefaktu, což ho vedlo k nebezpečnému dobrodružství s Eden. Poté vyšel najevo pravý původ rodiny Zámkových a Tyler s Kinsey chtěli ochránit svoje blízké před Gabem a jeho čím dál větší sbírkou pěšáků, které ovládal. Tyler tvrdě makal, aby pomohl Jackie, kterou proměnil Gabe ve svého pohunka. Gabe pak dal Kinsey lhůtu na splnění požadavků, mezi nimiž bylo, aby se k němu vrátila, jinak hrozil zabitím její mámy. Eden manipulovala a Joshem a otřesená Nina vyhledala pomoc. Vše pak vyvrcholilo posledním dílem, v němž se hrozby stále stupňovaly a došlo také ke zdrcující ztrátě. Zámkovi se proto museli pustit do zuřivého souboje s Dodge, načež Bóďa doma narazil na nečekanou návštěvu…. Smrt  číhala na konci druhé série, kterou podle našeho názoru mohlo vše skončit, ale tvůrci podivných klíčů ještě neměli dost a natočili poslední třetí sérii. Co přinese ?---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Seriál Zámek a klíč se mi líbil, s každým shlédnutým dílem jsem se těšil na další a další, přičemž jsem jednotlivé postavy stále víc a víc raději. A i když s přibývajícími sériemi ubývala kvalita, pořád laťka visela docela vysoko. Přesto ode mne tento seriál nemohl dostat plný počet cípatých, protože jsem ten pocit zkrátka neměl. Suma sumárum, seriál Zámek a klíč ode mne dostal čtyři klíčové hvězdy ****. () (menej) (viac)

rbotjoxs

1 seria trochu odbyta comics je pritom skvely a viac krvavy, dej 2 a 3 serie je tusim domysleny a ide mimo comics, skoda, naco to vobec natahovat ked to skoncia takto.. ()