Městečko Wander

• Kanada Wander

Poté, co je najat, aby vyšetřil podezřelé úmrtí v malém městečku Wander, nabude Arthur Bretnik (Aaron Eckhart), psychicky labilní soukromý detektiv, přesvědčení, že případ souvisí se stejnou „konspirační kamufláží“, která způsobila smrt jeho dcery. (mac000)

JokerBaby odpad!

Na začiatku sa stane vražda. Rozhodne sa ju vyšetrovať šedivý týpek Psychiatrický chorý pacient. Celý film berie lieky a vyšetruje v delíriu. Nakoniec to jasne, že vyšetrí ale nikto mu neuverí lebo je blázon. Ozaj hrá tam Tommy Lee Jones. Verím tomu že keď ten film natočili radšej si ho ani nepozrel, Strašné neco. ()

Morholt

Po celkem obstojném 88 přišla April Mullen s dalším hrdinou, kterému kape na maják a tentokrát to nevyšlo. Pokud by režisérka Eckhartovi sebrala ono kolečko navíc a nechala ho normálně vyšetřovat, mohlo to být oukej, ale takhle jsem jen sledoval vyklepaného frajera, který vidí pod každým šutrem ilumináta a krtinec by nenašel ani kdyby do něj šlápnul. Do toho místy šílená kamera doprovázející retrospektivní skoky a celkově trochu pomatený děj. Nijak zvlášť mě neupoutali ani Jones s Katheryn Winnick, které bylo navíc zoufale málo a tak za povšimnutí stojí jen to, že Heather Graham nějak podezřele nestárne. Od Twin Peaks se jí změnil snad jen účes. 15% ()

oveckaoa

Na začátku vidíme ženskou jak havaruje ujde pár kroků a vybuchne v ní čip což ji zabije. Posuneme se dále a sledujeme dva chlápky jeden je bývalý policajt co přišel o dceru a jeho matka je psychicky postižená a v současnosti se zabývá konspiračníma teoriemi a druhý mu v tom pomáhá dělá mu internetové stránky a hledá mu zajímavé případy. Dojde za ním příbuzná té mrtvé a dá mu peníze , když vyřeší smrt její dcery on tam najde podobnosti se smrtí své dcery a jakéhosi no name chlápka co kdysi vyšetřoval a jde do toho. A  nyní to jde do sraček zjistí, že tam jsou lidi co mají v sobě čipy a nemůžou z tama odejít  a , že ti co za tím stojí jdou i po něm. Konec si hraje na něco strašně inteligentního, ale než se k němu dostaneme je zde tolik chyb a nesmyslů, že řešit je by dalo na 3 knížky delší než všech 50 odstínů dohromady.  20 procent za toho psa jediný tam něco hrál. ()

xxmurphyxx

Riadne divný film pri ktorom si človek nie je ničím istý a na ktorý som mal napísať recenziu hneď po dopozeraní, lebo teraz s odstupom týždňov si z toho gulášu prd pamätám. A púšťať si ešte raz tento bizár ozaj nemienim. Zopár scén ok, pôsobili tak umelecky, umelecky divne a na záver nejaký ten zvrat v zvrate, ale tie zvraty treba vedieť natočit, odôvodniť a hlavne zaujímavo podať divákovi, inak z toho bude len takýto miš maš. ()

Radiq

Nakolik to v průběhu vypadá zajímavě konspiračně záhadně, natolik to skončí dost hloupě a nedotaženě. Zajímavé tady nakonec zůstane jen to, že se nám tu sešli dva Two-Faceové (takže když si to sečtete, tak jeden Four-Face) Aaron Eckhart a Tommy Lee Jones. Díky bohu alespoň za tu Heather Graham, na kterou se dobře dívá i po letech i v jejích 50 letech. A jinak městečko Wander se mi jako filmový zapadákov moc líbilo, akorát škoda, že mi asi něco uniklo. ()