Mladá vedkyňa Meng Li (Hannah Quinlivan) vynájde špičkový systém varovania pred sopečnými výbuchmi a vracia sa na tropický ostrov, kde tragicky zahynula jej matka, v nádeji, že sa jej podarí zabrániť ďalším úmrtiam. Na ostrove sa teraz nachádza jediný sopečný zábavný park a letovisko na svete, ktoré vymyslel jeho bezohľadný majiteľ Jack Harris (Jason Isaacs). Čoskoro vypukne chaos, keď doteraz spiaca sopka začne hrozivo dunieť. Nastáva strhujúci boj s prírodou o záchranu holých životov, zatiaľ čo zo sopky prší ohnivý dážď, ktorý spôsobuje smrtiacu skazu... (TV Markíza)

BarryLyndon

Jak se tu chválí Greenland za komornost a absenci patosu, tak tohle je pravý opak. Číňani se urvali ze řetězu a přisluhuje jim u toho Simon West (Con Air). Dobrý je, že to má bez titulků necelou hoďku a půl a jde se na to hned z ostra, prostě první minuta bouchne sopka a jede se. Pak směsice patosu, špatných efektů a přepálené akce. Prostě čínská Kobra 11 v katastrofickém filmu. Řval jsem x krát smíchy. Sundal bych to neskutečně kdybych chtěl, ale vlastně jsem se skvěle bavil a bylo to svým způsobem lepší jak Mrakodrap s Dwaynem Johnsonem. A vykrádá to prakticky všechny sopkový filmy, některý to i cituje. :) 7/10 ()

EvilPhoEniX

Simon West po Con Air a Expendables 2 natočil svůj třetí nejlepší film tentokrát pro Čínu. Film má poměrně neotřelý nápad, kde na bývalé sopce postaví zábavní park pro lidi a zpočátku to opravdu působí jako prequel k Jurskému světu, dokud sopka nezačne opět řádit. Líbilo se mi, že všechny ženské hrdinky jsou modelovského rázu a upřímně hezčí Asiatky jsem já v životě neviděl, efekty jsou Hollywoodského rázu a vizuál a CGI je na velmi vysoké úrovni, což není pro Čínu úplně zvykem. Film má také slušné tempo, firebally z lávy létají téměř nonstop a destrukce jsou velkolepé. Není to sice film, ke kterému bych se někdy vracel, ale katastrofických filmů je jako šafránu a tenhle bych rozhodně zařadil mezi ty lepší. Příběh***, Akce****, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 7/10. ()

Derek

greenland s gerardom butlerom nijako extra nepacil (asi i preto ze som skorej ocakaval nieco ako od emmericha), ale v porovnani s touto cinskou produkciou je to oskarove dielo. cinania sa snazia a dokoncal zlanarili i byvaleho akcneho ackara simona westa (ale od jeho prvotiny con air to ide s nim, co sa tyka kvality akcnych filmov, rapidne dole). cinska produkcia sa snazi a kopiruje holywoodsky vzor kde sa da, ale vysledok je len "made in china" a to v tom najhorsom slova zmysle. k hereckej zostave sa ani netreba vyjadrovat, lebo az na jason isaacsa (ktory asi potrebuje peniaze na novy bazen) je to tristne... ()

kinderman

U Mrakodrapu (2018) jsem si stěžoval, že je tam málo Hannah Quinlivanové. Tady je jí sice dost, ale celý film je natolik digitálně (doslova) přepálený, že jej není možné brát ani na chvíli vážně. Nostalgicky jsem vzpomínal na staré dobré Rozpoutané peklo (1997) a kladl si otázku, který další kdysi slibný režisér začne po Harlinovi a Westovi nádeničit pro Číňany. ()

Wacoslav1

Čína si natočila přestřelenou sbírku klišé katastrofického žánru která naštěstí aspoň v této rovině funguje jinak je všechno ostatní na pěst a úvodní půlhodina k nepřežití. Pak se naštěstí rozjede smršť šílených katastrofických efektů ve světle kterých blednou všechny přehnaný superhrdinský filmy. Čína má zjevně prachy na to aby se patřičně utrhla ze řetězu a aby byly všechny žánrový postupy dodrženy tak jim to pojistil zápaďáckej režisér Simon West. Opravdu nic co by tu do teď nebylo spíš naopak, ale to se dalo jen sotva čekat.55% ()

• Natáčení probíhalo v Malajsii. (ČSFD)
  • Když Wentao Li (Xueqi Wang) šplhá z auta zavěšeného ze skály, tak má ocelové lano pod sebou. V tom případě by ho ale lano muselo strhnout, když auto spadlo. To se ale nestalo. (Duoscop)
  • Během závěrečných titulků běží scény z natáčení. (Duoscop)