Pavučina lži

• Veľká Británia Legacy of Lies

Bývalý agent MI6 je opět vržen do světa špionáže a riskantním způsobem se snaží odhalit zarážející pravdu o jistých operacích řízených neznámými tajnými službami. (AMC Czech)

Figu

Taková typická Vandammovka točená po přelomu století, to znamená, že zde máme spousty hereckých nekvalit natáhlých z Ukrajiny, kulisy jsou laciný (starý karosy jsou k popukání), akce míň než by se dalo v akčním béčku čekat, no a samozřejmě nesmí chybět trochu toho rodinnýho dramatu a dobrodružství se starostlivou dceruškou... Když si odmyslím všechny tyhle prvky, tak to nebylo zase tak zlý a v klidu to do toho průměru Scottových bijáků zařadit můžu! 55% ()

Ouwen

Fenomenální akční scény, skvělá práce s kamerou, zajímavý soundtrack a motivy, nespočet lokací a opět skvělej Adkins. Akci měl na starosti Tim Man, souboje maj pouze prvky akrobacie, ale víc se používají ozbrojovací chvaty, boje na zemi, kopy z otoček. Vše působí kontaktně, dynamicky a je přehledně nasnímaný každý chvat, na střih si též nemůžu stěžovat. Jediné co, tak souboje působí trošku úsporně ale víc realisticky a vyniká náročnost všech úderů. Přestřelky jsou hutně a poctivě nazvučený, Rko je šťavnaté a taky je akce dostatek. Film však působí lehce netypicky, sem tam nelogicky a dost chaoticky. Závěr se mi vůbec nelíbil, ani né kvůli tomu že "Rusáci jsou zlouni, bla bla", a však to celkové pojetí se mi příliš nelíbilo. Spoustu prvků pak působí až náhodně a místama mi vadil nešťastně vložený střih, postavy pak nemají až takovou hloubku a dost věcí je celkem nedotáhnutých. Chybí mi větší tah na branku. Aspoň má film dynamické tempo a neustále se střídají zajímavé interiéry a exteriéry a díky pestrému vizuálu a šikovné kameře, se na film parádně kouká. Adrian Bol je šikovnej. No Scotte, díky že se snažíš experimentovat a dáváš tolik úsilí do samotné akce. A však, Eliminators se mi líbil víc, typově podobný filmek, tady mi chyběl pořádný zabiják, co by šel po Scottovvi. ()

BOURQUE

Klasické B-ko v hlavnej roli so S. Adkinsom. Akčné scény ako aj práca s kamerou sú trošku na lepšej úrovni. Scenárista a režisér v jednom (A. Bol) sa snažil s tým príbehom možno až príliš zakombinovať, ale tým viac škodil. Záver by potreboval viac rázností. V príbehu / vo filme chýba skutočný a hmatateľný záporák. Napriek tomu jeden z tých mierne lepšie vydarenejších B-vých filmov so S. Adkinsom. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

verbal odpad!

Režie: Úweho potrat s jedním „el“ / Scénář: Mozková dysfunkce / Hudba: Z porna / Produkce: Svaz bulharsko – rumunských bezdomovců / Hrají: Prkenně přiteplený baleťák, slizký fracek s účesem na debila, odporná vyhaslá hvězda secondhandového rumunského BDSM porna, odporná vyhaslá hvězda secondhandového ukrajinského shemale porna, dva dědci s obličejovou obrnou a banda tetanicky pózujících kožobundových ovarových krků. / Stručný obsah: Přiblblá přestřelka, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka, defilé imbecilů z tajných služeb, neherecká etuda pornoherečky, hloupé žvanění přechytřelého smrada, přiblblá přestřelka 2, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 2, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka 2, defilé imbecilů z tajných služeb 2, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 3 a 4, neherecká etuda pornoherečky 2, hloupé žvanění přechytřelého smrada 2, neumětelské lkaní traumatizovaného baleťáka 3, přiblblá přestřelka 3, přiblblé antré do Labutího jezera s ovarovými krky 5 a 6, závěrečné defilé imbecilů z tajných služeb, konečník. / Nejlepší scéna: Odporná nehrající pornoherečka předstupuje před rotu na ni mířících imbecilů z tajných služeb a přikládá si k hlavě pistoli se slovy „Odhoďte zbraně, nebo se zabiju“. Načež je imbecilové z tajných služeb fuckt odhodí. / Verdikt: Pokoutní lobotomie zrezlou jehlou na špízy. ()

Martin741

Scott Adkins na klasickej sinusoide. Obcas vyplodi nieco dobre - Avengement, Americky Zabijak, obcas zase dajaku capinu jako toto. Pochopil som, ze je otec a ze sa stara o dceru ... potom este nejake zajeby v Rusku ... jedna nahanacka a koniec. Bieda, ale SEgos roku 2020 netocil takze vydalo na : 35 % ()

• Film se natáčel na Ukrajině a ve Velké Británii. (Yardak)
  • Jako služební vozidla zde využívá ukrajinská policie česká auta značky Škoda, konkrétně model Škoda Octavia I. generace, který se vyráběl v letech 1996–2010. (rublik05)