Barubora

• Japonsko ばるぼら (viac)

Úspěšný spisovatel Mikura Jósuke (Goró Inagaki) potkává Barbaru (Fumi Nikaidô). Potkává ji, když se opilá válí v podchodu vedoucím z metra. Takovou si ji dovedl do svého přepychového bytu. Tím začíná jejich zhoubný, podivný a v oparu alkoholu zamlžený vztah. Film je založený na stejnojmenné manze od proslulého mangaky Tezuky Osamua. (Zíza)

Zíza

Je to znepokojující. Film plný krásných a ošklivých obrazů, zajímavých a nudných scén, plný prsou Nikaidó Fumi, zrádné hudby... Nevím, co jsem to viděla. Ze začátku mě ještě bavilo spoustu věcí domýšlet, bádat nad tím, ale postupem času mě to přestalo bavit a já prostě jen bez zájmu koukala na ty měnící se obrazy. I když to má jen sto minut, mám pocit, jako bych koukala věčnost. Nakonec Barbara je město nahuštěné do jednoho bodu. Špinavé, krásné, bídné i sofistikované, neustále se opakující historie. Titulky. ()

pushover

Výborně zpracovaná spisovatelova cesta chlastem prostřednictvím fiktivní Barbary. Původní mangu neznám, ale tohle mělo atmosféru i skvělý vizual. ()