Váha vody

• Slovensko Ostrov smrti (viac)

Jean (Catherine McCormack) pracuje na článku o dvoch brutálnych vraždách, ktoré sa odohrali takmer pred sto rokmi na ostrove Shoals. Zdá sa, že tieto zabudnuté zločiny majú istú spojitosť s nedávno spáchanou vraždou. Pri ceste na ostrov, kam ju sprevádzajú manžel Thomas (Sean Penn bol za túto úlohu nominovaný na Oscara) a jeho brat so svojou sexi priateľkou (Elizabeth Hurley), Jean objaví dokumenty, ktoré detailne opisujú oba hrozné činy. Navyše sa začne ukazovať pravá povaha vzťahu jej manžela a bratovej priateľky, ktorá až príliš dobre pozná jeho „Báseň o Magdaléne“, za ktorú Thomas dostal Pulitzerovu cenu... Jean musí odhaliť pravdu alebo čeliť vlhkému hrobu. (oficiálny text distribútora)

Pollini

Velice zajímavé pro milovníky detektivek, samotnou mě to chytlo, ačkoli to není můj oblíbený žánr. Ale opět, rovina ženy, která píše reportáž a jejího manžela, který stále pokukuje po bratrově přítelkyni, která ho nestydatě svádí, je neskutečně trapná. Ale aspoň jsem si užila druhou rovinu příběhu o vraždách, která byla opavdu zajímavá, kvůli tomu to stojí za to vidět. A proto nemůžu dát odpad! ()

phoenix9

Priznám sa , že som to chcel vypnúť po 10 minutách . Potom sa však dosť slušne rozbehol prvý príbeh (pred 100 rokmi) a následne aj ten v ktorý sa odohráva v súčasnosti. Krásna a sexi Elizabeth Hurley a charizmatický Sean Penn tomu len napomáhajú . u mna silne 3 hviezdičky. 67 % ()

marty1985

Skvělý film. Pracující se skrytými emocemi. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že film je zbytečně komplikovaný a kombinuje halabala dvě časové roviny, je naopak pečlivě zkonstruovaný a divák tak může prožít maximální emoci. Dva příběhy se navzájem podporují. Film perfektně popisuje až nezdravou fascinaci svojí prací. Kathryn Bigelow je rozhodně režisérka, kterou nikdo nemůže obvinit z tvorby výhradně ženských filmů. Tento film však patři mezi její nejženštější. Možná je to tím, že hlavními postavami jsou dvě ženy. Možná je to mírou iracionality v chování charakterů. U mě rozhodně palec nahoru. Tomu všemu tvoří zajímavý rámec prostředí ostrova a lodi, které vše svírá až sugestivně klaustrofobickým pocitem. ()

somacit

Film se částečně odehrává na plachetnici, na moři, a je skvěle obsazený. Natočila ho Bigelow ještě před tím, než dostala Oskara, ale pro mne si ho zaslouží tímhle filmem. Současnost mne brala víc, než dramatická minulost, do které se film vrací, ale i tak super. ()