Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

LEFTFLANK

Z poslednej doby: Bohemian som nevidel, možno k tomu niekedy dôjde; A star was born - vcelku ma zaujal príbeh, ktorý je skôr o zrode sympatickej speváčky, doteraz mi ale "húska" z ameriky veľmi sympatická nebola resp. nemala čím; no a toto boli v poslednej dobe asi najväčší súperi na poli blockbusterov o životopise slávnych spevákov. Elvis ich prevyšuje o triedu. Problém je, že niektoré dlhé pasáže sú stlačené na minimum a opačne. Pričom život Elvisa bol asi dosť bohatý, aby sa tie pasáže vzájomne mohli  meniť. Luhrmann mal teda možnosť variácie, čo svojím spôsobom môže byť aj na príťaž. Každopádne to ukočíroval dobre a len ťažko sa mi hľadajú ako neznalého predlohy výraznejšie výtky. ()

golf78

Opravdu necekejte klasicky zivotopisny film. Je to pojato netradicne, mnoheho by to mohlo odradit. Osobne jsem na zacatku spekuloval s myslenkou, ze to zabalim a odejdu. Nicmene jsem vydrzel a ve finale to jako celek bylo moc pekny. Jen opravdu necekejte klasicky zivotopisny film.. ()

Tristan_nsc

Výtvarný styl Baze Luhrmanna určitě nesedne každému, ale pro tento motiv se hodí skvěle a zejména v první polovině filmu vypadá fenomenálně. Austin Butler sedl roli Elvise jaho hrnec na prdel a řekl bych, že se s ním v budoucnu budeme potkávat častěji. Jen je škoda stopáže, která mohla být kratší, aby si film držel silné tempo i v druhé polovině filmu, která je za mě největším kamenem úrazu celého snímku. Podobně jako v Gatsbym je melancholicky laděná, což problém není, ale s blížícím se koncem, filmu dochází dech. ()

Milan2511

Skvěle podaný životopisný film o jednom z největších zpěváků všech dob. Austin Butler v roli Elvise je naprosto skvělý to samý Tom Hanks v roli plukovníka. Je obrovská škoda že spousta lidí na ten film do kin nešlo jen kvůli tomu že se to Bůh ví proč nadabovalo až na internetové platformy a ne do kin kde by to mělo větší ohlasy. Jediné co my trošku vadí je to jak ten film my na začátku přišel s dějem trochu pomalejší a na konci bylo vidět že tvůrci nestíhají ten děj nacpat do méně než tří hodin . Ale jinak skvělý jako všechny životopisné filmy o slavných zpěvácích . Jediný na který se teď já a spousta dalších těšíme je film o Michaelu Jacksonovi. ()

Belphegor

Elvis je zábavný snímek, i na svou poměrně dlouhou stopáž nenudi. Volba herců je vynikající a oceňuji, že snímek podává příběh z jiného úhlu pohledu. Svěží režie tomu kraluje, některé záběry ovšem působí umělě a poslední Elvisova dny mohly být vic rozvedeny, film je to ale boží. ()

Dakota1978

Já nestačil zírat a tohle jsem vážně nečekal. Film o životě EP, jehož jsem nikdy zcela nevyhledával, mě dostal. Nebudu se rozepisovat o tom, že jsem okem laického diváka nezaznamenal jedinou chybičku - scénář, casting (A. Butler a T. Hanks boží), kamera... Takže jen o pocitech a o tom přeci kino, je? Myslím, že ano - moc jsem si to užil a měl jsem na konci podobný pocit jako kdysi u filmu Edith Piaf - na konci vstát a zatleskat... ()

caroll.w

Bohužel je to jen další Moulin rouge, nebo Velký Gatsby. Opakující se záběry, téma vypravěče apod. Ač byl Elvis písničkář, písniček ve filmu moc není. spíše se jedná o pohádku, která pouze nese Elvisovo jméno. ()

