Ragnarök – Konec světa

Nórsko / Dánsko, (2020–2023), 13 h 50 min (Minutáž: 38–55 min)

David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø, Emma Bones, Henriette Steenstrup, Gísli Örn Garðarsson (viac)

V jednom norském městě, které je ohroženo znečištěním a tajícími ledovci, se zdá, že přichází konec světa. Dávné zlo ale dokáže vyzvat na souboj jen legenda. (Netflix)

Recenzie používateľa fraktal k tomuto seriálu (3)

Ragnarök – Konec světa (2020)

Tak po shlédnutí posledního dílu třetí série zvedám hodnocení k maximu: Norové se zde fakt vytáhli a předvedli neuvěřitelně evropské kino (tedy civilní, dovnitř orientované drama zaměřené na emoční náboj postav). Celý dramatický oblouk včetně "vedlejších" postav i exteriérů je pošušňáníčkem ze zcela jiné planety než je klasický Hollywood! ()

Můj milášek (2023) (S03E04)

@cerdax2: jestli sportovní malorážka je to, čeho se zde chytáme, tak asi jedu úplně jinou dějovou linku. Záměr zde vidím právě v posunu banálních, běžných situací do magického světa hrdinů, které jim umožňují zažít si svá témata a skrze epický oblouk dospět k nějakému tomu coming-of-age aha momentu. ()

Ragnarok (2023) (S03E06)

Krásnej a typicky severskej twist na konec - Norové skutečně nezklamali a celý seriál překrásně ukotvili mezi ty nezapomenutelný seriály. Čistě na základě týhle poslední kapky měním hodnocení celé série z **** na plných *****... I přestože se mi v průběhu dalších sérií příběh dál ztrácel, teď tam ten smysl naprosto vidím! ()