Startup

• Južná Kórea Saenbakseu (viac)

Mladí korejští podnikatelé, kteří by svoje sny rádi proměnili v realitu, bojují o úspěch i lásku v nemilosrdném světě špičkových technologií. (Netflix)

mas0n

Nechal jsem se nachytat. Čekal jsem opravdu seriál o podnikání, ale byla to jen love story. Navíc úplně nesmyslná. Hlavní hrdina je ufňukánek, který střídá jen dva výrazy tváře, a nejvíc proto kamera zabírá jeho ruce. Strašné, a to i na korejské poměry. Na Suzy se pěkně kouká, ale herecky to bylo taky tentokrát slabší. Plusem je snad jen minimum otravných vedlejších postav. Ztráta času. ()

Bumkybunny

Dobrý seriál s originálním nápadem. Hezky to tam do sebe všechno zapadá a tvoří to celek, který dává smysl. Chvílemi lze považovat za dobrou komedii, jindy jde ale i dost do hloubky a dokáže člověka skoro i rozbrečet. Našla jsem si tam své oblíbence i neoblíbence, ale nakonec se to všechno pěkně srovnalo a zanechalo ve mně dobrý dojem. Doporučuji všem, kteří mají rádi seriály, které je nabijí pozitivní energií, empatií a v neposlední řadě i rozesmějí. ()

Koreangirl

Na Start Up jsem se podívala na doporučení mojí sestry, které se seriál moc líbil. Abych byla fér, tak jsem od seriálu čekala daleko hloupější zápletku a celkový příběh, ale dost mě to překvapilo. Suzy jako vždy podala špičkový výkon. Ten nápad se Sand Boxem byl brilantní, jen škoda, že ten koncept nikdo neuplatnil i v reálu. Daleko méně lidí by kvůli nevyšlému podnikání sahalo po sebevraždě. A co víc, úplně jsem žrala některé ty start opové nápady. Noomgil a Tarzan byly opravdu skvělými nápady, které by se měly začít brát v úvahu. Dobře, o něčem podobném, jako byl projekt Tarzan jsem už něco málo četla a žádné překvapení, že vznikl v Koreji pod záštitou Hyundai a Samsung. Ovšem zdaleka nemá takové výsledky, jako měl v tom seriálu.  Zas na druhou stranu jsem občas u sledování měla takový ten WTF moment, škoda, že nejde dávat na csfd půl hvězdičky. Za to košaté klišé s chlapem, co píše dopisy a pak se snaží holku získat, když to praskne, by si to půl hvězdu zasloužilo, ale když to tu není, tak nemám moc na výběr. ()

RhiannonEsme

Přesně tohle jsem potřebovala po tom protrpěném Pětadvacet jednadvacet. Nejen prince Baek Aha (Nam Joo Hyoka), ale i Kima Seon-ho z Městečka na pobřeží, vojáka z Crash Landing on You a spoustu legrace. Mužští diváci jsou sice zklamaní, že se nejedná o seriózní dokument o podnikání, ale stačilo si přečíst žánr "drama, romantická komedie" a měli by mít jasno. Už od druhého dílu mi bylo jasné, že nebohý investiční manažer Han bude okolnostmi nucen triu mladíků v rozjezdu pomáhat, že se stejně jako To San zakouká do hlavní hrdinky, a že nebudu vědět, kterému fandit víc. Nam Joo-hyok se na roli plachého a nesebevědomého génia hodí perfektně a působí roztomile nezkušeně. Řekl, že tuto roli nemusel vubec hrát, protože hrál sám sebe, svuj vlastni životní příběh - a je to sakra znát! Loser a ufňukánek to rozhodně není, pánové asi nevědí, ze spousta žen nesnáší povýšené suverénní machýrky. Citlivy a plachý muž se skrytym talentem může mít pro nás obrovské kouzlo. Cyranovský námět mi byl odjakživa hodně blízký, takže tenhle seriál mi sedl, i když jsou v něm nelogičnosti, jak píše bulinka. Dobře vybalancovaný děj mezi vztahy a pracovní náplní mě udržel v napětí až do bohužel useknutého konce a oceňuji také inteligentní zenske postavy. Nesnáším hloupé hrdinky. Jen tak na okraj, jedna věc mě šokovala, a to je režim Nam Joo Hyoka. Aby takhle vypadal, udržuje si 22 kg podváhy (188cm, 66 kg), jí jen bílkoviny, minimum sacharidů a zeleninu, žádný alkohol, žádný junk food a do toho denně trénink v posilovně. Tihle kluci z Koreje jsou krásní, ale žijí hůř než středověcí mniši. Je mi jasné, že ty útlounké herečky na tom nejsou jinak. Takže až zase budete obdivovat jejich krásu a korejskou kulturu dobrého jídla, vzpomeňte si na to... ()

Jirka_Šč

Mám problém, jak ohodnotit. Má to Suzy, atraktivní prostředí start-upu (které místy funguje sympaticky výukově), dvojici nápadníků, které sa dali idneticky fandit a babičku, kterou nešlo nemít rád. Také se to celé podařilo uvěřitelně uzavřít a velmi se mi líbila myšlenka Sand Boxu (kéž bychom něco podobné měli i u nás). Na druhou stranu mi připadne, že to klouzalo po povrchu a občasná dilemata, kterým hlavní hrdina čelil, mě lezla na nervy. Silnější 3*. ■ P.S. O start-upech jsem před časem dělal diskusi. ()