Vyjola

Bohužel mi na moji notu film nezabrnkal. Zhruba od půlky jsem se těšila na konec a to jsem Elvisova fanynka. Tom Hanks na mne působil jako zlodušský dědek ve Vánoční koledě, ovšem bez nápravy. Elvisovy "epileptické záchvaty" v dětství, vydávané za vstoupení ducha jeho stylu hudby se mi nelíbily, zrovna tak oslovování matkou v překladu "Bobísku". Styl filmu je zřejmě pro mladšího diváka nebo pro koho..já si musím najít film Elvis z r.1979 s Kurtem Russelem a spravit si chuť. ()

Helljoen93

Promarněná šance na poctu rock'n'rollu - místo ní dostáváme hiphopový beaty v diskotékovym hávu s notnou dávkou přepisování historie. ()

BigJohn02

Celkem přesný Elvisův životopis očima jeho osobního Dona Kinga (vypadá to, že Hanks dostane tentokrát Oskara za roli zasraný pijavice). Nejzajímavější je samozřejmě období klasického rock and rollu, tj. do Elvisova nástupu na vojnu, kdy v podstatě skončilo (Bill Haley byl starej, Buddy Holly a Eddie Cochran mrtví, Jerry Lee Lewis šel do country, Little Richard se stal kazatelem a Chuck Berry byl v base). Další etapy - děsivá filmová kariéra (naštěstí ji vzali hopem) a otročení ve Vegas už je slabší - hlavně hudebně. Je to barevné, velkolepé, názorně to ukazuje vztah Elvis-Parker - jediné, co mě trochu vadí je, že Austin Butler Elvisovi moc podobný není. ()

CampaHD

Okazala jazda a prehnaná opulentnost ma nestrhla. Veľa vecí ma vo filme potešilo, veľa postáv teda, ale film ma nestrhol. A to Režisérovu rannú tvorbu mam veľmi rád, hlavne R&J. Niekdy je menej viac a to nenarážam na stopáž. Casting sa podaril, je to farebné ako pohľadnica a dá sa prehliadnuť i tá , až výrazná prezentácia ná vtedajšiu segregáciu. Táto zmes cirkusu a cukru mi nepríde hodná Elvisovho mena. Hanks ktorého mám rád ma tu doslovne sral a mal som pocit , že si odbehol od Batmana kde hrá tučniaka. ŠKODA. 60% ()

Dawt

Vskutku jedinečný zážitek. Baz stvořil úžasnou audiovizuální show, která diváka už od začátku pohltí svým charismatickým mixem hudby a střihem a drží na hereckých výkonech. Celý film je sice v podstatě režisérovým jedním velkým podpisem, ale před zhlédnutím bych rozhodně neřekl, jak moc to bude fungovat a jak moc to pomůže celkovému zážitku – jsem tedy v nadšeném očekávání, s čím Baz vyrukuje příště. Jen je škoda, že film ke konci ztratí na tempu – mohlo by se jednat o autorský záměr za účelem podpoření dekadence celého příběhu, ale v kombinaci s obrovskou stopáží je to už trochu na škodu. ()

Parisiene

Mně se to prostě hrozně moc líbilo. Nevím co dodat. A to jsem se původně bála se podívat, poněvadž jsem jako mládě viděla film z roku 79. Ale nelituju, že jsem se překonala. TOP!!! ()

DynamiteDawe

Příběh nebyl špatný, něco jsem se i dozvěděl z pozadí Elvisova života, co jsem nevěděl. První půlka filmu mě ovšem nějak nebavila, potom se to ale rozjelo. Hlavní představitel mi nějak do role nesedl. Ne, že bych si představil někoho jiného nebo, že by to odehrál špatně, ale prostě nesedl. Ovšem to je pouze subjektivní názor. Bohužel kvalit filmu Green Book to dle mého názoru nedosahovalo. ()

floppy4

Nebolo to sfilmované ako dráma a vôbec to nešlo vážnym hĺbavým štýlom, ale naopak rozprávková dynamická farebná jazda hneď od prvých sekúnd v hlavnej roli akoby s komixovým hrdinom, no práve to šialené tempo si udrží efekt tak niekde do polky filmu a potom je už tá hudba a Elvisove preciťovačky trochu otravné. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou